Asociální chování pětiletého

Anonymní
8.12.18 16:04

Asociální chování pětiletého

Maminky, už vážně nevím co mám dělat se svým 5-ti letým synem. Chová se naprosto příšerně k lidem. Ve školce si na něho stěžují, že šťourá do dětí, doma taky k sourozenci se chová naprosto nepřátelsky, neustále bráchu provokuje, bere mu věci které sám nechce- prostě mu třeba vezme nějakou hračku a běží s tím do vedlejšího pokoje a hodí to někam, nebo do bráchy bezdůvodně štouchá, zavírá ho někam, zatarasí mu cestu aby nemohl projít atd. V podstatě celý den non-stop řeším jen toto. Když jdeme někam např., na hřiště, tak tam třeba vezme cizím dětem kyblíček a utíká s ním pryč nebo třeba na mladší dítě pokřikuje „Ty jsi ještě mimino“, mladší dítě to samozřejmě naštve a volá že ne, ten můj to stále stupňuje, až se porvou. Prostě syn si neumí absolutně s dětmi hrát, jenom je provokuje. Vůbec nevím co s tím, jsem z toho velmi nešťastá, snažím se o tom s ním v klidu mluvit, radit mu jak by se měl k dětem chovat- např. na hřišti že má pozdravit, představit se a zeptat se dítěte jak se jmenuje, čtu mu knížku na rozvoj empatie, ale už to trvá hrozně dlouho a nevidím žádné zlepšení. Doma je to opravdu na zbláznění, opravdu celý den se jen naváží do bráchy, když mu řeknu ať toho hned nechá, tak vůbec nereaguje, když na něho zakřičím ať přestane, tak se mi vysměje a dál ho provokuje, takže nakonec mu musím naplácat na zadek, chvíli pak brečí ale za pět minut jde zase za bráchou otravovat ho. Už jsem s nervama vážně v koncích. Dnes třeba od rána opět otravoval bráchu, několikrát jsem mu vynadala, zakázala jsem mu večerníčka, ale vážně si z ničeho nic nedělá, jen se tomu směje. Pak jsme šli ven, že to tam třeba bude lepší, ale venku to samozřejmě pokračovalo, neustále dělal bráchovi naschvály, tak jsme šli domů, dostal na zadek a teď jsem ho zamkla v ložnici, jsem už s nervama v koncích, opravdu každý den od rána do večera ho jen musím fyzicky odtrhávat od bráchy. Ve školce samozřejmě nemá žádné kamarády, když se k nim takto chová, pořád mu to říkám že nebude mít žádné kamarády když se bude takto chovat, ale vůbec nic si z toho nedělá. Opravdu už nevím co s ním a ani neznám nikoho kdo by měl dítě s takovým chováním. Není tu mezi vámi někdo kdo řeší něco podobného a co vám pomohlo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6073
8.12.18 16:18

Myslím ze upoutava pozornost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
8.12.18 16:23

Zašla bych se poradit k psychologovi. Ale nechápu, že když víš, jaký je, tak takovou to situaci necháš takhle vyhrotit: t řeba na mladší dítě pokřikuje „Ty jsi ještě mimino“, mladší dítě to samozřejmě naštve a volá že ne, ten můj to stále stupňuje, až se porvou.

Jak se chová s otcem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.18 16:40

@jenny.fields Tak já to samozřejmě nenechávám až tak vyhrotit, hned jak vidím, že zas někoho provokuje, tak už ho táhnu domů. On jako není typ rváče, že by se chtěl s někým rvát to ne, ale prostě ostatní tak otravuje až oni ho pak začnou bít. S otcem se chová stejně. On se tím vyloženě baví, že někoho otravuje. Není agresivní, nebije nikoho, jen prostě neustále provokuje a směje se tomu. Jako by nevěděl jak si má s dětmi hrát. Dělá to tak až od cca 4,5 let, před tím byl spíš šedá myš v kolektivu, hrál si někde sám v koutě, děti moc nevyhledával, pak najednou ho začaly děti zajímat ale chová se k nim tímto způsobem. Fakt vůbec nevím co s tím. Psychologa zvažuju už dlouho. Můžu k němu syna sama objednat nebo nás tam musí někdo poslat- např. obvoďák?

• Nahlásit
  • Citovat
26535
8.12.18 16:44
@Anonymní píše:
@jenny.fields Tak já to samozřejmě nenechávám až tak vyhrotit, hned jak vidím, že zas někoho provokuje, tak už ho táhnu domů. On jako není typ rváče, že by se chtěl s někým rvát to ne, ale prostě ostatní tak otravuje až oni ho pak začnou bít. S otcem se chová stejně. On se tím vyloženě baví, že někoho otravuje. Není agresivní, nebije nikoho, jen prostě neustále provokuje a směje se tomu. Jako by nevěděl jak si má s dětmi hrát. Dělá to tak až od cca 4,5 let, před tím byl spíš šedá myš v kolektivu, hrál si někde sám v koutě, děti moc nevyhledával, pak najednou ho začaly děti zajímat ale chová se k nim tímto způsobem. Fakt vůbec nevím co s tím. Psychologa zvažuju už dlouho. Můžu k němu syna sama objednat nebo nás tam musí někdo poslat- např. obvoďák?

K soukromému placenému nepotřebuješ, k tomu, co dělá na pojištovnu pravděpodobně ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3586
8.12.18 17:04

Píšeš to: začaly ho zajímat děti a tu náklonnost dává najevo nevhodným způsobem. Takže vysvětlovat, učit, ukazovat (hlavně vlastním příkladem, jak řešit určité situace atd). Vím moc dobře, co prožíváš, to co popisuješ, důvěrně znám.
Pevné nervy a důslednost, a opravdu ho ty sociální dovednosti učit. To co je jiným dětem vlastní a vrozené, se některé musí prostě naučit. Mám to doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.18 17:40

@dedrichov Moc děkuju, tohle mi moc pomohlo. :kytka: Tak snad se to časem naučí. Učitelky ve školce říkaly, že už je to prý lepší, no doma moc ne a když jsme byli nedávno na návštěvě, tak to taky byla hrůza. Vždycky jsem si myslela, že bude spíš introvert, ale teď jak se začal o ty děti zajímat tímto nevhodným způsobem, tak je to pro mě opravdu dost na nervy. Naštěstí druhý syn je pravý opak, ten děti miluje od narození a umí si s nimi moc hezky a bezkonfliktně hrát, tak třeba to ten starší od něho trochu pochytí.

• Nahlásit
  • Citovat
6073
8.12.18 18:04

@jenny.fields to je mezi sourozencema uplne normalni takovy vys.irani. Spis nez pyychologa to chce chladnou hlavu a duslednost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
8.12.18 18:20
@Tarjei píše:
@jenny.fields to je mezi sourozencema uplne normalni takovy vys.irani. Spis nez pyychologa to chce chladnou hlavu a duslednost.

No to možná ano, ale když je s nervama v koncích, tak poradit se není špatná věc. Očividně jí nic nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5745
8.12.18 18:32

Pokud nepozoruje š nějaké další potíže, jako soustředění, intelekt a pod. A pokud takový jako menší nebyl, tak je to dle mě rozcapenost. Já mám pětiletého. Je to docela urychlené dítě, neřízená střela byl tak do 4,5. S věkem je vzorný. Ve školce je nejmladší ze třídy a přesto je dle učitelek nejšikovnější z kluků. Musíš být tvrdá. Nechápu, proč ho necháš provokovat cizí děti. I svoje druhé dítě. Takové chování dítěte chápu při postižení. S dcerou jezdíme do lázní a tak mám zkušenosti s takovými dětmi. U zdravého dítěte, které to před tím nedělalo, bych hledala problém v chybějících mantinelech a výchově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
947
8.12.18 19:14
:(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3586
8.12.18 20:54
@Anonymní píše:
@dedrichov Moc děkuju, tohle mi moc pomohlo. :kytka: Tak snad se to časem naučí. Učitelky ve školce říkaly, že už je to prý lepší, no doma moc ne a když jsme byli nedávno na návštěvě, tak to taky byla hrůza. Vždycky jsem si myslela, že bude spíš introvert, ale teď jak se začal o ty děti zajímat tímto nevhodným způsobem, tak je to pro mě opravdu dost na nervy. Naštěstí druhý syn je pravý opak, ten děti miluje od narození a umí si s nimi moc hezky a bezkonfliktně hrát, tak třeba to ten starší od něho trochu pochytí.

Také známá situace :kytka: Mladší dcerka to s ním dokonale umí. On ji pořád organizuje, drzuruje, rozhoduje a ona je tak empatická. Často si říkám, že bych se měla od ní učit. Takže vysvětluju, ukazuju, snažím se v něm probudit city … Poslední dobou je velké zlepšení, přesto některým úletům zabránit nedokážu a to mě teda naprosto drásá. Proto nesnesu, aby se mi o dcerku někdo otíral, ona si to nezaslouží.
Přeju Ti, ať dokážeš najít co nejdříve drobnosti v synově chování, za které ho budeš co nejvíce chválit a povzbuzovat v touze stát se lepším :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama