4 leté dítě a jeho chování

Anonymní
27.12.18 12:01

4 leté dítě a jeho chování

Ahoj všem, prosím o radu je toto normální? Máme skoro 4letou holčičku a neustále se vzteká, všechno je špatně, musí být po jejím nebo pořád řve, dělá scény, že bude zvracet dělá to jenom jako aby upoutala pozornost, není schopna si třeba 30minut sama hrát nebo koukat na televizi, jde na WC musíme jít s ní, neposlouchá, na všechno má odpověď, nechce se sama oblékat prostě nic, já už nevím co s ni zákazy, výhrůžky vůbec nic na ní neplatí, jsem fakt v koncích prosím o radu nic na ní neplatí

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

27.12.18 12:05

Naše 4 letá to začala také dělat, tak čtvrt roku zpátky. A bohužel to trvá, na zákaz nám odpoví „ale já chci“, hned brečí. U ničeho nevydrží, vzteká se. Přitom dřív byla tak hodná. Manžel vyčet na Internetu, že je to dětská puberta a dítě zkouší hranice. Ale nikde nenašel, jak dlouho to trvá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
974
27.12.18 12:21

@Martanka92 Mám 5 letého, nechci strašit, ale u nás toto chování pořád trvá. Mám ještě skoro 3 letou slečnu, odkoukala toto chování od brášky. Říkám si, že to už každým dnem musí skončit. Už to nedávám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15334
27.12.18 12:38

jj, obě děti se takto začaly také chovat, ale tak kolem třetího roku. Synovi to v mnohém vydrželo do dnes (i když ne v takové míře), dceři to přestalo tak po první třídě ve škole. Ale ksichtíky a odmlouvání jsou stále, ale to neberu ve špatném. Taky se mě vše nelíbí a vše co chtějí ostatní neakceptuji.

Co poradit? Asi jen si obrnit nervy a být důsledná. Pokud řeknu „nedám bonbon“ tak ho taky nedat i kdyby mi tam dítě způsobilo jakoukoliv scénu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14817
27.12.18 12:47
@Anonymní píše:
Ahoj všem, prosím o radu je toto normální? Máme skoro 4letou holčičku a neustále se vzteká, všechno je špatně, musí být po jejím nebo pořád řve, dělá scény, že bude zvracet dělá to jenom jako aby upoutala pozornost, není schopna si třeba 30minut sama hrát nebo koukat na televizi, jde na WC musíme jít s ní, neposlouchá, na všechno má odpověď, nechce se sama oblékat prostě nic, já už nevím co s ni zákazy, výhrůžky vůbec nic na ní neplatí, jsem fakt v koncích prosím o radu nic na ní neplatí

Období vzdoru tzv puberta u dětiček :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15002
27.12.18 12:47

@Martanka92 ja jsem dost proti fyzickym trestum, ale u mne by na ty hranice pri tomto chovani asi narazila dost rychle. Samozrejme nejdrive bych vyzkousela vsechno jine, ale kdyz to nejde po dobrem, tak by to slo po zlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6970
27.12.18 12:52

A to měla vždycky nebo poslední dobou?

My jsme měli loni podobné období. Zkouší co můžou a vzhledem k tomu, že to zatím asi prochází tak proč by to měnila.
U nás teda bohužel zabralo párkrát na zadek :-( (ne moc, ale aby o tom chvilku věděl) a pak se zavedlo počítání do tří a musím říct, že jsme nikdy do 3 nedopočítali.
Teď někdy plácnu, když už to zkouší, ale tak max 2 za měsíc podle mne. A to jsem celkem nervák a hned bych ječela …ale snažím se zklidnit než začnu mluvit.

Jeden čas jsem zkoušela vysvětlovat, že chápu, že to chce a pod ale to u nás prostě nezabralo. Snažím se s prckem hodně mluvit, a snažím se vyhovět oběma, ale někdy musí prostě poslechnout hned a na to si myslím, musí dítě i trochu dozrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15002
27.12.18 12:58
@KamisB píše:
A to měla vždycky nebo poslední dobou?

My jsme měli loni podobné období. Zkouší co můžou a vzhledem k tomu, že to zatím asi prochází tak proč by to měnila.
U nás teda bohužel zabralo párkrát na zadek :-( (ne moc, ale aby o tom chvilku věděl) a pak se zavedlo počítání do tří a musím říct, že jsme nikdy do 3 nedopočítali.
Teď někdy plácnu, když už to zkouší, ale tak max 2 za měsíc podle mne. A to jsem celkem nervák a hned bych ječela …ale snažím se zklidnit než začnu mluvit.

Jeden čas jsem zkoušela vysvětlovat, že chápu, že to chce a pod ale to u nás prostě nezabralo. Snažím se s prckem hodně mluvit, a snažím se vyhovět oběma, ale někdy musí prostě poslechnout hned a na to si myslím, musí dítě i trochu dozrát.

u nas zabira takovy mix ruznych metod. Ja domlouvam, vysvetluju a nekterym situacim se da predchazet odvadenim pozornosti. Dost podle mne zabira i to, kdyz z hlasu slysi, ze prave skoncila legrace. I pres plenu uz dostala.

Ale fakt je, ze nasi princezne je teprve 25m. Takze vyckavam, kdy prijde to prave maso. Ja byla jako dite pekny darecek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35410
27.12.18 13:12
@Anonymní píše:

jojo, a jeste ji to chvili vydrzi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.18 13:17
@Anonymní píše:

Synovi budou 4 za měsíc a začal odmlouvat, smlouvat, zkouší „ale já to chci tak a ne jinak“, obrací oči v sloup, jak má nemožný rodiče, neustále protivnej jak činže. A kouzlo TV naopak teď teprve objevil, takže by čuměl furt a na všechno. Tohle chování jsem čekala tak za 10 let :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3703
27.12.18 13:22

@elen-ka Souhlasím. Pomůže jen důslednost. Pokusit se vysvětlovat a obrnit se trpělivostí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
27.12.18 13:28

musíš vydržet a být důsledná, je to první puberta, ale když něco zakážeš, tak si za tím musíš stát stůj co stůj, vztek ignorovat, po chvilce zkusit obejmout a vyslechnout…
omezit sladké a cukry

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15002
27.12.18 13:29

@Pudloslava tak ciste ze zvedavosti, co doporucujes ty v situacich, kdy dite dela naschvaly jen tak just, aby bylo po jeho?

Chapu, ze nejses psycholog, ale neco o tom, jak mozek funguje asi vis? Nejake navrhy jak to resit? Jak si to resila u svych ratolesti?

Ja sama si prosla velmi prisnou autoritativni vychovou, bylo u nas hodne nasili, dost se to na mne podepsalo a rada bych tedy vychovavala dceru jinak. Snazim se to resit predevsim formou domlouvani. Obcas kdyz mi ujedou nervy, tak kricim. Snazim se to krotit, ale asi nikdy nebudu flegmaticka matka. No a kdyz je hodne vzpurna ci dela neco nebezpecneho, co dobre vi, ze ma zakazane, tak jsem ji uz i placla. Snad jsem ji nijak nepokazila. Vztah mame dobry, dite ke mne chodi, ma duveru, mazli se se mnou..... :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4263
27.12.18 13:30

Dcera 4,5 roku, dělá téměř všechno zde popsané :cert: :D Scény dělá hlavně manželovi, který jí ze začátku hodně ustupoval a snažil se jí vyhovět, aby byl klid, nenechal si vymluvit, že je to cesta do pekel, protože samozřejmě dítě jeho dobrou snahu neocení a bude zkoušet, kam až může zajít. Tak teď sklízí, co zasel. Když jsem s ní sama doma, poradím si s ní celkem lehce, ví, že na mně si nic nevyvzdoruje. Takže za sebe můžu doporučit důslednost, důslednost, důslednost. Dávat jen výhružky a tresty, které jsi připravená splnit a taky to udělat. A pevné nervy :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35410
27.12.18 14:09
@warita píše:
@Pudloslava tak ciste ze zvedavosti, co doporucujes ty v situacich, kdy dite dela naschvaly jen tak just, aby bylo po jeho?

Chapu, ze nejses psycholog, ale neco o tom, jak mozek funguje asi vis? Nejake navrhy jak to resit? Jak si to resila u svych ratolesti?

Ja sama si prosla velmi prisnou autoritativni vychovou, bylo u nas hodne nasili, dost se to na mne podepsalo a rada bych tedy vychovavala dceru jinak. Snazim se to resit predevsim formou domlouvani. Obcas kdyz mi ujedou nervy, tak kricim. Snazim se to krotit, ale asi nikdy nebudu flegmaticka matka. No a kdyz je hodne vzpurna ci dela neco nebezpecneho, co dobre vi, ze ma zakazane, tak jsem ji uz i placla. Snad jsem ji nijak nepokazila. Vztah mame dobry, dite ke mne chodi, ma duveru, mazli se se mnou..... :srdce:

co doporučuji, nebo co dělám? :-))))) já mám tři děti a dost sebereflexe na to, abch někomu něco doporučovala. zeptej se někoho bezdětnýho :-))))
taky ječím.
důslednost by asi fungovala, kdyby nějaká byla :-)
Já myslím, že poučky znáš, ale jsi jen člověk, takže to budeš praktikovat tak nejlépe, jak zvládneš.

Já jsem děti přestala plácat jen kvůli tomu, že jsme chtěli jet na dovolenou do Norska, jinak si myslím, že jim to nic neudělá a naopak to může být příjemnější, než nějaké oddálené psychologické tresty - mají to vyřízené hnedka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama