Napadení syna (17)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jaggy
Stálice 55 příspěvků 01.12.18 14:04
Napadení syna (17)

Zdravím všechny zde přítomné a opět se sem jdu svěřit se svým problémem se svým nejstarším synem, sedmnáctiletým aspíkem. Jeho povahu shrnu pro ty, kdo nečetli mé předchozí příspěvky. Je to neskutečně hodný moula, který by se pro všechny rozdal, neumí říct ne a už mnohokrát na to doplatil. Hrozně snadno se na všechno napálí, všemu hned věří, jeho smysl pro humor je dost specifický a málokdo ho chápe, zatímco on nechápe ten jejich. Ve škole nemá žádné kamarády, ve třídě je za „divného“, ostatní se mu dost pošklebují a když se naposledy snažil navázat kontakt se spolužačkou složenou básní, skončilo to veřejným čtením jeho díla ve třídě. Včera ale přišel ze školy později než obvykle, měl úplně roztržený batoh a zarudlou jednu tvář, ze které se do rána stal monokl (s prominutím) jako kráva. Trvá na tom, že uklouzl a zachytil se batohem o kliku, ale víc mi k tomu říct nedokázal. Je zlatý, každý den mi několikrát udělá kávu, uvaří, upeče a já si můžu válet šunky, do toho je neskutečně sladký, až bych řekla, i když je to u puberťáka zvláštní říct. Doma funguje normálně jako vždycky, hodně pomáhá, uklízí, pohlídá sourozence a je na něj stoprocentní spoleh ve všem, co mu svěřím, na to že je aspík se mnou dost komunikuje a vlastně je všechno v nejlepším pořádku, až na tuhle jednu věc… Setkali jste se někdy s šikanou u starších dětí? Jak to řešit, když to v sobě dusí a dělá, že se nic neděje? Zblázním se z toho, od včerejška v jednom kuse brečím protože on se prostě nebrání a nic neřeší, přestože musí trpět… Nedávám to… :,( Děkuji mnohokrát za zkušenosti…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 11617 příspěvků 01.12.18 14:16

Kontaktuj třídní učitelku a školní poradkyni

Jaggy
Stálice 55 příspěvků 01.12.18 14:22

@Tichošlápek V pondělí určitě, ale problém je, že on sám nic neřekne ani kdyby ho mučili a ututlá to, už jsme to řešili na jedné ze dvou základek, na kterých byl…

Kakika
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 01.12.18 14:32

@Jaggy Psycholog? Nácviky sociálních dovedností? Šel by na něco takového? Je škoda, že to v sobě dusí. Možná, že to natolik potlačí, že i on sebe nakonec přesvědčí, že se to stalo úplně jinak. Ptala bych se, kde se to stalo a zda to někdo viděl. Ale nemyslím si, že je šance zjistit kdo to byl, pokud syn nic neřekne :hug:

Ms.Ragdoll
Závislačka 2697 příspěvků 01.12.18 14:32

Je mi to hrozne lito, chudak kluk :cert: . Ja bych zasla za vychovnym poradcem a probrala to s nim, jake jsou moznosti. :nevim: On v te tride musi mit problemy dlouhodobe, podle toho co pises. Divila bych se, kdyby si ucitelsky sbor niceho nevsiml.

Muj bratranec to mel jako dite podobne, ale mel velke stesti v tom, ze se jeho mama spratelila s jednou maminkou, ktera mela syna ve stejne skole, akorat o rok vys. Tenhle kluk mu delal „ochrance“, byl oblibeny a tim, ze se s bratrancem bavil a nenechal ostatni do neho ryt, tak ho z te role otloukanka postupne dostal.

Helca83
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 01.12.18 14:40

@Jaggy Je mi to moc lito, musi to byt hrozna zkusenost. Urcite to reste, neverim ze to v te skole nebo tride nikdo nevidi a ze by se nenasel nekdo, kdo promluvi, byt treba az po vyzve. Drzte se :andel:

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 01.12.18 14:50

@Jaggy Kntaktovala bych učitelku, jestli by nemohla zvýšit pozornost jesti se něco neděje, tak aby o tom syn nevěděl. Opravdu to bohužel vypadá že ho někdo uhodil a batoh zničil :? Bohužel se vždy a všude najde někdo komu dělá dobře si zvyšovat sebevědomí na někom jiném. Tohle se nesmí nechat jen tak být, ten kdo mu ublížil musí dostat přes prsty co nejdřív aby si uvědomil že takhle teda ne :zed:

zuzikka
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 14 inzerátů 01.12.18 14:56

Já bych to s nikým ze školy asi neřešila, mohlo by mu to ještě přitížit. Tím spíš v jeho věku. Bylo by to dost ponižující, kdyby ho máma šla bránit. Spíš bych se snažila to probrat s ním a najít řešení.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 01.12.18 15:03
@zuzikka píše:
Já bych to s nikým ze školy asi neřešila, mohlo by mu to ještě přitížit. Tím spíš v jeho věku. Bylo by to dost ponižující, kdyby ho máma šla bránit. Spíš bych se snažila to probrat s ním a najít řešení.

A kdo jiný by ho měl bránit? Tohle se nemůže nechat jen tak být. Tedˇmá zničený batoh a monokla, co bude příště? Šikanovaný člověk vždycky bude tvrdit že se nic neděje, pořád to budou jen náhody, blbé situace atd. A ten kdo mu to dělá bude přitvrzovat a bude vysmátý. Tak to ani náhodou.

jannina1
Závislačka 4206 příspěvků 01.12.18 15:06

Sedla bych si s nim a nejak se z nej snazila dostat,co se deje. Pak bych jednala- skola,spoluza­ci,policie apod…

zuzikka
Zasloužilá kecalka 674 příspěvků 14 inzerátů 01.12.18 15:10
@arinecka píše:
A kdo jiný by ho měl bránit? Tohle se nemůže nechat jen tak být. Tedˇmá zničený batoh a monokla, co bude příště? Šikanovaný člověk vždycky bude tvrdit že se nic neděje, pořád to budou jen náhody, blbé situace atd. A ten kdo mu to dělá bude přitvrzovat a bude vysmátý. Tak to ani náhodou.

A jak by ses cítila ty, kdybys byla 17letý kluk a máma tě šla bránit do školy? Mě by bylo teda pěkně trapně. Navíc je dost možné, že se mu ostatní budou vysmívat ještě víc a dělat mu peklo. Zmiňuje, že je to dlouhodobý problém už ze dvou základek. Teď mi přijde už trochu pozdě to řešit. Mělo se to podchytit ze začátku když byl ještě malý. Mohl na sobě máknout, aby se uměl zařadit do kolektivu.

debra.morgan
Kelišová 5268 příspěvků 01.12.18 15:13
@zuzikka píše:

asi souhlasím, mojí spolužačce naběhla tak v druháku v gymplu taky řešit problém a už jí to zůstalo, vždycky byla ta chudinka, co si neumí nic vyřešit a chodí to za ni dělat matka. nic moc pověst, nebyla za to ráda a myslím, že už by to neudělala. ale ona nebyla tak hodná a slušná jako tento kluk a ani nebyla aspík. tady je asi potreba to resit jinak.

Tichošlápek
Extra třída :D 11617 příspěvků 01.12.18 15:16

@zuzikka Jasně, takže uz je pozdě, tudiz to řešit budeš maximálně s nim. Ten kluk je evidentně docela trouba v mezilidských vztazích a jeho mamka by mu místo pomoci měla nechat důstojnost a rozbitou pusu? Ani omylem. Naopak bych byla důsledná, kontaktovala školu a při dalších incidentech i policii. Pokud ho někdo sikanuje, tak ať si to vyžere se vším všudy

ontar
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 01.12.18 15:22
@Jaggy píše:
Zdravím všechny zde přítomné a opět se sem jdu svěřit se svým problémem se svým nejstarším synem, sedmnáctiletým aspíkem. Jeho povahu shrnu pro ty, kdo nečetli mé předchozí příspěvky. Je to neskutečně hodný moula, který by se pro všechny rozdal, neumí říct ne a už mnohokrát na to doplatil. Hrozně snadno se na všechno napálí, všemu hned věří, jeho smysl pro humor je dost specifický a málokdo ho chápe, zatímco on nechápe ten jejich. Ve škole nemá žádné kamarády, ve třídě je za „divného“, ostatní se mu dost pošklebují a když se naposledy snažil navázat kontakt se spolužačkou složenou básní, skončilo to veřejným čtením jeho díla ve třídě. Včera ale přišel ze školy později než obvykle, měl úplně roztržený batoh a zarudlou jednu tvář, ze které se do rána stal monokl (s prominutím) jako kráva. Trvá na tom, že uklouzl a zachytil se batohem o kliku, ale víc mi k tomu říct nedokázal. Je zlatý, každý den mi několikrát udělá kávu, uvaří, upeče a já si můžu válet šunky, do toho je neskutečně sladký, až bych řekla, i když je to u puberťáka zvláštní říct. Doma funguje normálně jako vždycky, hodně pomáhá, uklízí, pohlídá sourozence a je na něj stoprocentní spoleh ve všem, co mu svěřím, na to že je aspík se mnou dost komunikuje a vlastně je všechno v nejlepším pořádku, až na tuhle jednu věc… Setkali jste se někdy s šikanou u starších dětí? Jak to řešit, když to v sobě dusí a dělá, že se nic neděje? Zblázním se z toho, od včerejška v jednom kuse brečím protože on se prostě nebrání a nic neřeší, přestože musí trpět… Nedávám to… :,( Děkuji mnohokrát za zkušenosti…
Šikana, jako vyšitá a ta kvete v každém věku a u puberťáků zejména…ale brečením nad ním a prohlašováním , jak je zlatý to akorát zhoršuješ…vyhnat ho od domácích prací a seřvat, ať kápne božskou, co se vlastně stalo a začít to řešit ve škole, přes doktory a třeba přes PČR…tátu nemá?
Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 01.12.18 15:26

@Jaggy zeptam se, s tatou ma dobry vztah?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >