Dcera chce tetování

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.18 00:14
Dcera chce tetování

Dceři je 16 a chce abych ji podepsala souhlas na tetování. Co si o tom myslíte? Mně osobně se tetování nelíbí, ale zase na druhou stranu si dcera nechce vytetovat žádnou kravinu. Dovolili byste to svému dítěti nebo ne?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Qadra
Stálice 94 příspěvků 08.12.18 00:21

Snad je dcera natolik vyspělá,aby pochopila,že tetování je na celý život a že jeho případné odstranění bolí a to i po finanční stránce…Osobně mám hned 2 tetování,takže já bych nezakazovala.Možná bych se snažila jen oddálit do 18.narozenin

KKatka23
Echt Kelišová 8450 příspěvků 08.12.18 00:21

já mám tetování několik a souhlasila bych pokud to bude na místě, které není běžně vidět - jako vytetovaný rukáv na ruce bych nesouhlasila - nějakýho motýla nad zadek klidně :) máte asi dobrej vztah, když za tebou s tím přišla, tak se můžete domluvit na nějakým kompromisu :)

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 08.12.18 00:25

co a kam ? miluji tetování.. sama mám 3 velké, ale až v dospělosti a po řádném uvážení..
v 16 je hodně mladá, nevyzrálá…
je to slušný motiv na místo, které lze lehce skrýt i v létě ? ptám se proto, aby ji to pak třeba neomezilo při hledání práce.. např. v bance s pokérovaným předloktím těžko, že…
já osobně jsem liberální, pokud by to mělo smysl a pěkné provedení v solidním salonu (a poté , co bych jí pustila pár videí jak to bolí a pár videí, jak se to dokáže zkazit, zanínit, jak je drahé bělení a není vůbec 100%) pokud by vše toto ustála, pak ano.. ale fakt záleží co a kam… a určitě ne úplně hned.. nechte to uzrát, nyní je třeba nadšená, ale dejte jí čas např. měsíc dva, ať se ještě rozkouká, přehodnotí to a nejedná v návalu emocí a afektu..

pak toho lidi totiž litují, když se potetují pod návalem okamžité emoce.. (typicky mega zamilování teď hned jméno své lásky - to je teda blbost nad pohledání :mrgreen: )

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6290 příspěvků 08.12.18 00:26

Ne, v šestnácti bych to svým dětem nedovolila. V osmnácti jim to už zakázat nemůžu, ale můžu aspoň doufat, že už budou rozumnější.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 1 inzerát 08.12.18 00:30

Ne, v 16 letech bych dítěti tetování nedovolila.

cecetka
Kelišová 7464 příspěvků 08.12.18 05:58

Protoze se mi tetovani nelibi, dokonce na me pusobi odpudive, pak bych ho nepovolila na miste, kde je bezne videt. Pokud by to bylo nekde, kde se i v lete schova pod obleceni (plavky samozrejme nepocitam :lol: ), pak bych ji to nezakazovala. Nicmene bych ji na to nedala penize.

Emmulka
Kecalka 387 příspěvků 08.12.18 06:55

Synovi bylo 16 let a 10 měsíců, když byl na tetování. Několik měsíců probíhala klidná diskuze o velikosti, umístění, motivu a ve finále jsem synovi tetování slíbila, zaplatila jako dárek k 17 narozeninám, vybrali jsme nejlepšího tatéra a ještě jsem jela s ním… :)
Já sama mám jedno tetování, menší na nártu a tetované až v 33 letech, manžel nemá žádné…
Lepší je vždy s dětmi diskutovat a najít kompromis. Jsem ráda, že se nenechal tetovat na tajňačku od nějakého „prasete“.....
Nyní po více jak roce žádné nové tetování nemá, je spokojený (prozatím)…

Khalesi
Zasloužilá kecalka 701 příspěvků 08.12.18 07:15

Ja mam sama 15 tetovani a dalsi na ceste :D a svoje prvni jsem si na tajnacku nechala udelat v 16 protoze nasi to odmitali. Podepsala jsem si mamu na povoleni a bylo to. Vyla pak hoodne zklamana. Takze pokud sama prisla a jste ochotne vzajemne o tom komunikovat,vi proc!! chce tetovani tak bych se nebala. Pokud u toho pouziva hlavu a jeste k tomu chce pouzivat i tu zvoji tak tleskam jejimu uvedomeni ????

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18276 příspěvků 08.12.18 07:25

Vzhledem k tomu, ze me telo je jaksi plne obrazku, bylo by divne to vlastnim detem zakazovat. Ja sama byla poprve v 16. Takze pokud by se nejednalo o nejaky sileny motiv a “silene” misto jako oblicej, hrbet ruky, krk (to at si necha az bude z domu :lol: ), tak s tim nemam problem 8)

Jinak mamka s tim u me nemela absolutne problem. Sama tetovani vzdy chtela a nenasla odvahu, tak jsem vlastne byla jeji pokusnej kralik (na “stary” kolena ode me dostala poukazku a tetovani ma uz dve :pankac: :palec: ).

stelamal
Kecalka 179 příspěvků 5 inzerátů 08.12.18 07:43

Moje dcera chtela taky cca od 15 let. Rekla jsem ji v 18 a myslela si, ze ji to do te doby prejde…18 ji bude pristi tyd a uz se na to trese :lol: . Male tetovani na nenapadnem miste mi nevadi, ale ona chce velke na stehno, na rameno… Podepsala jsem ji teda propichnuti druhe a treti dirky v uchu…nosi jen pecicky.

tini
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 5 inzerátů 08.12.18 08:08

Jsou zamestnani,kde tetovani vadi.Ja bych to s ni znovu probrala,zkusila to uhrat na nejakou docasnou variantu na zkousku. Pripadne ji ukazala jak vypada tetovani po 20 letech na starsich lidech,nekdo to ma pekne rozjete.Nase mama se to snazila uhrat na to,ze ani kosmeticky nebo plasticky zakrok do 18 neudelaji jen tak,tak ze mam pockat na 18

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 08.12.18 14:14

Proč to chce? Má to promyšlené a nebo se jí to jen líbí? Trvá na permanentním zdobení?
Vydělá si na to sama?

Jako je dobré, že to chce ze salonu, kde dodržují pravidla a že se tě na to zeptá předem.

Osobně tetování nemám, ale nevadí mi a protestovala bych jen proti něčemu na krku či obličeji.

Pokud ví co chce a proč a má k tomu hlubší důvody, než jen zdobení a bude si to platit ze svých peněz, tak bych to podepsala.

Pokud chce jen zdobit, tak bych ji pořídila k přečtení knížku od Martina Rychlíka a povolila ji to jen, když si to zvládne odargumentovat lépe, než že je to pěkné a mají to všichni.
 https://www.kosmas.cz/…dobeni-tela/

A modlila bych se, aby mezi tím nevygooglila že nejvíc hipster je momentálně domácí tetování bez mašinky…

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 08.12.18 14:15
@tini píše:
Jsou zamestnani,kde tetovani vadi.Ja bych to s ni znovu probrala,zkusila to uhrat na nejakou docasnou variantu na zkousku. Pripadne ji ukazala jak vypada tetovani po 20 letech na starsich lidech,nekdo to ma pekne rozjete.Nase mama se to snazila uhrat na to,ze ani kosmeticky nebo plasticky zakrok do 18 neudelaji jen tak,tak ze mam pockat na 18

Argument se starými lidmi nefunguje. Vypadají totiž skvěle. Zejména pokud dcera zrovna nesdílí trend estetiky malomestských kosmetických salonů. (a to jsou dnešní barvy lepší a vizuální aspekt zajímavější, než třeba v 60. letech v USA.)

https://www.buzzfeed.com/…get-a-tattoo

lilith1
Ukecaná baba ;) 1518 příspěvků 08.12.18 14:29
@cecetka píše:
Protoze se mi tetovani nelibi, dokonce na me pusobi odpudive, pak bych ho nepovolila na miste, kde je bezne videt. Pokud by to bylo nekde, kde se i v lete schova pod obleceni (plavky samozrejme nepocitam :lol: ), pak bych ji to nezakazovala. Nicmene bych ji na to nedala penize.

Na me tez, vim, desny predsudek, byt sefova ve firme, tak jednoznacne davam prednost nepotetovan.tedy jestli ho ma na zadku tak to jako nadrizena neresim, nevidim, ale u partneta by me to vadilo…i toto sved i o jakesi vyzralosti, kdyz jsem vyditelne potetovan.musim akceptovat ze se na spouste prac.pozic neuplatnim..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >