3.dávka Prevenar 13

181
27.3.20 22:10

3.dávka Prevenar 13

Maminky, chci se zeptat, dcera má 14.měsíců a měla by jít v pondělí na 3.dávku Prevenaru 13.Druhou dávku měla 5.srpna 2019 a na třetí dávku je objednaná na pondělí. Četla jsem ale, i mi to říkala MUDr, že se může klidně naočkovat tou třetí dávkou až v tom srpnu, prostě, že třetí dávka může být do roka. Zajímá mě, jestli dcera, když má zatím ty dvě dávky Prevenaru 13 je už chráněná(třeba zrovna proti zápalu plic apod.) Jde mi o to, že nevím jestli mám v to pondělí na očkování jít a nebo počkat až bude venku lepší situace a třeba se to v létě uklidní, myslím coronavirus…Nechci aby byla kvůli tomu očkování oslabená a pak chytne kde co… Ale zase, aby ji ty dvě dávky proti ochraně zatím stačily… Děkuji za Vaše vyjádření

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4783
27.3.20 22:52

Taky jsem se bála, ale to očkování ji neoslabí :hug: Oslabila by ji pneumokoková infekce. Teď naopak není více čisté místo než ordinace PLDD. U nás berou po jednom a po každém pacientovi vše desinfikují. Já šla a malá je v pohodě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
12.4.20 15:41

Ahoj, tak ja byla s moji 18ti měsíční dcerou ted v úterý na očkování prevenarem 13,preockovani… A dnes po pěti dnech od ockovani ma 38,5horecku a vůbec netuším, zda je možné, ze to může být tim očkováním i po pěti dnech? Nevíte někdo? Doufám ze to bude večer zas lepší a doufám ze to neni zadna korona… Trošku se bojim, divím se ze ma teplotu, venku je teplo, nastydla není.. Možná jen zoubky? Nebo jestli opravdu reakce po ockovani? :think: @stavros jak to bylo ted u Vas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
12.4.20 21:19

Většinou je horečka pár dní po očkování jen po MMR(spalničky) po prevenaru je to ten druhý, třetí den. Můžou ji i bolet zoubky. Kde by tu koronu chytla? Nechodíte s ní mezi lidi ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
12.4.20 21:41

No možná ty zoubky snad doufám… Byly jsme venku předevčírem, sli jsme kolem parku, par lidí slo kolem ale dcera byla v kočárku. Spíš me napadá Třeba od přítele, chodil teď na pohovory… Kvuli koronavirusu a celé situaci přišel o práci, z mé rodičovské by jsme se neuzivili..tak bohužel musí mezi lidi… Ale jsem stresař, snad to jsou jen zoubky… :nevim:
Každopádně děkuji za reakci :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
181
12.4.20 21:47

No já se taky bojím, manžel taky chodí do práce a chodíme nakupovat apod. Mám tři dcery, máme zahradu, tak jsme radši pořád doma na zahradě. Už aby nebyla žádná korona.To očkování Prevenarem jste měla asi poslední že? :) Já jsem to dcerce odložila, nechtěla jsem ji teď tím očkováním zatěžovat, dcera bude mít 15.měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
12.4.20 22:31

Jojo to byla poslední davka, přeočkování. Ja se taky právě bála ale doktorka nas přesvědčila, ze nemocnice je prázdná, pacienti tam nejsou, jen na objednání a hlavně jsme to uz odkladali, protože dcera byla nemocná, tak jsem do toho šla. A za měsíc má jít na MMR ale o tom přemýšlím, ze to odlozim… :nevim: je to šílený co se děje no, trvá to uz dlouho… Hlavne jde o ten strach o ty děcka :roll: tak snad se brzy dočkáme a v klidu zas vydechneme na čerstvém vzduchu. :kytka: zahradu Vam závidím, to máte super. Ja bydlim v klasickém bytě a bez balkonu, takže na prd :persevere: ale mame dvorek za barákem kam nikdo moc nechodí jen obcas par děti na klouzacku tak se to tak nejak da… Ale zahrada je zahrada no :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4783
13.4.20 18:12

@Jan4a 5 dni je na prevenar dlouho, sestra vždy říká reakce a prevenar je večer po aplikaci a následujících 24h. Tak jsme to u první měli, u druhé už nic :palec: 5 dní po bude mít asi jinou příčinu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
13.4.20 21:06

@mau-mau děkuji za odpověď, dnes měla opět horečku ale uz 39 a vůbec nešla srazit celý den, jinak byla celkem usměvavá a hrála si ale zitra jdeme raději k doktorce, psala jsem ji tak mame raději přijít na crp a mam přijít s močí ve zkumavce, tak jsem zvedava jakn se mi ráno podaří odebrat dceři moc do zkumavky 8o… Musim to nejak ráno vychytat, na nočník zatím nechodí :oops: tak doufam ze to nebude nic hrozného :persevere: a dcera bude v pořádku, takové horečky ještě nikdy neměla :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama