38.tt zpět na KP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

petamaj
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 01.05.18 22:33
38.tt zpet na KP

Ahoj holky, vim že podobné téma už se zde řešilo.. Jsem 38tt+3 a předevčírem se mi malý přetočil KP/zadečkem dolů. Podotýkám, že od 30tt byl krásně hlavičkou dolů. V pátek jdu poprvý do porodky domluvit se co a jak.. Ráda bych věděla, zda má některá z vás zkušenost, že se mimi přetočilo samo nazpět víceméně pár dní před porodem, nebo zkušenost s přirozeným porodem KP a nebo přetočením miminka lékařem…

Přečtěte si článek: Přirozený porod

Reklama

Reakce:

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 01.05.18 22:41

@petamaj Mě zjistili v porodnici konec pánevní. Ve 40 t. g. mi udělali obrat který se povedl a večer začali porodní bolesti a porod.Ale šlo o páté dítě, rodit kp jsem nechtěla, měla jsem strach a císaře nechtěli oni.

petule9
Echt Kelišová 7568 příspěvků 01.05.18 22:44

Měla jsem to tak u první dcery. Bohužel nakonec zůstala KP. Přetočení lékařem jsem nechtěla a přirozeného porodu se jako prvorodička bála (že nebude bezpečný pro dceru). Rodila jsem císařem a přirozený porod zažila až u druhé dcery. Pokud bych nebyla prvorodička a měla u porodu dulu, pak bych o přirozeném uvažovala.

Pomlenka
Kelišová 5520 příspěvků 01.05.18 22:53

Ahoj. Moje druhorozené dítě se vesele točilo hlavou nahoru a dolů podle nálady. Ke konci těhotenství už méně často. A více se mu líbilo KP. Na kontrole ve středu bylo dítě KP. Večer ve čtvrtek (nebo pozdě odpoledne) se podle mě (celkem to už neslo necítit a měla jsem dítě tak, že jsem si polohu dítěte poznala) se otočilo. Ve tři ráno praskla voda. Do porodu zůstalo. Kdyby ne, šla bych na císaře - u prvorozence jsme bojovali s kyčlemi, být to holčička, bylo by to na větší řešení. Pohlaví druhorozence jsme nechtěli znát. Tak pro jistotu jsme se rozhodli neriskovat případný přirozený porod KP.
Takže ačkoli mi doktoři někdy nevěřili, že se dítě otáčí, koukali na mě jak na blázna, nakonec jsem na kartě v porodnici měla poznámku červeně o kontrole polohy plodu.
Otočit se určitě může. Nevěš hlavu.

petamaj
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 01.05.18 23:23

Docela me to pretoceni zaskocilo. Cekam sve prvni a zrejme jedine mimco a tak jsem verila, ze si tehotenstvi proziju s plnou paradou vcetne porodu :dance: Popravde receno cisari bych se nejradsi vyhnula, samozrejme za predpokladu, ze nebude ohrozeno mimco. Hodne premyslim nad provedenim obratu..

šnitlík
Stálice 82 příspěvků 01.05.18 23:41

Hlavu vzhůru, vše je možné ;) Mně se první dítě v břiše točilo a kopalo celé těhotenství. V 9.měsíci ale bylo nějaké líné a hovělo si zadečkem dolů :think: Nakonec se pár dní před porodem otočilo a rodila jsem přirozeně. Druhé dítě si celé těhotenství sedělo na zadku, domluvila jsem si tedy s dulou v 37tt nějaké cviky a masáže na přetočení. Nestihla jsem, začala jsem v 37tt rodit spontánně. Miminko se narodilo přirozeně KP, ale bylo malé (2,5 kg), já zdravá a druhorodička.

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 02.05.18 05:54

Měla jsem KP den před porodem. Dítě se tam mlelo i ve 40 tt. Byla to indikace k císaři a ráno v nemocnici byl prcek otočený hlavou dolu. Je to gymnasta dosud… :lol:

katyna1984
Kecalka 414 příspěvků 02.05.18 06:28

U třetího v neděli večer kp, v pondělí ráno plánovaná sekce (ne pro polohu) a byl hlavou dolu :D

mau-mau
Závislačka 3085 příspěvků 02.05.18 07:51

Já mám v rodině dítě takto přetočené lékařem a je postižené. Omotala se šňůra kolem krku (již jednou omotaná) a je z toho poškození mozku. Takže já bych do otáčky přes bříško nešla. Možná to někomu vyšlo a dítě je v pořádku, ale to naše ne. :,(

petamaj
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 02.05.18 09:15

@mau-mau To je mi moc lito :,(

petamaj
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 02.05.18 09:19

Devcata dekuju za vase zkusenosti. Hodne jste me uklidnily a vidim, ze to neni zas takova tragedie, jak jsem si myslela. Tak snad s dr. v patek najdem spolecne nejlepsi reseni a bude vse dobre :lol:

Pajusinka
Povídálka 15 příspěvků 02.05.18 09:33

Ahoj!

Já jsem rodila přirozeně KP (jako prvorodička) v září. U mně byla byla zjištěna příčina, proč se malá neotočila, obrat proto nebyl ani možný. Každopádně po zvážení všech rizik jsem se rozhodla rodit přirozeně s tím, že kdyby porod nepostupoval tak jak má, udělal by se akutní císař. Porod byl nakonec zcela bez komplikací, trval cca 6 hodin, malá naprosto v pořádku. Rodil mě ale zkušený porodník, kterému jsem věřila. Každopádně u Tebe se miminko opravdu může ještě otočit a pokud ne, taky to není konec světa. Já bych si na Tvém místě nechala poradit od porodníka, zda je právě u Tebe vhodné rodit přirozeně nebo sekcí. Oboje má svoje pro a proti. Kdybys chtěla vědět něco konkrétního, klidně napiš. :kytka: Přeju pohodový porod a zdravé miminko :srdce:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 02.05.18 09:59

@petamaj přetočení v 38 tt do správné polohy.. do té doby byl KP. když se do toho přidaly všechny další problémy, tak fakt super.. zarotoval ještě jednou v 39 tt, nakonec ale pochopil, jak musí a vrátil se zpět hlavičkou dolu.. porod vyvolávaný 41+5 tt, váha 4,36 kg.. zvládli jsme :mrgreen: Navíc pokud to není nějaký obřík, dá se porodit i KP :hug:

nelinka204
Kecalka 446 příspěvků 7 inzerátů 03.05.18 16:08

@petamaj ahojky v druhém těhotenství zjištěn KP o to víc, že si seděl nožičkama…měla jsem plánovaného císaře 22.1. ale ráno 1.1. my praskla voda a malý se ráčil otočit a i správně dorotoval narodil se v 11.30.hod…rodila jsem normálně hlavičkou…jak se narodil zjistili, že má hodně krátkou pupeční šnuru proto se neotočil dřív…věř svému miminku ono ví proč je v takové poloze jaké je…přeji at i tvůj porod je pohodoví at už přirozený nebo císař zdraví vás obou je přednější…Hanka

petamaj
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 06.05.18 22:04

Tak dnes jsem nastoupila do porodnice na zitrek naplanovany cisar kvuli ĶP, po zvazeni vsech pro a proti jsme se domluvili takto.. Pani doktorka udelala UTZ a kouka, malej je zpet hlavickou dolu :potlesk: :dance: Tak jsem zpatky doma a budem cekat do patka, jestli malej nevyvede zas nejakou lotrovinu.. :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Galerie plná vězňů: 12 slavných celebrit, které skončily za mřížemi

Ne všechny celebrity se chovají jako andílci. Některé hvězdy občas řádí tak... číst dále >

Monika Štiková si rýpla do manžela: „Tak jak se má ta tvoje cikánka?“

Velmi svérázná televizní star Monika Štiková (45) se zase předvedla! Hned jak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama