4 te miminko ?

3.4.21 08:57

4 te miminko ?

Zdravim vas děvčátka, je to asi 4 dny zpět co mi test ukázal 2 čárky no hned dva testy pro jistotu, po 5 letech :D a moje otázka zní mam doma 3 deti 8,7,5 když bych šla rodit všechny tři uz budou o rok starší.. mate někdo rozestup mezi dětmi cca 6 let od posledního da se to zvládnout? A uzit si miminka a kojení na plno? Vse jsem tady přečetla ale nikde jsem nenašla odpovedi na me otázky :think: navíc ještě nejsem kvůli nezodpovezenym otázkám rozhodnutá zda si mimco nechat :( děkuji za rady a názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10711
3.4.21 09:11

@Květinka.kvitek Tak všechny děti už máš poměrně velké, proč by se to nedalo zvládout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
3.4.21 09:22

Na zvládnutí to asi nebude žádná hrůza. Spis si s manželem reknete, jestli se chcete vracet zpět do té miminovske etapy života, plínky, nevyspani, kojení, omezeni svobody… jaký máte životní styl? S miminem na nějakou dobu padají třeba lyže, celodenní cyklovylety, přechody hor atp. A taky finance a bydlení, auto… no a hodně záleží i na tom, jestli to dítě chcete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
3.4.21 09:23
@Květinka.kvitek píše:
Zdravim vas děvčátka, je to asi 4 dny zpět co mi test ukázal 2 čárky no hned dva testy pro jistotu, po 5 letech :D a moje otázka zní mam doma 3 deti 8,7,5 když bych šla rodit všechny tři uz budou o rok starší.. mate někdo rozestup mezi dětmi cca 6 let od posledního da se to zvládnout? A uzit si miminka a kojení na plno? Vse jsem tady přečetla ale nikde jsem nenašla odpovedi na me otázky :think: navíc ještě nejsem kvůli nezodpovezenym otázkám rozhodnutá zda si mimco nechat :( děkuji za rady a názory.

Určitě se to zvládnout dá. Moje mamka měla mezi mnou a mojí nejstarší ségrou 14 let a zvládla to úplně v pohodě, naopak tím, že už byla sestra velká, hodně pomáhala. Teď má moje sestra 2 děti a mezi nimi je 5 let a úplně v pohodě :hug: určitě to zvládneš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
3.4.21 09:25

Když jste zvládla 3 děti takhle rychle po sobě, tak miminko k třem docela velkým dětem zvládnete také, toho bych se nebála.
Budete to mít náročné, ale nemyslím si, že by zrovna to mohl být důvod k potratu. Moje zkušenost je ta, že vám ti starší miminko dost zabaví a nejmladší člen rodiny se rychle přizpůsobí. Bude napodobovat starší sourozence, půjde s vývojem rychle dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.21 09:26

@Midaku ja bych eventuálně chtěla být mame velký 4+1 ale obrovsky jsme výletní typ spis zoo lesoparky atp. S ostatními jsme jezdili i když jim bylo třeba tyden tak nosítka šátek nebo kočárek jako neomezovalo nas to. Jak se říká mam dat najíst třem nebo čtyřem ono uz je to celkem jedno stejne kolik většinou 2,5-3 roky plne s prikrmem.. ale tady jde o psychiku ani ne tak o finance mame ford maxe tak by jsme koupili sharana to taky není tak velký problém. Hlavně ta psychika a domácnost atp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53033
3.4.21 09:30

Tak 3 děti jsou velké, tak to půjde. Ve starších bude i opora. Byt 4+1 pro šest lidí mi příjde malý, ale jsem na tohle náročná. Jestli se poskládáte, tak proč ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.21 09:31

@Masina super podpora od vás děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.21 09:32

@Kelsey Tak kluci mají velký pokoj dcerka ma sama, eventuálně by jsme ještě zrušili ložnici a menší pokoj jako ložnice větší by byl třeba holek nebo kluku. Tohle je jen materiál viděla jsem horší podmínky :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63028
3.4.21 10:13

@Květinka.kvitek mám děti 14,9,6 let a 4 měsíce. Tedy ten 9lety je nevlastní, ale beru ho za svého. Je to v pohodě, uvažujeme ještě o jednom. Tak za rok. Jen musíme mít 2 auta :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
3.4.21 10:13

Mam 2 děti (4 a2), tak moc neporadím. Ale přiznám se, ze by pro mě po dětech bylo velmi těžké ukončit těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63028
3.4.21 10:15

Jinak právě kluci jsou úžasné chůvy, hlavně nejstarší.. Za mě takhle super :think: užívám si prcka, náročný byl start a distanční výuka, teď už to máme vylazene do pohody :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
3.4.21 10:17

Mne by 4+1 pro 4 dwti přišlo blby, ale samozřejmě záleží na ploše. Taky nevím, jak bychom řešili auto, protože, i když máme 7mistne, tak dvě místa jsou vlastně v kufru, kde to jednak není úplně nejbezpecnejsi, a pak taky se tím zabírá to místo v kufru. Větší už se moc nedělají, to abychom pořídili minibus :) jinak teď, jak píše @Sluncee i když další dítě fakt nechci, nedovedu si představit, že bych s klidným svědomím šla na potrat. Zabila to něco, z čeho vznikne další moje dítě. Proc bych 3 nechala zit a čtvrté ne? Nevím, ja fakt další dítě nechci, ale potrat taky ne. No snad tělísko funguje… nezavidenihodna situace a pro mě neresitelna. Ale zakladatelka mi rlidje, ze dítě chce, podmínky dle svého nazoru má, tak není co řešit. Asi jen počáteční strach, to je bezne u každého těhotenství. Hodně štěstí přeju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.21 10:25

@martina.se no právě ta výuka celkove škola s dětmi ted není žádná sranda je ze mě manželka mamka učitelka a ještě uklízečka a to mluvím o kuchařce :D :D @Midaku anoooo samozřejmě miminko bych strašně ráda si nechala jsem stim Vv Sharanem jako 7mistne bych takto vyřešila tak ford max je pro 5 🤣 ale jak říkám manžel je na vazkach a takové rozhodnutí a nemůžu udělat sama, i když bych sebevíc chtěla. Jen je tu velký strach jestli se 4 deti dají zvládnout. A ANO mame 4+1 140metru čtvrteční..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23797
3.4.21 10:30
@Květinka.kvitek píše:
@martina.se no právě ta výuka celkove škola s dětmi ted není žádná sranda je ze mě manželka mamka učitelka a ještě uklízečka a to mluvím o kuchařce :D :D @Midaku anoooo samozřejmě miminko bych strašně ráda si nechala jsem stim Vv Sharanem jako 7mistne bych takto vyřešila tak ford max je pro 5 🤣 ale jak říkám manžel je na vazkach a takové rozhodnutí a nemůžu udělat sama, i když bych sebevíc chtěla. Jen je tu velký strach jestli se 4 deti dají zvládnout. A ANO mame 4+1 140metru čtvrteční..

Pokud byste o čtvrtém teprve uvažovali, tak chápu, že se rozmýšlíte. Ale ono už je, tak asi jste se tomu nijak zvlášť nebránili, když jsi otěhotněla počtvrté, tak co teď chceš jako zvažovat? UPT jako formu antikoncepce když jste funkční rodina a máte co jíst? To snad ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat