Batole a čokoláda - problém s rodinou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Boruvka1991
Povídálka 18 příspěvků 27.11.18 22:14
Batole a cokolada

Ahoj holky, nejde ani tak o dotaz jako spis o to si trosku ulevit.
Ziju na NZ a mam 14 mesicni holcicku. Uz od pocatku mam problem s rodinou, vse je pro ne spatne. Hlavne pro me sourozence. Nechapou, ze dokazi zit tak daleko a pry je to ode me sobecke. Nenechaji si vysvetlit, ze pro me zivot v CR proste neni a mam jiny zivotni postoj nez oni. A tim ro asi bude, oni jsou zaryti domaci. Nic proti, kazdy jsme nejaky, ale uz me to vytaci.
Miato, aby jsme si byli vdecni za blbi skype tak se s bratrem vzdy dostanu do stretu. Nyní kvuli tomu, ze nedavam sve holce cokolady a nepoustim ji televizi. Televizi nemam, prijde mi to jako vec, ktera nas drzi od skutecneho zivota. Uz takhle me stve cas straveny na mobilu a když se chci jednou za cas podivat na film kouknu na notebook. Muj nazor je, ze dite davat k televizi není dobre jako davat diteti umele vytvorene cukry. Vzdy rikam, ze to je muj nazor a neberu jim ten jejich at si vychovavaji podle sveho. Jsme prece lidi! Kazdy jiny! Jenze oni se v tom porad budou vrtat a nakonec mi rikaji, ze je moje mala chudak!! Uz opravdu nevim, jak jim to vysvetlit.
Omlouvam se za sloh, ale potrebovala jsem si ulevit a slyset, ze nic neprehanim. Diky a hezky den

Reakce:

Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 27.11.18 22:23

nevysvetluj, prostě rekni, ze to tak je a uz to s nimi neres. Mas výhodu, ze konverzací muzes kdykoli omezit

Lendeš
Kelišová 5578 příspěvků 27.11.18 22:25

Přesně jak píše @Elishka1 Nevysvětluj. Už jsi jim svůj postoj sdělila, je zbytečné o tom dál debatovat. Nemusíš svůj postoj před nikým obhajovat.

Alušáček
Závislačka 3241 příspěvků 27.11.18 22:27

Opravdu někdo si myslí, že roční dítě potřebuje čokoládu? Zajímavé, bydlite od sebe daleko, komunikujete přes Skype a hlavní téma hovoru je cokolada? Já bych jim nic mě vysvětlovala, prostě to tak je, konec diskuze, bavte se o něčem jiném.

peta81
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 27.11.18 22:27

@Boruvka1991 tak se o tom vubec nebavte, ne? je to jen tvoje vec. zijes daleko, tak bud rada, ze ti tvuj styl vychovy v podstate nemuzou nijak narusit a podstrkovat sladkosti dceri kazdou navstevu ;)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 1 inzerát 27.11.18 22:34

Nebavila bych se s nimi o tom. Řekla bych jednou svůj názor a kdyby to nerespektovali a hádali se se mnou, nejspíš bych jim napsala něco v tom smyslu, že mně to strašně mrzí, ale že když nejsou schopní respektovat mou výchovu a nedokáží se bavit o něčem jiném, budu muset omezit kontakt. Moje rodiče mají také na leccos jiné názory. Vyslechnu je, poděkuji za radu. Ale stejně si to pak udělám podle svého. Naštěstí to rodiče chápou a nevrtají se v tom.

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 10767 příspěvků 27.11.18 22:39

vy se jakože po skypu dohadujete o čokoládě a televizi??? Opravdu? :zed:

Boruvka1991
Povídálka 18 příspěvků 27.11.18 22:40

Mate pravdu, clovek ma furt potrebu se obhajovat, ale proc vlastne.
Jinak ac je to fakt směšné, tak opravdu porad to vytahuji. Neco jako tak co uz ti mala mluví? To je asi proto, ze nekouka na televizi a neslysi dost hlasy nebo uz si koncecne male dala ochutnat cokoladu? Nebo pockej az prijedes na navstevu, to z toho male bude špatně, protoze tady je normalni davat kokyna. Etc..
Nebudu na to proste reagovat. Diky. Jak to od vas ctu, tak uplne citim jaka je to vlastne banalita. Proc se stresovat ????

NMKatka
Nováček 7 příspěvků 27.11.18 22:52

@Boruvka1991 určite jsi skvela mamina,a ver ze je spousty nazoru na tohle tema.Ale ty si maminka a ty a tvuj instinkt vi co je dobre a co ne ;-)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16730 příspěvků 27.11.18 22:53

souhlasím s ostatními, ty jsi rodič a nemáš důvod své výchovné postoje obhajovat! Nota bene před svým bratrem 8o :roll: :mrgreen: ! Ty to tak cítíš, basta fidli tečka, nediskutuju :think:
Pokud by konfliktní témata či spory vyhledávali stále, není nic snazšího než vypnout skype :kytka:

NMKatka
Nováček 7 příspěvků 27.11.18 22:59
@pe-terka píše:
souhlasím s ostatními, ty jsi rodič a nemáš důvod své výchovné postoje obhajovat! Nota bene před svým bratrem 8o :roll: :mrgreen: ! Ty to tak cítíš, basta fidli tečka, nediskutuju :think:
Pokud by konfliktní témata či spory vyhledávali stále, není nic snazšího než vypnout skype :kytka:

Líp bych to nenapsala :potlesk:

lucynka25
Echt Kelišová 7889 příspěvků 1 inzerát 27.11.18 23:09

@Boruvka1991 vubec se nestresuj.Je to tvoje dite,tvoje rozhodnutí :palec:
U nas se ro zmenu dnes resilo,co koupit moji.15meicni­.k Mikulasi,ba­bicka nemohla pochopit proc.ji nemuze koupit taky.cokoladovy kalendar a sladkosti :zed:

A ja zase byla v terci kvuli tomu,ze kojim 2,5lete dite a uz ted taky drzkuji proc jeste kojim 15ti mesicni..to.je vsude neco,ja uz to ani neslysim.Odkejvu a nevnimam :mrgreen:
(Jsem.na mobilu)

Boruvka1991
Povídálka 18 příspěvků 27.11.18 23:15
Taky jsem si vyslechla kdyz jsem kojila, ze mala dostava jen mlicko a proc ji jako nedavam caj. Jen koj, vzdyt je to to nejlepší pro tvoje dite! :srdce:
@lucynka25 píše:
@Boruvka1991 vubec se nestresuj.Je to tvoje dite,tvoje rozhodnutí :palec:
U nas se ro zmenu dnes resilo,co koupit moji.15meicni­.k Mikulasi,ba­bicka nemohla pochopit proc.ji nemuze koupit taky.cokoladovy kalendar a sladkosti :zed:A ja zase byla v terci kvuli tomu,ze kojim 2,5lete dite a uz ted taky drzkuji proc jeste kojim 15ti mesicni..to.je vsude neco,ja uz to ani neslysim.Odkejvu a nevnimam :mrgreen:
(Jsem.na mobilu)

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 28.11.18 07:45

Je to tvoje věc, neobhajuj se.

Já s tebou souhlasím, televizi taky nemáme a takhle malé dítě před ní nemá co dělat, ať si bratr počte o příčinách vzniku ADHD.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Sedmiletý David žije díky novým játrům od dospělého dárce

Davidu Švestkovi je teprve sedm let a už strávil v nemocnici více času než... číst dále >