38. týden a hmotnost miminka

13.7.20 16:25

38.týden a hmotnost miminka

Ahojte maminky/těhulky :srdce: jsem dnes 38+1 a byla jsem na kontrole na KTG u na ultrazvuk. Paní doktorka podle hmatu v pipi stanovila, že se neotviram, ale ze je čípek měkký a uprostřed. Tak mi jakoby strkala prst do čípku dovnitř-že tomu trochu pomůže…už jste se s tím někdo setkal? Další vec je ta, že podle bříška miminka to vypadá, že je o 2 týdny menší :nevim: hmotnost 2976 g…nevím, mám z toho dnes takové smíšené pocity. Jestli není miminko moc malinké a tak…děkuji za jakýkoliv příspěvek :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4299
13.7.20 16:32

V pipi :roll: To ti asi udělala Hamiltona, ale nechápu proč by ses měla v 38 týdnu otvírat. Váha je akorát a je to jen odhad. Dcera se mi narodila 5 dní po termínu a vážila ještě min.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
13.7.20 16:32

Mne se v tom tydnu syn narodil a mel jen 2,5. Nebyl za tim zadny duvod, neprisly zadne komplikace, postupne ostatni dorostl, nektere prerostl:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3691
13.7.20 16:41

Boze ty mas mliko na mozku jeste pred porodem pipi :mrgreen:
Jsou to jen odhady, syn mel odhad pred terminem 3,5kg a narodil se tyden po s 2,8 kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
13.7.20 16:42

38+1 týden je normální donošený miminko a váha je úplně v pohodě. Za mě je lepší Hamilton v tomto týdnu než přenášení, které výrazně zvyšuje riziko nitroděložního úmrtí. Placenta má taky nějakou životnost, při přenášení taky víc hrozí pupečníkové komplikace apod. Jsem matka mrtvého dítěte a mezi ženami, které si prošly touto tragédií, se vyskytuje hodně, kterým se donošené zdravé dítě zbytečně udusilo po termínu porodu. Já po své zkušenosti nedopustím přenášení a přála bych si ideálně rodit ve tvém týdnu. Hodně štěstí :kytka: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17417
13.7.20 16:43

Normalni vaha ditete, holt to nebude cvalda. Starsi syn narozen 40+2 a mel 3kg, mladsi syn ve 37tt a mel 2,8 kg, takze suma sumarum budes mit tak velke dite jako ja :lol: navic je to jen odhad. Ale bud rada, 4kg dite se rodí hur nez drobek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 16:49

Čím víc se mi blíží termín, tak mě dokáže rozhodit i blbůstka. Jenže moje doktorka to vždy tak podá, že člověk ma strach a ve finále je všechno v pořádku. Jinak malý je krásně nachystaný hlavičkou dolů :* tak snad si to nerozmyslí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3219
13.7.20 17:00

Ty jses taky pipi :lol: :lol: To je průměrná váha mimina. Nechápu na co ti dělá tak brzo Hamiltona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 17:01

Ona mi řekla, že to prý Hamilton není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3219
13.7.20 17:02
@Evillizbeth píše:
Ona mi řekla, že to prý Hamilton není…

A proč tomu pomáhá tak brzo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 17:04

Vůbec nevím. Nechapu, proč do toho čípku strkala prst :joy: jako bylo to nepříjemné, ale žádná hrůza jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
13.7.20 17:07

39. týden tedy 38+1 není brzo…to je normálně donošený dítě a spoustu žen v tomto týdnu porodí spontánně. Lepší než přenášení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3219
13.7.20 17:13
@Danuska89 píše:
39. týden tedy 38+1 není brzo…to je normálně donošený dítě a spoustu žen v tomto týdnu porodí spontánně. Lepší než přenášení…

No jasný, ale není důvod dotoho zasahovat. Tohle se dělá snad až po termínu.. Nebo pokud je potřeba dítě popohnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 17:17

Je možné, že po tom šťourání v čípku mě trochu pobolívá v podbříšku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
13.7.20 17:21

@mackA159 Autorka psala, ze podle bříška miminka je o 2 týdny menší, muže to signalizovat, ze se miminku přestává dařit a proto ho chtěla popohnat. Na obvodu bříška se totiž nejvic projeví, když placenta přestane dodávat dostatek kyslíku a živin a pokud by se tam to dítě nechávalo příliš dlouho, mohlo by se díky tomu udusit. Říká se tomu pozdní forma růstové restrikce u miminka, která nastává nejčastěji po 34-35tt a je z velkého procenta příčinou úmrtí miminek před narozením na asfyxii. Zvažuje se díky tomu i zavedení 4. screeningu prakticky před porodem. Já bych řekla, ze doktorka udělala jen dobře, pokud ma obavy, ze by se miminku nemuselo dařit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama