Dvouletý nezvládá své emoce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 19:59
Dvoulety nezvlada sve emoce

Dobry den,
Muj dvoulety syn ma problem projevovat emoce. Popisu par situaci. Prijde navsteva (on je nadseny) a tak z radosti beha po byte sem a tam a pisti. Pak treba z radosti placa jine deti, nebo z niceho nic je strci ( prijde mi ze nevi jak jinak s nima “komunikovat”). Nekdy ve vzteku mlati hlavou o zem. Proste mi prijde zema problem normalne projevit radost neno vztek. Setkali jste se nektera s tim?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
marka123
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 25.11.18 20:00

Nevim, jestli jsem se setkala nekdy s dvouletym ditetem, co zvlada sve emoce uplne dokonale:D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 20:04

@marka123 tak stoprocentne asi nikdo :D ale spis jde o to ze k nak prijde navsteva a on zacne litat jak nerizena strela :lol: zatimco jine deti se treba stydi nebo se jen rozkoukavaj. Nebo to placani z niceho nic… :think:

Karleon
Kelišová 5379 příspěvků 25.11.18 20:10

To kolikrát nedokáže ani dospělý člověk.

Uživatel je onlinealialiali
Kecalka 208 příspěvků 25.11.18 20:10

Tak každé dítě je jiné, proč to srovnávat. Náš syn taky plácá jiné děti, když je rozjiveny a baví se … Jako říkám ať to nedělá ale nemyslí to zle a určite to nijak neřeším

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 25.11.18 20:11

Emoce nezvládám kolikrát ani já ve svých 30+. Zrovna v pátek jsem tu ječela na děti.
Takže bych chtěla vidět dvouleťáka, co zvládá strategie a techniky efektivní komunikace. :mrgreen:

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 25.11.18 20:15

Jo, setkala. Například u dvouletých dětí :mrgreen:

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 25.11.18 20:20
@Svistice píše:
Emoce nezvládám kolikrát ani já ve svých 30+. Zrovna v pátek jsem tu ječela na děti.
Takže bych chtěla vidět dvouleťáka, co zvládá strategie a techniky efektivní komunikace. :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: já zrovna před chvílí, tak si říkám, že co by zakladatelka chtěla od dvouletaka.
Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 25.11.18 20:23

Mělo by návštěvě podat ruku a říct: Dobrý den, vaše přítomnost mne velice těší..nee sranda, promiiň, jen jsem si to tak představila :D Tohle co popisuješ dělá náš čtyřleťák.Přijede např.moje teta a on začne lítak, schválně padat na zem a celkově se projevovat jako by jsme ho po dlouhé době vypustili ze sklepa :D :D O vzteku se ani nebavim..ale jinak je vcelku normální :D

Hrosicek
Kecalka 238 příspěvků 25.11.18 20:23

Proč se ptáš anonymně? Přijde mi to ve dvou letech normální. Přečti si něco o dětské psychologii.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 20:28

Diky za prispevky. Mam prave hodne kamaradek s dvouletyma detma a dela to jen moje. Tak proto se ptam ;)

nozu
Extra třída :D 11753 příspěvků 25.11.18 20:29
@Anonymní píše:
Dobry den,
Muj dvoulety syn ma problem projevovat emoce. Popisu par situaci. Prijde navsteva (on je nadseny) a tak z radosti beha po byte sem a tam a pisti. Pak treba z radosti placa jine deti, nebo z niceho nic je strci ( prijde mi ze nevi jak jinak s nima “komunikovat”). Nekdy ve vzteku mlati hlavou o zem. Proste mi prijde zema problem normalne projevit radost neno vztek. Setkali jste se nektera s tim?

za mě to je úplně normální dvouleté dítě. Zrovna ve čtvrtek se takto, ale trochu mírněji, vítal můj osmiletý syn s babičkou a dědou :mrgreen: Pobíhal tu, výskal a lehce se schovával. prostě měl obrovskou radost, že je zase vidí. Jinak je úplně normální, jen živější.
Dcera kolem toho druhého roku zase z nadšení, že je v jesličkách, kousala první dítě, které jí po příchodu přišlo do cesty. zlepšilo se to, když se rozmluvila a začala používat slovo na vyjadřování emocí. Je jí dvanást let, patří mezi premianty třídy, jen s nastupující pubertou začíná být její temperament zase znát (v kombinaci s mojí lehce cholerickou povahou je u nás občas fakt veselo :mrgreen: :mrgreen: ). Prostě ne všechny děti se po příchodu na návštěvu stydí a rozkoukávají.

Ou
Kelišová 5416 příspěvků 25.11.18 20:32

To je úplně normální a přirozené - v tomhle věku už má v mozku plnou palbu emocí, ale teprve se s tím musí naučit zacházet.

A ideální je, aby mu to rodiče umožnili.

Zkuste se inspirovat třeba v těchhle knížkách

https://www.albatrosmedia.cz/…eti-a-emoce/
https://www.kosmas.cz/…-porazenych/

Ou
Kelišová 5416 příspěvků 25.11.18 20:33
@Anonymní píše:
Diky za prispevky. Mam prave hodne kamaradek s dvouletyma detma a dela to jen moje. Tak proto se ptam ;)

no tak máte temperamentní, nezlomené dítě. Přestaňte ho porovnávat podle toho, co říkají a nebo dělají jiné matky jiným dětem.

Alyss1
Závislačka 2868 příspěvků 1 inzerát 25.11.18 20:36

Myslim ze je to normalni reakce dvouletyho kluciny. Ano, jsou holcicky co se na navsteve stydi a koukaji do zdi. Ja to znam jen ve forme jako ty. Je to normalni. A ano, neumi zvladat sve emoce a komunikovat. Je to dvoulety kluk holt.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >