4 děti v dnešní době

Anonymní
14.2.20 09:27

4 deti v dnesni dobe - vas nazor

Ahoj, moc by me zajimaly vase nazory, postrehy a zkusenosti na to, jestli je realne a hlavne rozumne mit v dnesni dobe 4 deti. Pripadne jaky pocet vnimate za idealni? Jasne, jedno dite je prakticke. Vejdete se v klidu do mensiho bytu, staci mensi auto, dovolene jsou jednodussi atd… Jako obecny ideal se berou 2,to je takova ta klasika. 3 deti jsou jeste tolerovany, protoze furt se vejdete do 5 mistneho auta, jakz takz se tonda i v 3 pokojovem byte, pripadne 5 pokojovy dum je jeste jakz takz realny… Ale na rodiny s vice detmi se uz diva divne. Ja sama si to neumim po prakticke strance uplne predstavit, ale ano, laka nas to moc mit deti 4. Samozrejme se rozhodneme sami, podle nas… ale moc rada si poctu i nazory sirsiho vzorku lidi. Moc dekuji za odpovedi ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15775
14.2.20 09:31

Tak reálné to určitě je, rozumné podle mě ne. Nechápu, co vede lidi k tomu, si pořídit 4 děti :nevim: na radost i na starost bohatě stačí 2, když zavřu obě oči tak 3, ale víc? Proč? Já mám o životě jinou představu, než se 20 plácat kolem malých dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10950
14.2.20 09:33
@Anonymní píše:
Ahoj, moc by me zajimaly vase nazory, postrehy a zkusenosti na to, jestli je realne a hlavne rozumne mit v dnesni dobe 4 deti. Pripadne jaky pocet vnimate za idealni? Jasne, jedno dite je prakticke. Vejdete se v klidu do mensiho bytu, staci mensi auto, dovolene jsou jednodussi atd… Jako obecny ideal se berou 2,to je takova ta klasika. 3 deti jsou jeste tolerovany, protoze furt se vejdete do 5 mistneho auta, jakz takz se tonda i v 3 pokojovem byte, pripadne 5 pokojovy dum je jeste jakz takz realny… Ale na rodiny s vice detmi se uz diva divne. Ja sama si to neumim po prakticke strance uplne predstavit, ale ano, laka nas to moc mit deti 4. Samozrejme se rozhodneme sami, podle nas… ale moc rada si poctu i nazory sirsiho vzorku lidi. Moc dekuji za odpovedi ????

Pro mě za mě klidně 6, pokud jim rodiče dokáží zajistit rozumný standart :nevim: A tím nemyslím jen byt nebo auto, ale také možnost kroužků pro každého, tábor nebo školu v přírodě, slušné oblečení (ne boty děděné od prvnímu k poslednímu), občasnou společnou dovolenou apod. Osobně kdybych se teď rozhoupala ke 3.dítěti, by mi přišlo praktičtější mít dvojčata. Lichý počet nic moc :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13530
14.2.20 09:33

Ať má každý tolik dětí, po kolika touží a kolik uživí. Jiný názor na to nemám. Já mám dvě, ale nepovažuju to za dokonalý stav, protože to jiný může mít jinak.
A proč zase anonym? Zase neskutečně intimní otázka? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
14.2.20 09:34

Nevim, jestli to k necemu je. Kazdy to ma jinak. My jich mame 5. Maji vsechno, jezdi vsude(se skolou, se sportovnimi krouzky) a u more byli zatim 8×( s nami). Nelyzujeme a to je pro nekoho tragedie a argument, ze je nemame mit, protoze chudaci nelyzuji. Ale nas to nebavi, no. Obleceni nededi po sobe, jen minimalne. A stejne jsme pro okoli blazni. Tak to aspon vnimam ja. Vyfetovana spoluzacka ma taky 5, ale kazde putovalo v kojeneckem veku do ustavu nebo k babicce. Z tohoto pohledu samozrejeme nema mit tolik deti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
PHV
1231
14.2.20 09:38

Jsem ze 4 sourozenců, a nikdy bych to svým dětem neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26014
14.2.20 09:38

Klidně i víc, pokud je chceš a slušně uzivis. A tím nemyslím značkové věci a pokojíček pro každého. Jen tvoje volba. Takže když chceš, jdi do toho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 09:39

Ahoj, já mám svoje tři, muž svoje tři- z toho dvě dospělé a snažíme se o moje „čtvrté“. Ale my to máme trochu jinak, protože máme děti oba dva z předchozího manželství, a tak se různě střídají, jezdí ke svým druhým rodičům, sem tam nějaká akce, kroužky atd. Že nakonec se doma sejdeme všichni celkem málo na můj vkus. A jakmile tu nejsou, je tu smutno a prázdno :). Také 3 z těch dětí, co s námi ještě bydlí, už dospívají, takže je to vzácné, když s námi např. chtějí jet na výlet. Už se to mění. Muž by chtěl mít ještě více dětí, ale já myslím, že končím tímto (až se povede), přičemž mi reálně „hrozí“ i dvojčata, tak jsme na to připraveni :lol:.
Jde samozřejmě i o zvážení finanční stránky. Jinak co se týče péče o děti, už to z mého pohledu je jedno, jestli jsou tři nebo čtyři děti. Čtvrté mi vlastně přibylo a přijde mi to stejné. Blbé je, když mají všechny naráz třeba horečky :think:, ale i to se dá :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
3177
14.2.20 09:41

Jeste tri deti mi pripada pekne. Znam rodinu s peti detmi a to uz je hrozny… O materialni strance nemluvim, ale ta mama se nemuze vsem detem věnovat, tak jak by potrebovaly, to by se musela rozkrajet. Je mi tech deti spis lito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3433
14.2.20 09:42

My máme 3, takže za mě jsou ideál 3. 4 už mi přijde moc, je složité se spravedlivě a jednotlivě věnovat všem 3, se 4 už si to moc představit neumím. Určitě by to nějak šlo, záleželo by na věku, povaze… Taky organizace dne je legrace i s těma 3. Školka, škola, kroužky…A co teprve když to člověk nemá. vsechno u nosu, ale musí dojíždět.. no a pak jsou taky důležité finance. Nepřijde mi ok namačkat x děti do 1 pokoje jen proto, že nemáme. na to se přestěhovat. Nebo nedat děti na kroužky, lyzaky, tábory.. všechno x4, to už je pěkná suma. Takže shrnuto, za me je to už moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 09:45

Pokud bych nebyla limitována penězi a bydlením, tak proč ne. Každý by měl volit počet dětí dle toho, jak je uživí a jestli bude mít na to trpělivost. Mám pocit, že čím bohatší lidi, tím méně dětí, takže když je někdo vzdělaný a má ty prostředky a má dětem co předat, pak je fajn, když je víc dětí, fandím jim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10950
14.2.20 09:48

A ano, jak zde padlo - ani ty peníze nejsou vše. Někdy mám pocit, že se nestíhám věnovat ani dětem dvěma - jakože v klidu si každého vyslechnout a popovídat si s nimi, pohrát, za těch pár hodin, co se večer vidíme. Natož se 4mi… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 09:48

Čekáme páté miminko a jsme moc štastní :-)Děti máme celkem malé(nejstarší bude mít 8,nejmladší bude mít 3).Nic není tak důležité jako děti, rodina :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
3045
14.2.20 09:49

Máme tři a už teď cítím že dvě jsou akorát. Někdy je toho moc. Je mi 40 a síly už nejsou jak za mlada. 4 pro mě určitě ne. Ale každý ať si život zařídí jak cítí a jak chce. Celý život skákat kolem děti bych nechtěla. Chci poznávat, cestovat, mít taky svoje. Pustit si jen tak oblíbený folm… atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3045
14.2.20 09:50

A je pravda v klidu si sednout všechny vyslechnout popovídat už se třema těžké natož s více dětma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama