Jak zklidnit batole, aby mě více vnímalo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bobinka007
Povídálka 34 příspěvků 24.11.18 14:01
Jak zklidnit batole, aby mě více vnímalo

Dobrý den, synovi bylo teď 18 měsíců a už nějakou dobu se snažím, abychom si společně četli a nebo prohlíželi knihy, ale on vydrží max vteřinu. Prostě jen do té knihy mrkne a jde pryč. To samé večer, chtěla bych mu přečíst pohádku, ale to ho vůbec nezajímá. Nejradši by se sebral a odešel, místo toho aby chvilinku poslouchal. Zkoušeli jsme třeba i kreslit a to ho taky nebaví. Potřebovala bych poradit co s tím? Hrozně bych se mu chtěla věnovat i si s ním hrát, ale jemu je to fuk. Žije tak nějak svůj svět a nechce mě tam pustit. :,( Nezažila jste to některá? Díky za reakce

Reakce:

Lenka_Hal
Kelišová 5606 příspěvků 24.11.18 14:12

Nech ho zit po jeho. Tak napr ty knizky. Ja male cetla vetsinu casu od chvile, kdy trochu vnimala, ale tak od toho roku a pul ctu prakticky jen pred spanim, prestalo ji to bavit. Vim, ze je to na chvili, ted ma proste jine veci na praci…za mesic bude mit 2 a teprve tak druhy mesic u kresleni chvili vydrzi, pred tim taky jen parkrat cmrk cmrk pres papir a zase pryc. Vetsinou proste sleduju, co delat chce, a hlavne ve chvili kdy sedne a na neco se soustredi, nikdo NESMI RUSIT. :lol: Ani napady starsich sourozencu, jak ji zabavit, nejsou povoleny. Tak nejak doufam, ze se tyhle chvile timto prodlouzi :P

Bobinka007
Povídálka 34 příspěvků 24.11.18 14:26

Jo tak snad se to někdy změní. My totiž bojujeme i se spaním. Usínání dobrý, ale v noci se mi často budí. když řeknu i více jak 10× tak nepřeháním. chce vždycky flašku a někdy usne a někdy ne. A je třeba 2 hodiny vzhůru. Už jsem z toho docela unavená, když má potom člověk celý den fungovat a v okolí mi nikdo nechce poradit i když jejich dětí spí hezky. Jako netoužím po celonočním klidu, ale omezit to třeba na 2 probuzení by nebylo špatné. :D

JáDante
Kecalka 277 příspěvků 24.11.18 14:28

malý jsou tři (!!) roky a knížky jí vyprávím, neboli upravuju tak aby to chápala, případně abych to řekla tak že jí to zaujme, i když je kliďas tak na čtení „bez úprav“ ještě nemá. Kreslení ji teda bavilo, ale po nějaký době to úplně opadlo. Věnovat se mu můžeš ale tak nějak v tom jeho světě… ;)

iva.haferova
Kecalka 129 příspěvků 24.11.18 14:40

Je ještě dost malý na to, aby udrzel pozornost na knížku. Nechej ho, ať dělá, co ho baví, nevnucuj se. Knihu zase zkus třeba za půl roku

tlustyhrosik
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 24.11.18 15:13
@Bobinka007 píše:
Jo tak snad se to někdy změní. My totiž bojujeme i se spaním. Usínání dobrý, ale v noci se mi často budí. když řeknu i více jak 10× tak nepřeháním. chce vždycky flašku a někdy usne a někdy ne. A je třeba 2 hodiny vzhůru. Už jsem z toho docela unavená, když má potom člověk celý den fungovat a v okolí mi nikdo nechce poradit i když jejich dětí spí hezky. Jako netoužím po celonočním klidu, ale omezit to třeba na 2 probuzení by nebylo špatné. :D

Nevim jak ti poradit, ja mam to stesti, ze maly si rad prohlizi knizky, listuje jima, ma oblibene s rikankama, takze ja mu neustale u toho povidam, zpivam atd. Ale nemusela jsem pro to nic moc delat, ale pred spanim, nebo u pohadek to nevydrzi, jen kdyz se da rychle menit rikanka a obrazek. Tak zkus neco takoveho, pokud jsi nezkousela, mozna pohadky ksou na nej dlouhe.
Se spanim tez neporadim, kdyz byl mensi, mela jsem to jako ty, ted dobry. A co by se stalo, kdyby jsi mu proste flasku nedala v noci? Ujisti se, ze je najezenej a napitej dosyta pred spanim, se probudí a bude hystercit, ale za par dni by mohl prestat. To jen takovy napad, zkusenost s realizaci nemam.

Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 24.11.18 15:28

Našemu malému budou za dva měsíce dva roky. Knížky trhá, tužky láme. Obecně na své hračky už asi dva měsíce ani nesáhl. Hraje si s pračkou, mopem, ovladačem k televizi. A sám. Jakmile si přisednu, odchází. Nechávám ho být, co taky jiného. Akorát když vidím ty společenské a šikovné holčičky kamarádek, tak je mi občas až skoro do breku.

tlustyhrosik
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 24.11.18 15:41
@Mala.ještěrka píše:
Našemu malému budou za dva měsíce dva roky. Knížky trhá, tužky láme. Obecně na své hračky už asi dva měsíce ani nesáhl. Hraje si s pračkou, mopem, ovladačem k televizi. A sám. Jakmile si přisednu, odchází. Nechávám ho být, co taky jiného. Akorát když vidím ty společenské a šikovné holčičky kamarádek, tak je mi občas až skoro do breku.

Ja jsem byla s malym u klinicke psycholozky, kvuli podezreni na autismus, on teda silne nevnimal a jel si svoje altivity. Ona doporucila ho na par min kazdy den prinutit delat aktivitu, kterou chci ja. Takze treba vhazovat spravne tvary do kostky, stavet vez atd. Koupila jsem maly stolek a zidlicku s operkama a zacala ho nutit :D po par sezenich pochopil, zacal mi sam nosit velkou vkladaci kostku at mu ji otevru a muze si hrat, pri kazdem spravnem vhozeni jsem delala velke oslavy :mrgreen: chci rict, ze tohle se da aplikovat na vsechny deti, pokud se chteji rozvijet, proste par minut at si hraji s ,nama'. Jinak taky mame daleko do nejakych ukazkovych deti, ktere vidam, ale zlepseni je markantní oproti drivejsku. Taky si rad hraje s mopem, ovladaci atd, nechavam ho, ale nekdy si hraje i se mnou co chci ja. Za mesic bude mit 2 roky.

Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 24.11.18 17:37

@tlustyhrosik Já si jsem celkem jistá, že malej autista není. Kouká do očí, reaguje na oslovení, každou chvilku si přiběhne na tulení nebo pusinku. A tohle „povinné hraní“ taky občas zkouším, ale on naprosto nejeví zájem o věci, které ho nebaví. Dám příklad. Učila jsem ho skládat Duplo kostky. Zkoušel to dva dny, pak se mu to povedlo, milé kostky odhodil a jede si zase svoje. A tak je to se vším. Naučí se to, jednou dvakrát si to zopakuje a tím to pro něj končí.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 25.11.18 08:23

@Mala.ještěrka Venuj se mu v tom, co ho zajima. Nektere deti jsou proste akcnejsi, jine nezaujme knizka ci kresleni, ale treba staveni nebo puzzle. Ne kazde dite zajima vsechno a i ten vek je jiny. Syn je dost knizkovy, ale v roce a pul u nich teprve vydrzel a zacal se prohlizeni a cteni sam dozadovat. Zato treba do ted (5let) nezpiva. Nebavi ho to.

mystiq
Kecalka 133 příspěvků 25.11.18 10:09

Čím déle „žiji“ se svými dětmi, tím víc zjišťuji, že nedělají, co je nebaví a nedají se k tomu přinutit. Co docela zabírá u nás: začnu si sama prohlížet knížku, stavět kostky nebo koleje a děti se přidají (prostě napodobují). Jinak je pravdou, že mají období, kdy je knížky (či cokoli jiného) baví a jindy je zas nechají netečně ležet. Dětem se věnuji, ale zároveň se snažím respektovat, že mají své vlastní „zájmy“ a představu o hraní (i když je to někdy těžké).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >