38tt s chřipkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetulkaKol
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 15.07.12 05:55
38tt s chřipkou

Ahoj maminky a budoucí maminky, chci se zeptat na radu …Jsem ve 38tt a změna teplot a trochu i stres mi přivodili nějakýho bacila.Do včerejška to byla šílená rýma, ale od dnešního rána mě i bolí v krku…Problém je, že vůbec nevím čím to léčit, jelikož mám těhu cukrovku, o to je to pro mě těžší. Většinou jsem to řešila čajem s citronem, zázvorem a plno medu. Teď ten med nemůžu a bez něj se ten čaj fakt nedá. Říkám si, jak to asi porod probíhá, když je maminka nemocná, a vždyť po porodu ti ani miminko dát nemůžou aby jsi nenakazila, ne??? Nemáte někdo zkušenost???Jo a nepište mi, že mám času dost do porodu a můžu klidně rodit až 41tt.To jako diabetička nemůžu ;)Takže času na vyléčení moc nezbývá ;)

Reakce:
LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 15.07.12 06:20

Myslim, ze bys dostala akorat rousku.

Jinak nemam zkusenost cim lecit chripku u tebe, ale asi bych si zavolala doktorovi, aby to na tebe neprislo a ty bys byla vycerpana z nemoci.

Hanka007
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 15.07.12 08:12
38tt s chřipkou

Ahojky, já rodila s teplotou a kašlem a mimčo mi normálně daly, jen jsem nosila roušku

hartiepa
Závislačka 4981 příspěvků 86 inzerátů 15.07.12 08:27

@PetulkaKol ahoj :mavam: Jsme na tom podobně, jen já jsem teda 36tt. Praktická dr. mi řekla, že jedině tak sirup proti kašli Stodal. Je to sladké, takže bych taky neměla, ale poctivě piju a snad se to trošku zlepšuje. Stejně tak bych se vyprdnula na cukrovku a dala si ten čaj s medem, jestliže to máš ozkoušené. V pondělí si ale zajdi k praktikovi, co kdyby to byl třeba náběh na angínu - to bys vlastníma silama nezvládla, tak by ti třeba nasadili třídenní antibiotika :nevim:

Crystal87
Generální žvanilka 24290 příspěvků 15.07.12 08:37

Zajdi si k dr nebo na pohotovost, oni ti neco co smis daji

Hanka007
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 15.07.12 08:39
Chřpka

Jo mě doporučili preventan akut a ležet v posteli

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 15.07.12 08:58

Hlavne aby to byla chripka. Moje sestrenice minuly tyden taky lecila tehotna „chripku“ a kdyz jsme ji vyhnali k dr byla to angina, jak hrom. A vyfasla penicilin. Takze pokud se ti to nezda zitra bych sla k doktorce.

PetulkaKol
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 15.07.12 09:53
@hartiepa píše:
@PetulkaKol ahoj :mavam: Jsme na tom podobně, jen já jsem teda 36tt. Praktická dr. mi řekla, že jedině tak sirup proti kašli Stodal. Je to sladké, takže bych taky neměla, ale poctivě piju a snad se to trošku zlepšuje. Stejně tak bych se vyprdnula na cukrovku a dala si ten čaj s medem, jestliže to máš ozkoušené. V pondělí si ale zajdi k praktikovi, co kdyby to byl třeba náběh na angínu - to bys vlastníma silama nezvládla, tak by ti třeba nasadili třídenní antibiotika :nevim:

Ahoooj :dance:
No já si dala jeden paralen nápoj…sice ma 2,8g cukru, ale snad se to pro jedenkrat nezblazni ;)Neplanuju ho teda pit porad, radsi uvidim jak mi bude a kdyztak si zavolam zitra k te doktorce.Ale nemocna byt teda nechci :(

vevci
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 15.07.12 10:10

A co nějaké cucací pastilky do krku. Co vím tak Septisan ae určitě může v těhotenství a při kojení.

PetulkaKol
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 15.07.12 11:51
@vevci píše:
A co nějaké cucací pastilky do krku. Co vím tak Septisan ae určitě může v těhotenství a při kojení.

Vidíš, ten mám doma, když jsem byla nemocná někdy na začátku těhu. Jdu do něj ;)

Enoulik
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 15.07.12 12:20

Taky jsem teď chytla nějakého bacílka, na bolest v krku jsem cucala Septisan a česnek a na noc zábal na krk, ten je pro mě uplně nej! Za dva dny bylo po bolesti, už mám jen rýmu a tu vystříkávám vincentkou :)

hartiepa
Závislačka 4981 příspěvků 86 inzerátů 16.07.12 11:31
@PetulkaKol píše:
Ahoooj :dance:
No já si dala jeden paralen nápoj…sice ma 2,8g cukru, ale snad se to pro jedenkrat nezblazni ;)Neplanuju ho teda pit porad, radsi uvidim jak mi bude a kdyztak si zavolam zitra k te doktorce.Ale nemocna byt teda nechci :(

Jak říkám, na cukr bych se v 38tt spíš vykašlala. Projednou se opravdu nic nestane. Koukala jsem i na nějaké čaje proti nachlazení, průduškové a podobně, ale nedoporučují je v těhotenství. Ten paralen by měl být snad ok :think: Klasický paralen můžeme, tak nápoj by nemusel být jinak složený. Mě ten stodal pomáhá, začala jsem vykašlávat, alespoň. Bohužel to léčení mi v těhotenství trvá déle :? Ten paragrip bys mohla taky - to už mi dr. říkala kdysi když jsem u ní byla nachlazená, že nevím co v těhotenství můžu. Já u dr. byla v pátek a ta mi doporučila jen stodal.

PetulkaKol
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 17.07.12 14:29
@hartiepa píše:
Jak říkám, na cukr bych se v 38tt spíš vykašlala. Projednou se opravdu nic nestane. Koukala jsem i na nějaké čaje proti nachlazení, průduškové a podobně, ale nedoporučují je v těhotenství. Ten paralen by měl být snad ok :think: Klasický paralen můžeme, tak nápoj by nemusel být jinak složený. Mě ten stodal pomáhá, začala jsem vykašlávat, alespoň. Bohužel to léčení mi v těhotenství trvá déle :? Ten paragrip bys mohla taky - to už mi dr. říkala kdysi když jsem u ní byla nachlazená, že nevím co v těhotenství můžu. Já u dr. byla v pátek a ta mi doporučila jen stodal.

Tak jsem dneska po zjisteni dlouheho cukru, ktery byl 3,1% nasadila lecbu cajikem s medikem, zazvorem a citronem.Snad zabere. Nechci k doktorovi, ale ani nechci rodit nemocna. Musim se do pristi nedele z toho dostat ;) To mame termin ;)

hartiepa
Závislačka 4981 příspěvků 86 inzerátů 18.07.12 13:04

@PetulkaKol mě už dia neřeší. Pořád beru stodal a průdušky se pomalu uvolnily. Do včerejška mě trápil hnusný kašel, ale postupně se to lepší. Já mám ještě 2 týdny, tak snad se z toho taky dostanu :D

Váš příspěvek
Reklama