Syn je extrémní hygienik

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 08:08
Extrémní hygienik

Ahoj, chci se zeptat zda to má taky někdo takhle. Syn 12 let je extrémně čistotný až mi s tím leze na nervy. Např. Jde ven se psem a věci pak všechny hodí do pračky, přitom věci vypadají čisté ani nesmrdí. Stále mu říkám ať si je tedy převlékne a druhý den opět použije, to se mu nezdá. Furt mám plnou pračku. Dva dny stejně tričko ee přitom se ještě nepoti a nesmrdi. Plenku zabalenou do ranecku uklidi jen s největším úsilím a kecama. Neexistuje že by mu třeba doma spadl bonbon a on ho “ofouknul” a dal do pusy. Já taková vůbec nejsem, klidně si utrhnu jablko ze stromu a hned sním. Taky ale nejsem žádná spindira, proste tak nějak normálně. Včera me úplně vytoci, přinesl čepici z tréninku a na ni kousek ztuhleho blata, jestli prý to vyperu. Zrovna po ruce byl kartáč na vlasy, tak jsem ho popadla a dvakrát přejela nad umyvadlem. Hned to spadlo. Čepice čistá a kartáč taky. A už to začalo, moc nechybělo a řekl mi ze jsem prase. Byl to fakt kousicek blata. Už nikdy se tím kartacem nehodlá cesat a další kecy. Pak mi řekl jestli bych se já tedy tímto pocesala ať to tedy udělám. S klidem jsem se ucesala a to jste měli vidět ten jeho šok. Připadala jsem si pak jak kontaminovaná. No a tak bych mohla pokračovat. No zkratka je to opruz. Ale má to tak jen se sebou, jestli chápete, bordel v pokoji má jako každý kluk.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:

jannina1
Závislačka 4171 příspěvků 04.12.18 08:14

No tak ja tedy nevim, ale ciste tricko denne je snad samozrejmosti! Zrovna tak ponozky, slipy. Dziny peru diteti jednou tydne, nebo dle potreby. Cepici bych klidne vyprala, treba ji mel zpocenou. Cepici saly peru taky tak jednou tydne. Jestli ma tricko do skoly 2 dny po sobe, podle me je to moc. Tvuj syn mi prijde v pohode.

Příspěvek upraven 04.12.18 v 08:17

arinecka
Kelišová 5152 příspěvků 04.12.18 08:14

Každý jsem nějaký no :mrgreen: Každopádně bych pořád neprala, to ani omylem :nevim:

cecetka
Kelišová 7443 příspěvků 04.12.18 08:16

Chapu, je to na palici. Nas syn, taky 12, v tom neni zas az tak hrozny. Ale treba kdyz prsi, tak mokrou branku neotevre, protoze by si zaspinil ruce 8o S oblecenim uz se to zlepsilo, ale kdyz byl maly, jakykoli flicek znamenal, ze se prevlekne, coz u dvouleteho ditete nikdo nechapal.

Co s tim neporadim. Asi se naucit to tolerovat. Kazdy mame neco. A toto je lepsi, nez kdyby z neho rostl nejaky smradoch :mavam:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 04.12.18 08:16

Zjisti si neco o OCD, pripadne se porad s psychologem, jak to resit, aby ho to do budoucna neomezovalo v zivote. Zatim je to sice trochu usmevne, ale muze se to stupnovat.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 04.12.18 08:17

Máme deti tři a od mala každý den ciste oblečení komplet včetně kalhot. Tepláky na doma někdy vydrží dva dny a pyzama na prani beru ob den nejdyl je snad měly tři dny

jannina1
Závislačka 4171 příspěvků 04.12.18 08:18

Vy detem do skoly neprevlikate tricka denne? To jsou v nich treba cely den a pak zase dalsi dny? Proc se synovi zakladatelky tak divite?

jannina1
Závislačka 4171 příspěvků 04.12.18 08:20
@Lioness34 píše:
Máme deti tři a od mala každý den ciste oblečení komplet včetně kalhot. Tepláky na doma někdy vydrží dva dny a pyzama na prani beru ob den nejdyl je snad měly tři dny

To davas i dziny ciste denne? Ja pokud je ma cisty tak je peru jednou tydne.Jinak tricko opravdu denne,zrovna tak ponozky,slipy­.Mikinu tak dvakrat tydne.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2282 příspěvků 04.12.18 08:24

Taky mi to prijde jako OCD.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 08:25

Tak on přijde ze školy a školní tričko si prevlikne za tričko na doma. A když nesmrdi a není špinavé tak mi přijde, ze se ještě jednou vzít dá. Spodní prádlo má samozřejmě čisté každý den. I ponožky.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 04.12.18 08:27
@jannina1 píše:
To davas i dziny ciste denne? Ja pokud je ma cisty tak je peru jednou tydne.Jinak tricko opravdu denne,zrovna tak ponozky,slipy­.Mikinu tak dvakrat tydne.

Já mam holky a ty nosi zateplene leginy teď a na to softsh.kalhoty. Takže leginy denně nove a soft tak 1-2× tydne menim/když jsou z venku spinave tak častěji. Mikinu mají dva dny to je fakt. Ale jinak jak jsem psala vše denne. A synovi ten je ve školce ten chodí v teplakach - lepších nebo to jsou takove sportovní kalhoty … a fakt jim to dávám denně ciste. A mají to tak od mala. Když si vezmu ze si daji sprchu chci ať jsou v čistém. Jak večer v pyžamu tak ráno…

jannina1
Závislačka 4171 příspěvků 04.12.18 08:29
@Anonymní píše:
Tak on přijde ze školy a školní tričko si prevlikne za tričko na doma. A když nesmrdi a není špinavé tak mi přijde, ze se ještě jednou vzít dá. Spodní prádlo má samozřejmě čisté každý den. I ponožky.

No tak to u nas taky se převlékame po prichodu domu,to je snad samozrejme. Ale dite v tomto veku ma ruzne krouzky a odpoledky ,tak je v tom triku vetsinu dne.Takze druhy den ma logicky ciste.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 04.12.18 08:30
@Anonymní píše:

U nej mi to přijde jako nepřiměřeně chování

Tichošlápek
Extra třída :D 10847 příspěvků 04.12.18 08:30

Tak ať si pere a uklizi sám, velký uz je na to dost. Ja mam tedy dva menší a také každy den vse peru, jenže oni jsou furt upatlani

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 04.12.18 08:31
@jannina1 píše:
Vy detem do skoly neprevlikate tricka denne? To jsou v nich treba cely den a pak zase dalsi dny? Proc se synovi zakladatelky tak divite?

Ale on se převlíká po vyvenčení psa…

@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat zda to má taky někdo takhle. Syn 12 let je extrémně čistotný až mi s tím leze na nervy. Např. Jde ven se psem a věci pak všechny hodí do pračky, přitom věci vypadají čisté ani nesmrdí. Stále mu říkám ať si je tedy převlékne a druhý den opět použije, to se mu nezdá. Furt mám plnou pračku. Dva dny stejně tričko ee přitom se ještě nepoti a nesmrdi. Plenku zabalenou do ranecku uklidi jen s největším úsilím a kecama. Neexistuje že by mu třeba doma spadl bonbon a on ho “ofouknul” a dal do pusy. Já taková vůbec nejsem, klidně si utrhnu jablko ze stromu a hned sním. Taky ale nejsem žádná spindira, proste tak nějak normálně. Včera me úplně vytoci, přinesl čepici z tréninku a na ni kousek ztuhleho blata, jestli prý to vyperu. Zrovna po ruce byl kartáč na vlasy, tak jsem ho popadla a dvakrát přejela nad umyvadlem. Hned to spadlo. Čepice čistá a kartáč taky. A už to začalo, moc nechybělo a řekl mi ze jsem prase. Byl to fakt kousicek blata. Už nikdy se tím kartacem nehodlá cesat a další kecy. Pak mi řekl jestli bych se já tedy tímto pocesala ať to tedy udělám. S klidem jsem se ucesala a to jste měli vidět ten jeho šok. Připadala jsem si pak jak kontaminovaná. No a tak bych mohla pokračovat. No zkratka je to opruz. Ale má to tak jen se sebou, jestli chápete, bordel v pokoji má jako každý kluk.

A jaký je manžel a celkově třeba vaše rodiče? Většinou se obsedantně kompulzivní porucha v určité míře dědí. Můj manžel jí má, nesnese zapatlané ruce, věci, všechno kontroluje přesně 3× plus jednou… Tzn. pokaždé když odjíždíme z baráku, tak za všechna okna, všechny dveře třikát a ještě jednou samostatně zatáhne a zkontroluje. Když jde spát, tak kontroluje stejným způsobem branku na schody kvůli mladšímu atd. S věkem se to u někoho zlepšuje, u něj spíš zhoršuje.
Děti jsou spíše po něm, starší nesnese jakékoliv cedulky na ničem, oblečení, hračky, všechno musí okamžitě pryč. Mladší zase nesnese jakýkoliv flíček na oblečení, mokré oblečení, špinavé ruce. Třeba do kaluže nevkročí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >