Vytáčí mě vlastní dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 15:54
Vytáčí mě vlastní dítě

Potřebuji se vypovídat, neanonymně to nikomu nemůžu říct. Vím, že mě tady odsoudíte, že si přečtu, jaká jsem strašná máma. Ale třeba mi někdo poradí, jak bych se mohla změnit nebo změnit tu situaci. Mám sedmiletou dceru. A je to s ní takové hrozně divné. Je zdravá, ale na všechno je extrémně nešikovná, teď navíc ve škole, je v první třídě, už nosí i trojky. 100× vysvětluju základní jednoduchou věc a ona v ní znovu udělá chybu. 1000× za den mi pokládá naprosto hloupé otázky, dokola, dokola odpovídám. A už mě to strašlivě rozčiluje. Něco doma trénujeme, ona dojde do školy a druhý den to napíše špatně, že to nechápala. Už jsem vyčerpaná, jsem na ní napružená. Hrozně mě vytáčí a deptá. Dneska už jsem po ní vyjela, ať zapojí mozek, když se mě potřetí během hodiny zeptala, co za číslo je jedna a nula. Pak je mi líto, že jsem na ní drsná, ale já už to prostě nedávám. Nevím, co mám dělat, už jsem ve fázi, že jsem na ní napružená. Co mám dělat? Jak to mám změnit?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25537 příspěvků 23.11.18 16:00

Primárně pracovat na sobě, zvýšit svoji toleranci a přijmutí vlasního dítěte, pokud to nezvládneš sama, tak s psychologem.

S dcerkou jsi byla v pedagogicko psychologické poradně? Aby řekli, v čem je problém?
Učí se s ní taky někdo jiný než ty?

tini
Ukecaná baba ;) 1481 příspěvků 23.11.18 16:02

Tak sama si uvedomujes,ze tato cesta k lasce k uceni nepovede. Nemuze se s tebou vystridat partner?My to tak delame,jak slysime,ze jeden jde do vrtule,prichazi na scenu ten odpocaty:-) Ale taky zvednu hlas,opakuju. Nase zase porad dela vse okolo,kouka vsude mozne jen ne na papir.Trenovat zabavnou formou? Najit ji nejakou pomucku,diky ktere si to zapamatuje?Tabuli a na tu to napsat,at to ma na ocich?Udelat si do kapsy karticky a behem jinych cinnosti si to zopaknout?

Tichošlápek
Extra třída :D 11638 příspěvků 23.11.18 16:02

Tohle by vytocilo každého. Konzultovala jsi to s učitelem a školním poradcem?

Kriss Tina
Kelišová 7116 příspěvků 23.11.18 16:02

A nemá nějakou poruchu učení? :think: co na to učitelka? Zas to ale vezmu podle sebe, je ve škole sotva 3 měsíce, já že začátku taky byla taková rozčarovaná, vůbec nic sem nechápala, hlavně matika šla úplně mimo mě, to sem víceméně všechno jenom tipovala, ale pak se to zlomilo mě nějaká naskočil mozek a nakonec sem byla po celou školu jedna z těch chytřejších. Jinak bych treba na tu matiku koupila nejlíp počítadlo, ať si to může graficky zobrazit.

Příspěvek upraven 23.11.18 v 16:03

terien
Echt Kelišová 9126 příspěvků 23.11.18 16:02

To by mě asi taky trefilo :roll: člověk má nervy taky jenom jedny že jo. A není ona trochu „přibržděná“? Promiň mi ten výraz, nemyslím to zle, ale pokud všechno opakuješ 100× a ona to stejně nechápe tak je to divný.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 16:06
@jenny.fields píše:
Primárně pracovat na sobě, zvýšit svoji toleranci a přijmutí vlasního dítěte, pokud to nezvládneš sama, tak s psychologem­.S dcerkou jsi byla v pedagogicko psychologické poradně? Aby řekli, v čem je problém?
Učí se s ní taky někdo jiný než ty?

jo, to je přesné, zvýšit toleranci k vlastnímu dítěti. Jenže už nevím jak toho docílit, k psychologovi chodím už rok, snažím se na sobě pracovat a nikam to nevede.

Filzefina
Kecalka 132 příspěvků 23.11.18 16:06

Mozna bych vyhledala nejakeho odbornika. Tusim ze je to pedagogicko-psychologicka poradna. Treba jen trpi nejakou poruchou pozornosti. Neprijde mi uplne normalni ze je takto nechapava jak pises a ma problemy ve skole uz v prvni tride. Pak se nedivim ze si na nervy. Ale divim se ze ti neco takoveho davno neporadila ucitelka

IvaX
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 23.11.18 16:07

Nejsi sama, taky mě mé dítě vytáčí jen jiným způsobem…

Jinak zkoušeli jste Pedagogicko-psychickou poradnu, třeba má opravdu nějakou poruchu učení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 16:10

Je to jen na mě, manžel je mimo, bohužel. V poradně jsme byli, prý normální dítě, nic nenašli. Učitelka říká, že je prostě průměr . Ale my děláme cvičení, zrovna včera, nevím, kdo zná Hejného. prostě stojím na dvojce, udělám dva kroky, dojdu na čtyřku, zapíšu do tabulky, kde je dvojka, dvě šipky jako dva kroky a okénko na čyřku. Takže vysvětluju, chodíme, máme figurky, 10 příkladů udělá dobře, u jedenáctého udělá chybu, začne krčit ramenama, neví, pak začne natahovat a prostě to nevymyslí. A tak je to se vším. To mi neříkejte, že tohle mají ostatní děti. Já už mám kopřivku, kdykoliv se mě na něco ptá. Je mi to líto, ale jsem už permanentně naštvaná. Už bych jí ani nechtěla odpovídat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 16:12

pardon na mně, už sama píšu jak tatar

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 16:16
@Filzefina píše:
Mozna bych vyhledala nejakeho odbornika. Tusim ze je to pedagogicko-psychologicka poradna. Treba jen trpi nejakou poruchou pozornosti. Neprijde mi uplne normalni ze je takto nechapava jak pises a ma problemy ve skole uz v prvni tride. Pak se nedivim ze si na nervy. Ale divim se ze ti neco takoveho davno neporadila ucitelka

učitelka mi říká, že je průměrná, že nechápe to, co polovina dětí :nevim: učitelka už je na mě taková napružená, co tam stále lezu otravovat. Jenže já už nedávám se s ní učit, prostě na to nemám, bojím se, že jí zadělám nějaké ještě problémy, jak se sama neovládám, ale nevím, co s tím mám udělat. Přijde ze školy, bouchne taškou o zem a hlásí, že dostala jsem trojku, měla jsem špatně ty věty, nevěděla jsem, co s tím. A mně letí tlak nahoru a vidím rudě. Mám pocit, že se ani nesnaží. Ona klidně napíše, že 2-1 je 2 a ani se nad tím nezamyslí :zed: ale už na ní vidím, že je ze mě vyjukaná, potřebuju nějak zklidnit sebe, jenže nevím jak.

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6888 příspěvků 23.11.18 16:18
@Anonymní píše:
Je to jen na mě, manžel je mimo, bohužel. V poradně jsme byli, prý normální dítě, nic nenašli. Učitelka říká, že je prostě průměr . Ale my děláme cvičení, zrovna včera, nevím, kdo zná Hejného. prostě stojím na dvojce, udělám dva kroky, dojdu na čtyřku, zapíšu do tabulky, kde je dvojka, dvě šipky jako dva kroky a okénko na čyřku. Takže vysvětluju, chodíme, máme figurky, 10 příkladů udělá dobře, u jedenáctého udělá chybu, začne krčit ramenama, neví, pak začne natahovat a prostě to nevymyslí. A tak je to se vším. To mi neříkejte, že tohle mají ostatní děti. Já už mám kopřivku, kdykoliv se mě na něco ptá. Je mi to líto, ale jsem už permanentně naštvaná. Už bych jí ani nechtěla odpovídat.

Kluk je teď v páté třídě, úplně stejně jako vy na krokování, se on sekl teď na zlomcích. Jeden den jsem vysvětlila, uměl to, druhý den jako když to v životě neviděl. Nebo spočítal 3 příklady a čtvrtý naprosté okno. Taky jsem na něj u toho několikrát vyjela. On to tedy nemá u všeho, ale i to něco kolikrát je nad mé síly.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 23.11.18 16:20

Hm, tak tohle nemají všechny děti. Zkusila bych ještě jinou poradnu (některé prostě moc dobré nejsou nebo i záleží na koho zrovna narazíš) nebo zkus najit v okolí Speciálně pedagogické centrum.

terien
Echt Kelišová 9126 příspěvků 23.11.18 16:20
@Anonymní píše:
učitelka mi říká, že je průměrná, že nechápe to, co polovina dětí :nevim: učitelka už je na mě taková napružená, co tam stále lezu otravovat. Jenže já už nedávám se s ní učit, prostě na to nemám, bojím se, že jí zadělám nějaké ještě problémy, jak se sama neovládám, ale nevím, co s tím mám udělat. Přijde ze školy, bouchne taškou o zem a hlásí, že dostala jsem trojku, měla jsem špatně ty věty, nevěděla jsem, co s tím. A mně letí tlak nahoru a vidím rudě. Mám pocit, že se ani nesnaží. Ona klidně napíše, že 2-1 je 2 a ani se nad tím nezamyslí :zed: ale už na ní vidím, že je ze mě vyjukaná, potřebuju nějak zklidnit sebe, jenže nevím jak.

Hele beze srandy kup si prášky na uklidnění. Třeba Anxiolan, to jsou bylinky a ono tě to trochu zklidní. Pokud je holka zdravá, tak prostě musíš ubrat plyn. Tak to nepochopila, no bóže, každý nemůže být premiant.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Luxus, který si dopřává Veronika Kopřivová, vybudovala Češka: „Začínala jsem od nuly!“

Velká cestovatelka Veronika Kopřivová si se svou kamarádkou dopřála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >