3leté dítě stále nemluví

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
220
5.10.21 10:14

3leté dítě stále nemluví

Zdravím maminy,
vím, že je to asi hodně přetřásané téma, ale zatím jsem k tomu nenašla kloudnou odpověd. Mám tříletého syna, ted v září nastoupil do školky, už hned první týden mi učitelka vyčítala, že dítě nemluví. No nemluví, on mluví tou svojí hatmatilkou, které nikdo nerozumí. Ale nechce se učit a rozvíjet, když zkoušíme popisovat věci správnými slovy, aby opakoval, tak nechce, po chvíli se vztekne a stejně si jede po svém. Slovům rozumí, ví co se po něm chce. Čtení knížek ho nezajímá, poslouchá chvíli a pak ho to přestane bavit, jsme 4člená rodina, takže doma všichni spolu mluvíme i s ním, ale furt to nejde. Každý říká, že ve školce se to zlomí a rozmluví se, zatím po měsíci nevidím žádné pokroky, možná je to brzo, ale mám strach, abych s ním nemusela lítat po všech čertech zda je nebo není v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
636
5.10.21 10:22

Ve třech letech dítěte bych tedy pár těch „čertů“ oblítala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8657
5.10.21 10:22

Jako jsou mu tri, ja uz bych litala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 10:23

@Katjerina nase dite - chlapecek zacalo mluvit az skoro ve ctyrech, ale ma diagnozu vyvojova dysfazie, sledovany neurologem (od narozeni) a psychologem i logopedem od ca 1,5 roku. ja bych s nim asi po vsech certech litala - zacala bych logopedii, zkuseny logoped pozna, jestli neni nejaky zavaznejsi problem

• Citovat
  • Nahlásit
6294
5.10.21 10:27

Určitě bych zašla na logopedií. Co na to říká dětská lékařká? Měli jste tříletou prohlídku, nee?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
775
5.10.21 10:47

Tohle znám od sousedů, stejný případ, akorát v těch 3 letech už s ním chodili na logopedii. V jedné školce je kvůli tomu nevzali a museli do vzdálenější kde je vzali spíš ze známosti. Jinak teda ikdyž na tom pracují, v 5ti pořád nic moc :?
Určitě bych být tebou zašla aspoň na logopedii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8657
5.10.21 10:59

Jak pisou holky, logopedicky vysetreni a ja bych chtela aj foniatricky. Eventualne pak psycholog…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17043
5.10.21 11:02
@Katjerina píše:
Zdravím maminy,
vím, že je to asi hodně přetřásané téma, ale zatím jsem k tomu nenašla kloudnou odpověd. Mám tříletého syna, ted v září nastoupil do školky, už hned první týden mi učitelka vyčítala, že dítě nemluví. No nemluví, on mluví tou svojí hatmatilkou, které nikdo nerozumí. Ale nechce se učit a rozvíjet, když zkoušíme popisovat věci správnými slovy, aby opakoval, tak nechce, po chvíli se vztekne a stejně si jede po svém. Slovům rozumí, ví co se po něm chce. Čtení knížek ho nezajímá, poslouchá chvíli a pak ho to přestane bavit, jsme 4člená rodina, takže doma všichni spolu mluvíme i s ním, ale furt to nejde. Každý říká, že ve školce se to zlomí a rozmluví se, zatím po měsíci nevidím žádné pokroky, možná je to brzo, ale mám strach, abych s ním nemusela lítat po všech čertech zda je nebo není v pořádku.

No… a co jiného chceš dělat? 8o

Že je to v tomhle věku dost nestandardní, to víš sama - takže nerozumím, nač čekáš. Domluv se s pediatrem, požádej o doporučení na logopedii a začni to řešit. Čím dříve se případný problém podchytí, tím lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8657
5.10.21 11:08

@BohunkaP to je furt dokola. Kdyz to zametem pod koberec a budem delat, ze to tam neni, ono to treba zmizi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6294
5.10.21 11:09
@BohunkaP píše:
No… a co jiného chceš dělat? 8oŽe je to v tomhle věku dost nestandardní, to víš sama - takže nerozumím, nač čekáš. Domluv se s pediatrem, požádej o doporučení na logopedii a začni to řešit. Čím dříve se případný problém podchytí, tím lépe.

Taky nechápu… mě teď čeká s dcerou alergologie, gastro a kdo ví co vše.. řešíme opakující se průjmy… hold kolečko a lítaní po čertech, ale já se „těším“ že se to vyřeší a příjdeme proč to tak je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.21 11:10

@Katjerina dcera bude mit 3roky v prosinci a neda dohromady vetu. Slova opakuje, snazi se, kdyz se ji chce, ale ve vetach to opravdu neni. Jsem domluvena s dětskou doktorkou ze na 3lete prohlídce dostanu žádanku na logopedii a musím říct, i když mi to nebude nějak příjemné, že půjdu, hlavne chci vědět zda je to nějaký problém, nebo se jí jen nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
26644
5.10.21 11:18

Náš byl stejný. Od 3 jsme to začali řešit, foniatrie, logopedie..rozmluvil se až ve 4 a do 8 měl problémy s výslovností. Dg smíšená dysfazie.
Mladší taky do 3 let moc nemluvil, ale u něj byl vidět kolem toho 3 roku pokrok, začal opakovat, najednou mu to šlo, a během pár týdnů mluvil ve větách. Nejmladšímu je 2 a třičtvrtě a též ještě čekáme, rozumí všemu, opakovat chce jak co a jak kdy, uvidíme po vánocích jestli bude vývoj. Jestli ne, začneme řešit. Školka pomůže jen některým dětem. Zrovna ten syn s dysfazii chodil do školky jako nejmladší z mých dětí a nemělo to efekt vůbec žádný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4498
5.10.21 11:21

Syn měl tři na konci června, na tříleté prohlídce řekla pediatricka, ze pockame co školka, ze některým dětem to pomůže. Je tam měsíc a je to lepší, neříkám, ze mluví ve větách, ale konečně začal opakovat a věřím, ze do konce roku je v pohodě. Kdyby ne, jdu na logo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6932
5.10.21 11:43

@Katjerina Už bych to řešila, 3roky mu byly není na co čekat.. Moje dcera ve 3letech uměla 60slov, v té době jsme poprvé byly u klinické logopedky. V té době také nastoupila do skolky do 3mesicu mluvila v jednoduchých větách. Takže ano školka pomůže, ale nespolehala bych jen na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
5.10.21 11:44

@Verurizeckova To nám na tříleté prohlídce řekla také, že se uvidí prvního půl roku ve školce a pak se to bude řešit, zatím proběhla konzultace jen s speciálním pedagogem a ta na něm neshledala nic závažného, měla dvě teorie, opožděný vývoj řeči a nebo, že se mu prostě nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat