Očkováni roční dítě (karantena?)?

22.3.20 12:58

Očkováni roční dítě (karantena?)?

Dobrý den prosím o radu, prysti týden jsem objednana na očkováni hexavakcina a prevenar 13 s ročním mimo ale mám příšerný strach aby neměl po to očkování slabou imunitu a něco chytil, je někdo kdo byl na očkování od ty doby co je ta karantene? Děkuji ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1721
22.3.20 13:03

Sla bych jen v pripade, ze by slo o nejake preockovani, ktere se musi stihnout do urcite doby. My byli 2.3. na spalnickach, ted bych na ne treba nesla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24110
22.3.20 13:04

Tak stejně jste doma, ne? Tak kde by co chytil. Byla jsem byla v pátek s 4 měsíční, říkám si lepší teď když to není tak rozlezlý než až když to bude mít každý druhý :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2585
22.3.20 13:05

@Anonim 12
Já davala 3 měsíčnímu očkování před týdnem. Je doporučeno (naší mudr. to i viselo na dveřích ordinace) u dětí do dvou let pokračovat normálně v očkování. Ta pandemie tu může být několik měsíců.

Malej byl samozřejmě před očkováním zdravej a nechodíme teď ven, držíme se doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.20 13:16

Ahoj, my mame jit ted na mmr ale urcite nepujdem. Taky jsme doma ale manzel chodi stale do prace, sem tam musi i do obchodu takze by to odnekud mohl klidne dotahnout. Myslim si ze co jde odlozit tak by se melo odlozit a zbytecne do nemocnice nechodit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
22.3.20 13:29

No, někteří lékaři naprosto teď očkováni nedoporučuji..v některých zemích je přerušení očkováni plošně…každý se musí rozhodnout dle sebe… :nevim:
Nicméně celkove 2 vakcíny najednou bych zvazila tedy i za normálního stavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.20 16:40

Děkuji všem, zítra zavolám MUDr a zeptám se jí, strach mám ji z toho že manžel je kamionak a jezdí po celý Europe :( a o víkendech e s náma doma. Jinak já s malim jsme doma, max na zahradě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
22.3.20 23:21
@Anonim 12 píše:
Dobrý den prosím o radu, prysti týden jsem objednana na očkováni hexavakcina a prevenar 13 s ročním mimo ale mám příšerný strach aby neměl po to očkování slabou imunitu a něco chytil, je někdo kdo byl na očkování od ty doby co je ta karantene? Děkuji ????

Já vám poradím nechoďte tam, počkejte až bude odvolán nouzový stav. nemá smysl to riskovat a když to odložíte o měsíc nic se nestane. Já mám jít také s dítětem na očkování, ale budeme čekat na druhou polovinu dubna až se to přežene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
22.3.20 23:41

Tak ono je rozdíl živá a neziva vakcína. Na nezivou (hexa, prevenar) bych asi šla. Na živou (mmr), která na několik dní oslabí imunitu bych teď nesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.20 15:37

Dobrý den, maminky. Jsem tu poprvé. Ale mám podobný dotaz. Dcera má za 4 dny 5 měsíců a ještě před vypuknutím pandemie koronaviru, jsme chtěla dceru očkovat poprvé hexavakcinou právě v 5 max 6 měsících. Co čert nechtěl stala se tato situace. Naše mudr. očkování doporučuje i přes tento stav-všichni v roušce, dezinfekce, u mudr. jen my, žádné jiné děti. Přesto mám obavu a ráda bych ještě počkala. Mudr. navrhuje raději teď, kdo ví jaká bude situace za měsíc. Jak byste se zachovaly vy, maminky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
25.3.20 16:39

U první hexy můžete ještě počkat, navíc už spousta odborníků doporučuje první očkováni nejdříve po pulroce dítěte, kvůli dozrávání mozku…já dala první až v 8 měsících syna a mnohem lepší než u prvního, který dostal už ve 4 měsících…očkováni je vseobecne kontroverzni téma a člověk vlastně neví, čemu muže věřit, nicméně v době jako tato, nejvíce člověka ochrání silný imunitní systém…a očkováni je sakra velké oslabení tohoto systému…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama