Jak zvládáte finančně 2 školní děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ga Briela
Kecalka 395 příspěvků 07.12.18 00:37
Jak zvládáte finančně 2 školní děti

Ahoj, přemýšlím o dalším dítěti… A zajímá mě jak moc je to finančně náročné…Ptám se hlavně těch co moc peněz nemají.
Když je chci dát obě do kroužků, na lyžák, v létě na tábor a tak…Dá se to nějak udělat nebo, když se rozhodnu pro druhé tak prostě obě téměř nikam nepojedou? Je to asi pro mě jeden z hlavních faktorů při rozhodování…dopřát svým dětem vše co budou mít i ostatní, aby měli kroužky a pak je udržet na škole…

Zajímá mě jak se to dá zvládnout…například v létě dám dvě děti na tábor a je např 6000,– pryč? Jak to řešíte vy sociálně slabší tyto věci? Prostě dětem řeknete, že na to nemáte a je to? To přece musí hrozně bolet :(

Brali byste kroužky, tábory atd jako hlavní faktor při rozhodování nad druhým dítětem? Nebo to pro vás nehraje žádnou roli a říkáte si třeba že dítěti stačí např balon a hřiště před barákem hlavně že se máte? Možná se ptám blbě ale já prostě fakt nevím…
Je to pro mě důležité životní rozhodnutí děkuji moc za rady. :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.18 00:51

Existují různé dotované tábory, různé spolky s pobyty pro členy, skauti, turisti… to samé s kroužky, buď může dítě chodit za draho na koně, nebo si to ježdění odmaká… prostě možností je víc. Nebo když ti chybí 5 tisíc, najednou se dozvíš, že známá hledá někoho na pár hodin v práci něco udělat, a peníze se objeví.
Mít sourozence je určitě důležitější než chodit na drahé kroužky. Ale zkušenost zatím naštěstí nemám, zatím se to vždycky s penězmi „nějak udělalo“, i když to předem třeba vypadalo, že něco půjde blbě.
(btw., nedávno mi dcera řekla, že mám ošklivý mobil - tlačítkový, takový ten odolný. Tak jsem jí na to odpověděla, že ale když mi spadne na zem, tak se nerozbije. Uznale pokývala hlavou, že to je fakt, to je taky důležité. Takže ne vždy musí děti chtít to, „co mají všichni“.)

blobfish
Závislačka 4513 příspěvků 07.12.18 01:02
  1. To záleží na mnoha okolnostech, na tom, jaké budete mít výhledově příjmy, jaké jsou vaše výdaje na základní fungování apod.
  2. Ani v rodinách s nižšími příjmy nemusejí být děti šizené, nejsou nutné specializované tábory pořádané drahými agenturami, když můžou jet za třetinovou cenu se skauty. To samé kroužky, někdo dá dítě do baletní školy za tisíce, někdo mu zaplatí taneční kroužek v DDM za pár stovek na pololetí.
  3. Je naprosto normální a z výchovného hlediska (podle mě) správné dítěti někdy říct, že něco je moc drahé a platit to nebudeme. Za sociálně slabší se nepovažuju, ale dětem různé věci odmítám celkem běžně. Nemyslím si, že je to „bolí“, moc dobře vědí, že nemůžou mít všechno.
  4. Peníze bych brala jako důležitý faktor při přemýšlení možná nad třetím, asi určitě nad čtvrtým, pátým… dítětem, u druhého dítěte podle mě v drtivé většině případů (snad s výjimkou rozvrácených rodin a rodin na naprostém sociálním dně) převažuje benefit sourozence. Vyrůstat se sourozencem (a pak toho sourozence někde mít) je podle mě mnohem důležitější než „značkové“ kroužky.
venulka1
Kecalka 276 příspěvků 07.12.18 01:30

Mame skoro 15letou ted davame skoro 6tis alimenty je v tom doučování krouzek plus dame penize na tabor a kdyz je neco navic od zari nam prijde stredni budem davat jeste vic ted jsme ji davali navic data takze kolem tech 15let to vidim cca 10tis ale zalezi jake ma krouky jestli nejake ma jestli chodi na obedy potrebuje doucovani na jakou se hlasi skolu atd v tomhle tezko radit mame deti 4 a 6 a je to cca 3-6tis ale jsou v tom kroužky vylety kina divadla…my jako deti na to nemeli nikam jsme nechodili takze asi tak ale zase je to na ukor nas kadernici vidim jednou rocne obleneci boty si nekupuju dopravame detem

Serpentini
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 07.12.18 05:54

Jako dítě z chudé rodiny říkám, že být takovým dítětem je pěkně na prd. Na kroužky nebylo, na hezké oblečení taky ne, k Vánocům pyžamo nebo šampon. Ostatní děti mi to dávaly sežrat. A se sourozencem vztah stejně nemáme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.18 05:55

Hlavně nejeďte nadoraz. Denně mám na očích díky své profesi (učím) rodiče,co to nezvládají. Ani platit obědy, levné školní kroužky, kina či divadla, školní potřeby, oblečení přiměřeně roční době atd. Máte v rodině někoho, kdo by vám finančně mohl pomoci, pokud by došlo k nějakým nenadálým událostem? Půjčky by vás zničily úplně.Taky bohužel…nikdo neví, jestli bude další dítě zdravé. Taková třeba jen bezlepková dieta sakra prohne rozpočet. Zvažujte pečlivě. Máte jistou práci atd. Nepsala jsi v jakém rozpočtu se pohybujete nyní. To vy ti taky hodně holek napověděl…buď jo, máme to podobné a dá se to…nebo ne, ještě šetřete…
Anonym práce

Ijen
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 07.12.18 06:38

Asi bych konkretizovala, protoze tech co subjektivne „penez moc nemaji“ je hodne, a jejich rozpocty dost rozdilne.
Taky jde o to, jestli se bavime o drahych krouzcich, taborech a zahranicnich pobytech nebo jestli nekdo nema na obedy a skolni pomucky.

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 07.12.18 07:03

c

Příspěvek upraven 10.12.18 v 07:16

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 07.12.18 07:14

@Ga Briela A jak jste na tom ted s jednim, kdyz (asi) oba pracujete? Jedete na dren nebo zvladate vytvaret i nejake rezervy? Jak moc jste jako dospely narocni (dovolena/vylety, cigarety/alkohol, elektronika…)? Mate jde odtrhnout od huby, aby bylo vic penez pro deti?

Uživatel je onlinedebra.morgan
Závislačka 4178 příspěvků 07.12.18 07:25

pro mě je sourozenec důležitější než možnost chození do kroužků. ikdyž si to to dítě ve věku třeba 10 let nemusí nutně myslet. a ano, jsou vztahy, kde sourozenecky vztah v dospelosti nefunguje, ale to neovlivni dopredu nikdo. a strasne zalezi na financni situaci, je rozdíl jestli nemáte co jíst nebo nebudete mit na lyzovani v alpach a deti misto jezdeni v klubu poniku budou chodit do na cviceni do sokola. ja bych se rozhodla pro sourozence, pokud to jen trochu jde. ja segru v detstvi nesnasela, praly jsme se, nadavaly si. malokdy jsme si v klidu hraly..... ale jak jsem se odstehovala vse se zlepsilo a jsem rada, ze ji mam ;)

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 8461 příspěvků 07.12.18 07:54

Tak že bych si nepořídila dítě které chci kvůli tomu, že by nemohlo na tábor to určitě ne. Ale pokud víš, že budete mít problém utáhnout běžný provoz dvou školáků, tak bych do toho nešla. Mě kolikrát přechází zrak kolik to všechno stojí a ať chceme nebo ne, tak ta sociální stránka hraje v životě dítěte roli, ne že ne a mít dítě jako posledního ušmudlánka to by mi bylo hodně líto.

Uživatel je onlineNetopýr1
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 07.12.18 07:56

Nás se každej ptá, jestli nezkusime ještě tu holku do třetice. Nezkusime. Když vidím, kolik dám vzdycky každé pololetí za kroužky, kolik nás bude stát letošní letní dovolená se dvema dětma, tak ne. Samozřejmě to není jedinej faktor, už se mi nechce kvůli věku atd. Ale raději dopřeju dvěma dost než mít tři děti, kde by nás třetí nijak nepoložilo, ale třeba už omezilo, a to nechceme. Ovšem mít jen jedno, tak na to takhle asi nepohlizim, a raději se budu snažit vymyslet, jak nám zvýšit příjmy, abych ty děti mohla mít dvě.

jizvíková
Extra třída :D 12682 příspěvků 07.12.18 08:01

Mám tři děti v druhé třídě, to je teprve zábava.
Teď jela třída na výlet, 420 Kč za jednoho. Nejeli, sami řekli, že za to chtějí radši další dárek k Vánocům

Uživatel je onlinecarsa
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 07.12.18 08:05

Máme tři školní děti (8, 10, 13). Je to o prioritách a nastavení. Na lyžáky jezdí, protože všichni rádi lyžujeme (jako rodina jezdíme na zimní i jarní prázdninyv zimě do Alp), ale kroužky mají spíš levnější (ale protože to je jejich volba - skaut, gymnastika, vodáci, sokol, orientační běh). Oblečení (značkové) naštěstí vůbec neřeší, telefony mají ty nejlevnější - a taky je jim to fuk. Tábory u nás tedy frčí hodně, ale protože jsme oba pracující, nemáme babičky a nějak pořešit ty prázdniny prostě musíme…ale zase kluci jezdí se skautem, což stojí pár korun, holčička s vodáky, což taky není nejdražší. Pak tedy střídáme různé příměstské, abychom to popytlíkovali, ale co se dá dělat. Určitě bych neměla jedináčka jen proto, že nebude na lyžák (fakt je to třeba vůbec bavit nebude…)

Příspěvek upraven 07.12.18 v 08:07

terinka4444
Hvězda diskuse 68455 příspěvků 07.12.18 08:06

nepatřím úplně do tvé skupiny, nicméně, kolik tak asi stojí dítě a tebou udávané aktivity. Lyžák když se zadaří 3500, škola v přírodě také 3500, tábor když se zadaří také 3500. Jistě je možnost, aby na to ty děti nejezdily, nikdy nejedou všichni. Jestli je tohla kritérium pro mít či nemít druhé nevím, jestli bych vyměnila druhé dítě za lyžák. To neumím posoudit, ale spíš ne. Pravda je, že ty děti prostě stojí peníze a dvě děti prostě stojí jednou tolik. Nejhorší je to pak asi Na VŠ. Naštěstí je mám tak, že se mi nesejdou, jsou od sebe přes pět let. Mladší v první třídě a začíná to být finančně jako masakr.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Opil se a pak se svlékal? Nové svědectví v případu údajného zbití Jana Tuny

Reportér Jan Tuna (45) tvrdí, že ho během vánočního večírku v pražském klubu... číst dále >

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >