Preventivně nedávat do školky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
461
4.10.21 20:59

Preventivne nedavat do skolky?

Uz mi asi hrabe z vecnych nemoci syna. Ma 4 roky a vzdy vydrzi ve skolce par dni a pak chyti nejakou rymu a nez se ji zbavi, je treba 2 tydny doma. Po nestovicich nastoupil do skolky, zatim se 4 dny drzi a ja premyslim, ze ho ted dva dny necham doma, aby se nenakazil a aby mohl dalsi den jet na skolkovy vylet. Premyslim dopredu, aby mu neunikaly ruzne akce. Hrabe mi fakt, nebo nekdo uvazuje podobne? Nebo je lepsi ho nechat projit vsemi temi nemocemi co nejdriv aby byl pozdeji uz odolny? Proste nevyhybat se tomu? Dodam ze jsem na materske, tak byt doma muze. Do skolky chodi rad, zitra chce jit a ja mu doporucuju tam nejit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36014
4.10.21 21:06

Ta teorie promoření nemocemi, kterou popisuješ, už je podle mnoha odborníků překonána. Imunita dítěte se nějak individuálně vyvíjí a čím menší zátěž na imunitu, tím více má klidu k vývoji a zesílení. A dítě je méně nemocné.

Četla jsem nějaké studie, že často nemocné děti není vhodné nechat ve školce přes polední klid, protože původci nejčastějších dětských viroz se šíří horizontálně a senzitivní děti se nakazí vleže nízko při zemi. Naopak třeba virus neštovic se šíří vertikálně, tam nepomůže neležet.

Dávat ho tam jen na akce je taky nesmysl. Navíc je ve věku, kdy sice může být akce příjemné zpestření, ale když nebudou, taky se svět nezboří.

Hlavně se hoď do klidu. Jak to má být, to bude. Buď pojede nebo ne. Buď ráda že jsi na RD a nemusíš řešit nemocné dítě a práci. Společný čas doma si užívejte, i když bude nemocný. Nic netrvá věčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
751
4.10.21 21:12

Je to nepříjemné. Se synem jsme měli to samé. Sotva se uzdravil už měl zase rýmu. Jedna maminka mi tehda ve školce řekla že dítě přestane být tolik nemocné ve chvíli kdy bude mít více než 20 kg, a ač jsem tomu nevěřila tak měla naprostou pravdu. Ve chvíli kdy měl syn 21 kg přestal být nemocný…možná na tom něco je, možná to byla jen náhoda. Každopádně, dcera měla jít do školky teď ve 3 letech, byla přihlášená a o prázdninách jsem zjistila že jsem těhotná takže si ji nechám doma, kolektiv ji neuteče a je to lepší než řešit každý týden rýmu. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23096
4.10.21 21:19

Když jsem byla na mateřské, tak šly starší holky do školy co nejpozději to šlo. A když byly nemocné, byly doma.
Davala jsem něco na podporu imunity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26137
4.10.21 21:21

@Le_lenaz těch 20 kilo se mi zdá jako blbost :D syn má 20 kilo až v první třídě, přitom nemocny byl max prvních pár měsíců, když ve 3 letech nastoupil, pak už vůbec. Spíš bych řekla, že jde celkově o životní styl, jak je dítě otužilé atd. Ale jsou prostě děti, co mají slabší imunitu a neudělá se nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
4.10.21 21:21

Mám to stejně, malá byla v září ve školce týden.. :zed:
Jenže já už jsem čerstvě pracující, takže mě to stresuje o to víc.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14937
4.10.21 21:25
@Kriss Tina píše:
@Le_lenaz těch 20 kilo se mi zdá jako blbost :D syn má 20 kilo až v první třídě, přitom nemocny byl max prvních pár měsíců, když ve 3 letech nastoupil, pak už vůbec. Spíš bych řekla, že jde celkově o životní styl, jak je dítě otužilé atd. Ale jsou prostě děti, co mají slabší imunitu a neudělá se nic.

Taky mi prijde, starsi dcera dosahla 20 kg nekdy na prelomu 2. a 3.tridy a je nejzdravejsi z mych deti. Syn je chcipak odmala, 20 kg taky na zacatku 1.tridy nemel. Nejmladsi 4leta ma 20 kg ted a taha domu kdeco :nevim:, ale letos mi prijde, ze jsou ve skolce nemocni vsichni a furt :zed: :zed: :zed:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36014
4.10.21 21:26
@Kriss Tina píše:
@Le_lenaz těch 20 kilo se mi zdá jako blbost :D syn má 20 kilo až v první třídě, přitom nemocny byl max prvních pár měsíců, když ve 3 letech nastoupil, pak už vůbec. Spíš bych řekla, že jde celkově o životní styl, jak je dítě otužilé atd. Ale jsou prostě děti, co mají slabší imunitu a neudělá se nic.

U nás to taky neplatilo. Poruchu buněčné imunity má sice dcera, která byla dost drobná, teď už je pubertacka, ale vysoká a štíhlá. Dětské astma a tím častější záněty průdušek a, dřív i uší ma naopak dcera, která je konstitučně „dobře živená“. Minulý rok chodila do školky jen září říjen, potom květen a červen. Byla celý rok zdravá. Teď onemocněla týden po nástupu do školy a byla doma skoro 3 týdny.

Mám ještě další děti, zdravé, k lékařce jen na preventivní prohlídky. Nejmladší má 4 roky a ATB měla jen jednou v životě, virozy nemívá. Životní styl, přístup i strava u všech dětí podobná.

S tou starší dcerou chodíme od mala na imunologii a ještě specializované ORL, s tou mladší taky, byla i na plicním, slyšela jsem od lékařů hodně názorů na vývoj a průběh nemocnosti vzhledem k věku, ale o váhové hranici nikdo nic neříkal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
4.10.21 21:31

@Pears206 Diky za takovy odborny nazor, budu o tom premyslet :) @Le_lenaz to je zajimave, on ma ted 19 a pul tak ho jeste zkusim vykrmit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36014
4.10.21 21:35
@eva.pass píše:
@Pears206 Diky za takovy odborny nazor, budu o tom premyslet :) @Le_lenaz to je zajimave, on ma ted 19 a pul tak ho jeste zkusim vykrmit :D

Nejsem odborník, ale jednu dobu mě to taky dost štvalo, hledala jsem další a další informace. Až jsem dospěla k názoru, že s tím nic neudělám a dítě z toho musí vyrůst.
Holkám pomohlo začít jezdit každý rok do ozdravovny. Zeptej se na tu možnost. Doporučení ale u nás musí dát odborný lékař. Bez něj to pediatr nevypíše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
4.10.21 21:37

Nám to třeba doktorka vyloženě doporučila nechat syna přes zimu doma, když jsem byla ještě na rodičovské s mladším. Tak byl přes zimu odhlášený a do školky šel až na jaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
4.10.21 21:40

@eva.pass syn taky chytne kazdej bacil, co projde kolem. Jeste mam rok doma s mladsim, ale az nastoupim do prace, tak me z toho trefi, jestli to tak bude pokracovat. Ted v zari byl tyden ve skolce a potom 3 tydny doma. A jo, ja taky planuju dopredu, kdyz mame nejakou akci nebo podobne, stahuju ho uz x dni predtim ze skolky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
4.10.21 21:41

@Pears206 jeste me tak napada k tomu promoreni - ted v zari byly snad vsechny deti nemocne a ruzni odbornici to prisuzovali tomu, ze po tech vsech karantenach a prazdninach uz nemaji vycvicenou imunitu. Tak podle tohoto by se asi stale mely vystavovat virum, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27828
4.10.21 21:42
@Hobitka píše:
Taky mi prijde, starsi dcera dosahla 20 kg nekdy na prelomu 2. a 3.tridy a je nejzdravejsi z mych deti. Syn je chcipak odmala, 20 kg taky na zacatku 1.tridy nemel. Nejmladsi 4leta ma 20 kg ted a taha domu kdeco :nevim:, ale letos mi prijde, ze jsou ve skolce nemocni vsichni a furt :zed: :zed: :zed:.

můj laický názor je, že po dobu covidové uzavírky škol a školek děti ztratily tu imunitu, co jim musela předtím denně pracovat - byly půl roku ve sterilním prostředí a musí se teď promořovat úplně odznova

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36014
4.10.21 21:43
@milwinka píše:
Nám to třeba doktorka vyloženě doporučila nechat syna přes zimu doma, když jsem byla ještě na rodičovské s mladším. Tak byl přes zimu odhlášený a do školky šel až na jaře.

Dcera s tou poruchou imunity měla taky doporučení zůstat přes zimu doma, co to jde. Byli jsme k vůli tomu i v PPP. V páté třídě chyběla skoro 3 měsíce v kuse, měla tři angíny, které se vrátily krátce po sobě, mezitím běžné virozy s náběhem na zánět průdušek.

Teď musím zaklepat, už je více jak rok zdravá, ale byl lockdown. Od začátku školního roku ji jen pár dní lehce bolelo v krku.

Doktorka říkala, že vysoká nemocnost je v útlém dětství, v předškolním věku, potom je pár let klid v mladším školním věku. Potom zase před pubertou, kdy se chystají převratné hormonální změny. Ale v samotné pubertě by mělo být zase klidnější období. Kritická je adolescence(tam ještě nejsme). U nás to zatím sedí. MS ještě nemá, ale rychle vyrostla do výšky a má některé druhotné pohl. znaky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat