Problémy s tchýní ohledně jídla dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 13:24
Problémy s tchýní ohledne jidla ditete

Ahoj holky, mam celkem problem s tchyni… Vlastne to uz zacalo v 16 co jsme se s manzelem dali dohromady. O 10 let na to jsme se vzali a ja hned otehotnela… Kdyz se to dozvedela tchyne tak neprobehly zadne gratulace, zacla narikat ze mimi bude postizene, ze to vi… Porad nas otravovala s tim jestli vime jiste ze bude mimi zdtave. Kdyz se mala narodila porad na ni videla neco spatne - byt je to pry jeji jedina radost a ma ji hrozne rada… Muj manzel jeji spolecnost nevyhledava, je to fakt desna zenska. Problem je ze ona moc dobre vi ze zustala sama takze sile snazi koupit si apon dcerku. Jeji navstevy probihaji tak ze rozlozi vsechny hracky co ji kdy dala a rika ze tohle ma vsechno od ni. Ted se urazila kdyz jsme ji zakazali rict ze jeji vanocni darek nekoupila ona ale jezisek… No hruza… A dalsi problem je jidlo.. Mala ji hrozne blbe, takze proste nedavam sladkosti, cimz podle tchyne rok a pul staremu diteti desne ublizuju a nemuzu ji vysvetlit ze do ni nemuze porad neco cpat… Nedavno ji potaji dala cukrovi slazene medem, byt dobre vi ze na to ma mala alergii… Samozrejme se osypala a tyden sme zapasili s vyrazkou a v noci nespali… Ja uz nevim jak ji vysvetlit at ji nic necpe, ze svoje jidlo ma a dokud nebude poradne jist svohe tak na nejake dobrutky musi zapomenout… Tak a vypovidala jsem se :lol:… Resily jste to taky nektera?? Jak jste to tem tchynim vysvetlily???

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
stinga
Závislačka 4908 příspěvků 3 inzeráty 19.12.18 13:32

né, nikdo to ještě neřešil :zed: diskuse tohoto typu jsou tu denně asi minimálně tři :mavam:

PAN66
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 19.12.18 13:33
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mam celkem problem s tchyni… Vlastne to uz zacalo v 16 co jsme se s manzelem dali dohromady. O 10 let na to jsme se vzali a ja hned otehotnela… Kdyz se to dozvedela tchyne tak neprobehly zadne gratulace, zacla narikat ze mimi bude postizene, ze to vi… Porad nas otravovala s tim jestli vime jiste ze bude mimi zdtave. Kdyz se mala narodila porad na ni videla neco spatne - byt je to pry jeji jedina radost a ma ji hrozne rada… Muj manzel jeji spolecnost nevyhledava, je to fakt desna zenska. Problem je ze ona moc dobre vi ze zustala sama takze sile snazi koupit si apon dcerku. Jeji navstevy probihaji tak ze rozlozi vsechny hracky co ji kdy dala a rika ze tohle ma vsechno od ni. Ted se urazila kdyz jsme ji zakazali rict ze jeji vanocni darek nekoupila ona ale jezisek… No hruza… A dalsi problem je jidlo.. Mala ji hrozne blbe, takze proste nedavam sladkosti, cimz podle tchyne rok a pul staremu diteti desne ublizuju a nemuzu ji vysvetlit ze do ni nemuze porad neco cpat… Nedavno ji potaji dala cukrovi slazene medem, byt dobre vi ze na to ma mala alergii… Samozrejme se osypala a tyden sme zapasili s vyrazkou a v noci nespali… Ja uz nevim jak ji vysvetlit at ji nic necpe, ze svoje jidlo ma a dokud nebude poradne jist svohe tak na nejake dobrutky musi zapomenout… Tak a vypovidala jsem se :lol:… Resily jste to taky nektera?? Jak jste to tem tchynim vysvetlily???

Tady se to resi porad, tech diskuzi tu je, ja nechapu, co to s nekterymi je, ze musi do ditete furt neco cpat, nase taky, dcera ma prvni kaz, blbe ji a furt ji podsouva sladky, v kramu ji naucila, ze ji koupi u kasy lizatko a ma tam mam horor, pre ja ji ho nekoupum, ake byla to posledni tecka, byt by se mi hlidani hidilo, nechci ho od ni, cpe ji bonbony, cokoskou a jeste tohle, dokonce minule u nas ji rikam, nedavejte ji nic, od rana nejedla, tak babi hned, ta tvoje mama, zpapej trochu kase a bude mbam, rikam nebude, jeste aby nejedla schvalne, ze pak neco dostane, no stejne nic nesnedla a ona vynda kinder vejce, ze at sni aspon to, ze chudak nic neji, tak na ni koukam a rikam a co ji da cokolada a dohady, dcera rvaka, ze chce vajicko.. No hadka, taky uz toho mam dost, prijde mi, ze nesnesou nektere, ze matka ma posledni slovo. Jako kdyby jedla a nemela kaz, jednou za cas, ale takhle teda ne.. :zed:

Popokatepetla
Závislačka 3218 příspěvků 19.12.18 13:43

Dát tchyně dítěti potravinu, na kterou má alergii, tak by si vyslechla něco, co by si za rámeček nedala. Je jasné, že babičky chtějí rozmazlovat, ale já jsem matka - moje pravidla. Ona ta opičí láska taky není ideální - moje babička byla to samé, zahrnovala nás vším možným sladkým, neustále se na návštěvách ptala, jestli nechcem to a tamto. No pak už mi to solidně lezlo krkem a ve 13 jsem ji „setřela“, že nejsem popelnice. Jinak byla teda zlatá :srdce:
Takže jediná rada je, pevně nastavit pravidla a ty dodržovat. Být klidně jako zaseknutá deska - „nepřeju si, abys malé dávala to a to“. Jestli to nechceš respektovat, už k tobě nebudeme moct jezdit…Je to tvrdé, ale někdy to jinak bohužel nejde :-(

Mala.ještěrka
Kecalka 351 příspěvků 19.12.18 13:44

Naši prarodiče zákaz sladkostí naštěstí dodržují, ale při každé návštěvě máme hodinovou přednášku, že bez čokolády se dítěti nebude vyvíjet mozek 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 13:46
@Anonymní píše:

Proboha, to je jak moje tchýně!!!!! 8o :zed: :zed:

Moje tchýně mi na plnou pusu už i řekla, že to co si vybral její syn musí žít on ale ne ona - jsem dle ní umíněná, sebestředná a panovačná. Chci totiž věci podle sebe a chci své dítě vychovávat já a podle sebe, ne podle ni - na to mi říká, že ona narozdíl ode mě vychovala dvě děti do dospělosti. No vše co udělám je špatně, její vnoučátka (už máme dvě děti) jsou její miláčci a jen je rozmazluje a tajně jim dává čokolády - kinder, brumíky apod. Jako nejsem alternativní máma, jednou za čas by jim mohla něco dát, ale ne čokoládu.

Naštěstí jsem ji uprosila, že starší má demineralizaci sliny a tím pádem se odhalují krčky a je to bolestivé - ted to zubař opravoval bílou plombou a důrazně zakázal kokinka a tak to naštěstí děti tlumočily babice a ona tak ted nosí mandarinky, pomela a jablka. Ale stejně jsem našla v kapse bundy kinder tyčinku :zed: Nicméně když donese ovoce, tak ji slušně poděkuju, že jsem moc ráda, že to respektuje a dbá i na jejich zdraví a dělám že jsem ty čokolády nenašla a pak je dám manželovi ke kafíčku.
Mám pocit, že ty tchýně s novýma ženskýma svýh můžu prostě za každou cenu chtějí bojovat a trumfnout je. Moje tchýně byla užasná do narození prvního vnoučete - od te doby jakoby soutěží. Strašně mě to štve. :zed:
Zase na druhou stranu velká závist tomu, kdo má stejné výchovné metody napříč generací a vychází spolu rodiče i prarodiče bez přenic.

elen-ka
Extra třída :D 12827 příspěvků 21 inzerátů 19.12.18 13:46

Řešila jsem s tchýní jak sladkosti, zvlášť kolem roku až dvou let, tak později alergie jednoho dítěte. Když jsem si nepřála, aby dávala rok až dva roky starému dítěti sladkosti typu lentilky, brumíky apod., tak jsem byla divná a dítěti nic dopřát nechci. Když jsem jsme ji u syna oznámili alergie, tak v hlavním jídle to po půl roce vychytala, ale to, že nemůže jíst Kinder čokoládu či lentilky nebyla schopna pobrat nikdy.
Naposledy jsem jí vracela žvýkačky, se slovy, že si nepřeji, aby je děti dostávaly. No pohled by vraždící, mě to bylo jedno, protože na naše prosby nedala. Pak dorazil manžel, že prý nemám žádné sociální vychování, když jsem žvýkačky vrátila. Tak jsem mu řekla, že u mě pohár přetekl, že už tchýni nebudu tolerovat to, že dává dětem to co jsme oba řekly, že si nepřejeme a že tyto dárky budu vracet. :zed: Ale od té doby je „relativní“ klid.

Lalelale
Závislačka 3160 příspěvků 19.12.18 13:52

Ano, tohle téma tu bylo uz stokrát. Musíte si dupnout. Tchýně dá i pres tisíc připomínek dceri med, který způsobí alergickou reakci? Ok, nebude s dítětem nikdy sama. Vzhledem k tomu že tchýni nemá rád ani manžel, bych asi omezila styky. Je to o domluvě. Nemám v reálném okolí nikoho, kdo by měl tento problém

Lalelale
Závislačka 3160 příspěvků 19.12.18 13:54

@elen-ka se říká, že na hrubý pytel hrubá záplata. Ta nevychovaná jsi v tomto story určitě nebyla ty ;)

carola
Kelišová 6903 příspěvků 19.12.18 13:57

Nechci být zlá,ale některé to docela přeháníte. Určitě není dobré dávat dítěti potraviny,na které má alergii,ale nějaká ta sladkost sem tam dítě opravdu nezabije. Přijde mi,že tchýně je špatná už jen proto,že je tchýně. Uvědomte si,že i vy budete některé jednou tchýně. Já mám tchýni fajn,také máme na spoustu věcí jiný názor,ale respektuju ji a ona mě. Je to matka mého muže,kterého jsem si vybrala a dobře ho vychovala a předpokládám,že i ta vaše toho Vašeho muže dobře vychovala,když jste si ho vybraly. :think:

Pipi 00
Závislačka 2798 příspěvků 19.12.18 14:01

U nás sladké neřeším, tak často u babiček nejedí. A chápou, že doma mají smůlu. Přednášku o sladkých večeřích jsem dostala mnohokrát :mrgreen:. Ta alergie by mě ale naštvala hodně, to je jasný a je potřeba to tchýni rázně vysvětlit.
Mě teda víc než tchýně točí bonbóny ve školce, navíc za odměnu, tam to nepatří zcela jasně a je to jedno většině rodičů. To tě pak teprv klepne, až děti, co nejí bonbóny, dostanou skoro denně něco ve vzdělávací instituci.

7.straka
Kecalka 365 příspěvků 19.12.18 14:03

Tchýně a uzený nejlepší studený. Já jsem rezignovala a říkám si, že když jednou, dvakrát za měsíc dostanou u tchýně nějaký prasečí mlsky, tak na to neumřou.
Jinak jak píše někdo Anonymně výše, to se soutěžením je přesné.

Markéta80
Hvězda diskuse 41378 příspěvků 19.12.18 14:07

a co jste jí řekli když dítěti nacpala něco na co má alergii :cert: :cert: To by teda dostala, to by se manžel neznal :lol: Jinak neustále opakovat a hlídat aby dítěti nic nedávala, at si říká cokoliv :lol: Tohle zase tchýně dodržovala, vždy se zeptala co může. Jen jsme upozornili co fakt nesmí a že mandarinku ano ale max po obědě, jinak bude v noci zvracet :jazyk:

Šarlota4
Extra třída :D 10308 příspěvků 19.12.18 14:08
@carola píše:
Nechci být zlá,ale některé to docela přeháníte. Určitě není dobré dávat dítěti potraviny,na které má alergii,ale nějaká ta sladkost sem tam dítě opravdu nezabije. Přijde mi,že tchýně je špatná už jen proto,že je tchýně. Uvědomte si,že i vy budete některé jednou tchýně. Já mám tchýni fajn,také máme na spoustu věcí jiný názor,ale respektuju ji a ona mě. Je to matka mého muže,kterého jsem si vybrala a dobře ho vychovala a předpokládám,že i ta vaše toho Vašeho muže dobře vychovala,když jste si ho vybraly. :think:

Jezis ty jsi jako muj tata, ten taky porad mele “sem tam”, jenze “sem tam” mame 4 babicky, 4 dedy, teyt, strejdy, kamaradky, zname a kazdy rekne “obcas to nevadi”. Jako nevadi, ale pri nasi spolecenskosti by to bylo temer denne + bych taky rada dite necim “obcas” odmenila. Okoli mi k tomu nedavalo prostor. Ja si vazim toho, ze nechodi s prazdnou, je to od nich pekne, ale moje dite neni konternej na cokoladu.

7.straka
Kecalka 365 příspěvků 19.12.18 14:09

@carola respekt je základ. Bohužel moje tchýně mi dává svůj despekt najevo do očí. Ona je totiž inženýrka, lepší člověk, NĚKDO, všechno ví nejlíp. Já jsem jen blbka s maturitou. Pravda je, že debi*** jsou pro ní všichni. Ona je opravdu nejchytřejší, všude byla, od všeho má klíče. Asi takhle, normálně bych s takovým člověkem čas netrávila, nenechala bych si otravovat život, hádáme se s chlapem v podstatě jen kvůli ní. Ale příbuzné si člověk nevybírá. A při tom by stačilo, kdyby pochopila, že má jen poradní hlas a to jen a pouze, pokud se jí někdo zeptá. :nevim:
Moje mamka tohle pochopila dávno a řídí se tím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >