Nevyznám se v dceři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 21:40
Nevyznám se v dceři

Devcata, mam v hlave zmatek.
Jsem temer 3 roky rozvedena, mam 2 deti. Holky skoro 8 a 12 let. Deti mam s exmanzelem ve stridave peci. Nejakou dobu jsem bydlela mimo s mym pritelem, ale pred par mesici jsem se vratila zpet do sveho domu, kde bohuzel ex stale bydli(prestoze jiz pritelkyni take ma), protoze soudy protahuje a odvolava, takze nevim, kdy tomu bude konec, nez se sbali a odejde. Tak asi bydleni zadarmo je bydleni zadarmo.
Ale k veci. Starsi dcera, pokud jsme s ex bydleli oddelene, „hazela“ na sveho tatu casto spinu ( ono tedy i ta mladsi). Ze je takovej a makovej…Ted, kdyz bydlime zase „spolecne“, pozoruji situaci a nejak se v tom nevyznam. Kdyz je ten tyden jako u taty, vidim, jak se s nim bavi, smeje se. Nekdy je tedy nafoukla nebo breci, a kdyz se ji zeptam, tak to musi byt natajno, aby to on nevedel, ze se se mnou bavi, ze to maji zakazane, kdyz jsou s nim. To mi potvrdila i mladsi dcera. Jindy zas koupila tatovi nejake mydlicka, a kdyz jsem se ji ptala proc, tak ze na skolnim jarmarku mi neco koupila a na darek pro nej ji nezbyly penize. A on ji pak pry rikal, ze se na ni nezlobi, ale ze ho to bude dlouho mrzet, ze je mu to lito. V jinych situacich na ni pouziva vety typu „Ty me nemas rada.“
Ja nic takoveho mezi nimi primo neslysela, jen od dcery. Prijde mi, ze se ho boji a on ji citove vydira. Boji se mu cokoli negativniho rict, ze z toho bude mit zle. To mi i ona sama rikala. Zas na druhou stranu, kdyz je vidim, ze se spolu normalne bavi. :think:
Uz ji bude 12, zacina dospivat a ji pry vadi, ze je s ni tata v koupelne. Ale nevim, proc mu to nerekne. Ja se do toho plest nechci.
Nevim, co si myslet. Uz mi i rikala, ze by chtela bydlet jen se mnou a mym pritelem a tatu jen nekdy navstevovat, aby mu to nebylo lito. Ze si s nima nehraje, za trojku z pisemky uz ji peskuje, pri psani ukolu se na ne zlobi a vyhazuje od stolu, kdyz neco zkazi.Ale ja se v tom proste nevyznam. Predemnou s nima laskuje, same hihihi. Pritel zas rikal, ze kdyz nejsem doma, jak po detech kolikrat rve. Ale to ja taky nekdy.
Nevim tedy, jestli to dcera nehraje na obe strany, aby z toho nejak tezila nebo ma z taty takovy respekt, ze se boji mu vzeprit. Nebo jak to tedy doopravdy je. Mne to neprijde nijak hrozne. Nevim, jak se dopatrat pravdy. Nijak na ni v nicem netlacim, jen jsem ji rekla, ze kdyz bude chtit, muze za mnou prijit a nejak to s tou stridavkou vyresime. S ex nemam dobre vztahy, to priznam, temer vubec se spolu nebavime, jen kdyz je nejake dulezite info o detech, skola atd. Uprimne se hodne kolikrat drzim, jak jsem na nej uz alergicka. A myslim, ze on na me taky. Na OSPOD me neposilejte, mam pani podporujici stridavou peci, takze i kdyby se holka na hlavu stavela, tak to bude podle ni v poradku. Zkusit nejakeho psychologa? Nechat to byt a cekat, co bude dal? :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lu1234
Zasloužilá kecalka 531 příspěvků 1 inzerát 23.12.18 21:51

Tezko se v tom vyznat. Určitě bych to probrala s exmanželem, zda dcera také mluvi špatně o vás, když nejste doma. Psycholog by byl taky dobrý. Možná s vámi oběma dcera manipuluje…? Nebo se nevyzná sama v sobě…?
Ještě k té koupelně, dcera se asi stydí tátu z koupelny vyhodit. Když se vám svěřila, že jí už táta v koupelně vadí, tak si asi přeje, abyste to za ni zařídila. Měla byste mu to říct. Dcera má ve 12 právo na soukromí, jen je jí možná trapné s tím najednou vyrukovat.

Anita000
Povídálka 36 příspěvků 23.12.18 21:56

Mylsim si ze holka je v tom veku kdy zacina puberta takze ano chapu taky bych nechtela aby mi tata lezl do Koupelny :think: mylsim si z toho teda jak pises ze se tvuj ex se te snazi presvedcit ze je vse ok ukazat ti ze je lepsi nez ty.. Ale na druhou stranu tomu tak nnei.. Proto to resi tim ze je na holky nepříjemnej a rika ze uo nemaji rady apod… Ja osobně bych to zacala nejak řešit.. Jsou to vase deti a tohle přetahování kdo je lepsi muze za chvilku vyvrcholit v neco horsiho.. Sednout si a promluvit si.. Chapu ze se nemate radi ale aspon pro ty deti to udelat nejak lepe… Nejsem v te situaci ale určitě neco delej, neprihlizek tomu.. Nebo s stačí jen zeptat.. ;) dezim pěsti, drz se

terien
Extra třída :D 12173 příspěvků 23.12.18 22:02

Když už s ničím, tak aspoň s tím soukromím v koupelně bych ji pomohla. Jestli je její otec tak natvrdlý, že to nepochopí sám, řekla bych mu to. Ona se ti svěří a ty to necháš být?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 22:03
Zakladatelka

@Lu1234 Ja vim, ze mluvit s ex by mi i vic veci usnadnilo. Ale ja mam blok, asi hrdost, zhrzenost. Jsem na nej stale nastvana, jaky jsem s nim mela trapeni, ze on nam rozbil manzelstvi svym chovanim a pristupem ke vsemu, nezodovednosti…Pritom ted s novym partnerem to mam jinak.
Ja s nim vubec nemuzu mluvit. Jen ho vidim, tak mi peni krev v zilach. Natoz kdyz ho slysim. Neumim uz to potlacit ani kvuli detem. Protoze pro nej jsem ja ta spatna matka. Kdyz neni podle jeho, tak mi pry na detech nezalezi. A ja uz ho mam dost. Jeste kdyz ho skoro denne musim vidat.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17669 příspěvků 23.12.18 22:04

Dítě bojuje, aby to přežilo s co nejmenšími problémy. To je normální. Že je s ní táta v koupelně, to normální není. To s ním určitě prober. Stačí, když to sama uvidíš. To zastav.

terien
Extra třída :D 12173 příspěvků 23.12.18 22:05
@Anonymní píše:
@Lu1234 Ja vim, ze mluvit s ex by mi i vic veci usnadnilo. Ale ja mam blok, asi hrdost, zhrzenost. Jsem na nej stale nastvana, jaky jsem s nim mela trapeni, ze on nam rozbil manzelstvi svym chovanim a pristupem ke vsemu, nezodovednosti…Pritom ted s novym partnerem to mam jinak.
Ja s nim vubec nemuzu mluvit. Jen ho vidim, tak mi peni krev v zilach. Natoz kdyz ho slysim. Neumim uz to potlacit ani kvuli detem. Protoze pro nej jsem ja ta spatna matka. Kdyz neni podle jeho, tak mi pry na detech nezalezi. A ja uz ho mam dost. Jeste kdyz ho skoro denne musim vidat.

Tak mu napiš SMS. Když ty nejsi schopná s ním mluvit, jak se a ním má dohodnout malá bezbranná holka? Seš její máma sakra tak se za ní postav.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 22:08
Zakladatelka

@terien Tak ja ji rekla, ze mu to ma rict. Nerekla mu to. Tak jsem ji navrha, jestli mu to mam rict ja. Tak mi na to odpovedela „Ne, to je dobry.“ :nevim:

kacenka.sks
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 23.12.18 22:13

Myslim,ze se ho boji. Laskovat s nim pred tebou muze jen proto, abys videla, ze si s tatou naoko rozumi. Jinak by ji treba za tvymi zady vynadal, jak se to s nim dcera pred tebou bavi. Urcite bych mu rekla to s tou koupelnou, dcera te zadala o pomoc, asi se mu to boji rict. No sama vidis,ze to nedela dobrotu,to souziti. Pises,ze jste rozvedeni, tak proc se manzel neodstehuje?

kacenka.sks
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 23.12.18 22:15
@Anonymní píše:
@terien Tak ja ji rekla, ze mu to ma rict. Nerekla mu to. Tak jsem ji navrha, jestli mu to mam rict ja. Tak mi na to odpovedela „Ne, to je dobry.“ :nevim:

No jasne,protoze te pozadala o pomoc a ty jsi ji „pomohla“ tim,zes ji navrhla at mu napise SMS…tak kdyz ji doslo,ze ji nepomuzes,rekla nech to byt..

terien
Extra třída :D 12173 příspěvků 23.12.18 22:18
@Anonymní píše:
@terien Tak ja ji rekla, ze mu to ma rict. Nerekla mu to. Tak jsem ji navrha, jestli mu to mam rict ja. Tak mi na to odpovedela „Ne, to je dobry.“ :nevim:

Jo jasně tak to nech být, ať ji tam leze třeba do 15 :roll: asi jste s bývalým tak trochu stejný, hlavně aby jste si udrželi svoje ega, neobtěžovali se s nějakou komunikací, ony si to děti vyřeší samy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.18 22:24
@terien píše:
Tak mu napiš SMS. Když ty nejsi schopná s ním mluvit, jak se a ním má dohodnout malá bezbranná holka? Seš její máma sakra tak se za ní postav.

Hele, to neni tak, ze bych svoje deti nebranila, nechtela branit. Ja je piplala od mala a uprimne jsem na nich asi i trochu zavisla. Ale on pak pred nima haze vsechno na me. Rika jim, ze ja je k necemu navadim, i kdyz to neni pravda.
Oni neco treba chteji tak, ale on to hned svede na me, ze „To chce zase mama, vid?“
Tak ja se snazim se nijak do niceho nemichat, a kdyz oni po nem neco chteji, tak at si to s nim vyrikaji. Ale stejne je to prd platny, ve vsem mam prsty podle nej ja. A ja se s nim hadat nechci. Stacilo mi to v manzelstvi. Dokazal byt na me nepricetny,sprosty az agresivni. A ja pak mam desne pocity.
Je mi jasny, ze deti to napeti hodne vnimaji, ale prijde mi, ze to dusno zbytecne dela on tim, ze me pred nima shazuje a je pretahuje na svou stranu tim, ze se lituje, jakej je on chudak.

kacenka.sks
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 23.12.18 22:27
@Anonymní píše:
Hele, to neni tak, ze bych svoje deti nebranila, nechtela branit. Ja je piplala od mala a uprimne jsem na nich asi i trochu zavisla. Ale on pak pred nima haze vsechno na me. Rika jim, ze ja je k necemu navadim, i kdyz to neni pravda.
Oni neco treba chteji tak, ale on to hned svede na me, ze „To chce zase mama, vid?“
Tak ja se snazim se nijak do niceho nemichat, a kdyz oni po nem neco chteji, tak at si to s nim vyrikaji. Ale stejne je to prd platny, ve vsem mam prsty podle nej ja. A ja se s nim hadat nechci. Stacilo mi to v manzelstvi. Dokazal byt na me nepricetny,sprosty az agresivni. A ja pak mam desne pocity.
Je mi jasny, ze deti to napeti hodne vnimaji, ale prijde mi, ze to dusno zbytecne dela on tim, ze me pred nima shazuje a je pretahuje na svou stranu tim, ze se lituje, jakej je on chudak.

No a ted si představ, jak musi byt jim, kdyz v tom ziji. Tu koupelnu urcite vyres ty,chapu ji,ze se to tatovi stydi rict. A jinak ja bych premyslela nad stehovanim tebe nebo manzela.

terien
Extra třída :D 12173 příspěvků 23.12.18 22:30
@Anonymní píše:

Chápeš vůbec o co jde? Ty tady řešíš traumíčko aby na tebe náhodou nebyl ošklivej a holka se nedokáže ubránit tomu, aby za ní nelezl do koupelny kde je nahá. Promiň, asi jsem k tomu trochu citlivější, ale já bych řádila jako tajfun ať se ex třeba pos.ere.

Russet
Neúnavná pisatelka 18060 příspěvků 23.12.18 22:30
@Anonymní píše:

Nemůžeš ho ani cítit a necháš ho bydlet u sebe?! doma. Překousni hrdost a slušně se zeptej exe. Holka je citlivá, leze do puberty, ale prostě by mi to nedalo a radši se zeptala. Nevím, co jsi čekala, že to bude procházka růžovým sadem bydlet nedaleko ex, kdyť jste se nerozešli v dobrém.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama