40+2 a vyvolávaný porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 07:54
40+2 a vyvolávaný porod

Ahoj holky, jsem dnes 40+2 a miminku se stále nechce ven. Pokud do úterý neporadim, tak jdu ve středu na vyvolání. Upřímně se ho dost bojím, prý je o dost bolestivější. Můžete mi napsat svojí zkušenost?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
hihi22
Kecalka 223 příspěvků 30.09.18 07:56

ahoj. je to individualni, ale me v 7 30 zavedli tabletku a mala se narodila v 16 30 a bolelo to jen pri kontrakci… bude to v pohode, uvidis:-)

Freya10
Kecalka 267 příspěvků 30.09.18 08:06

Ahojky,

i kdyby na vyvolání nakonec došlo, tak to rozhodně nemusí být o nic bolestivější.
Já rodila vyvolávaně a ihned po porodu jsem se ptala, jestli to jakože bylo všechno, že jsem pořád čekala tu bolest, u které bych řvala/zarývala nehty do manžela/mlátila hlavou o zeď a ono nic…tak jsem si celý porod myslela, že tohle je jen začátek a že ten masakr musí přeci přijít…no a nepřišel… :lol: ;)
Jinak - porodila jsem 26 hodin od začátku prvních kontrakcí, 10 hodin od přijetí na porodní sál… ;)

Ivčis
Závislačka 3964 příspěvků 30.09.18 08:07

Kliiid do úterý je ještě fura času. Ale to budeš jen 40+4? Proč tak brzy? Vždyť to jsou teprv 4 dny po termínu, ja rodila oba spontánně az 10 dní po termínu.

Bídžej
Kecalka 210 příspěvků 30.09.18 08:10

U mě taky tableta zabrala rychle, za cca 20 minut, a od začátku kontrakcí jsem rodila 7 hodin. Bolest byla velká, ale zase to bylo relativně rychlé - kamarádky kolem mě rodily nevyvolavane přes 20 hodin, takže za mě ok. Je to můj jediný porod, tak nemůžu bolestivost srovnávat s nevyvolavanym.

Neboj se toho, stejně se na to připravit nedá. Někdo to má tak a někdo onak, stejně to zvládneš :hug: držím palce :kytka:

Hadumi
Extra třída :D 13569 příspěvků 30.09.18 08:11

Mně chtěli vyvolávat až 41+3, u nás se to tak dělá, porodila jsem nakonec sama. Druhý jsem měla vyvolávaný a ve zprávě mám překotný, zavedli půl tablety a za chvíli bylo mimino venku.

Marketka25
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 30.09.18 08:13

Já mám za sebou 3 porody a ten poslední, vyvolávaný byl úplně stejný jako ten druhý přirozený. Taky jsem se toho bála, ale v 10 mi zavedli první tabletu a další už nemuseli, zacaly mi lehké kontrakce a v 15:50 už byla malá venku na druhé zatlačení ;)

BaMaK
Závislačka 2830 příspěvků 35 inzerátů 30.09.18 08:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem dnes 40+2 a miminku se stále nechce ven. Pokud do úterý neporadim, tak jdu ve středu na vyvolání. Upřímně se ho dost bojím, prý je o dost bolestivější. Můžete mi napsat svojí zkušenost?

První porod spontánní, druhý vyvolaný ( v 38tt). Bolely oba, jen „jinak“ první cca 7hodin bolestí, druhý cca 2hodiny-bolesti nebyli silnější, jen častější, zato to bylo rychleji. Ty jsi 40+ takže porodní cesty jsou nejspíš nachystané a nemusela by to být žádná hrůza. Navíc, nic s tím nenaděláš ;) tak se na to vybodni, bude to jak to bude.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 30.09.18 08:37

Já jsem dnes 39 plus 5. Zítra mám kontrolu u gynekoložky a rozhodne se co se mnou. Taky se bojím že mi porod budou vyvolávat.. u mě je to v podstatě jistota, pokud se to do pár dní nerozeběhne neb mám těhu cukrovku. A taky se toho bojím. Ale já se bojím i normálního porodu. Včera veřer jsem měla pár silnějších bolestivých kontrakcí a je mi jasný, že to bude bolet strašně.

BaMaK
Závislačka 2830 příspěvků 35 inzerátů 30.09.18 08:40
@Anonymní píše:

Kamarádka měla první vyvolávaný, druhý spontánní…no a říkala, že první bolel hodně, těšila se na druhý spontánní…no a bolel prý úplně stejně :-). Je to jen v tvojí hlavě.

Příspěvek upraven 30.09.18 v 08:41

jessikka
Extra třída :D 10828 příspěvků 30.09.18 08:41

Pokud nemáš nějaké problémy, tak bych si porod tak brzo vyvolat nenechala až do 42+0. Vím, že to je pořádný vopruz takhle na konci a člověka obtěžuje každý další den, ale je to pro dobro věci.

nenivolnynick
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 1 inzerát 30.09.18 08:42

Ja bych nesla tak brzy :think: ty mas nejaky zdravotní duvod takto brzy vyvolavat?

miluver
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 30.09.18 08:46

Ahoj, ja musim potvrdit všeobecnou " pravdu", že vyvolávaný bolí víc :nevim: :nevim: je to moje zkušenost i kamaradek krom jedné, ta to pociťovala stejně… ja mam za sebou 2 spontální a 2 vyvolávané a bolesti byly horší o dost, ale zas byly porody rychlé :palec: - 3 hodiny od zavedeni tabletky jsem si chovala miminko :srdce: :lol:

Bídžej
Kecalka 210 příspěvků 30.09.18 08:47

@ludmilaadamkova to chce zakladatelka určitě slyšet :lol: neboj se, čím víc si budeš vsugerovávat, jak to bude strašný, tím víc to tak bude. Fakt se na to nedá nijak nachystat a takhle se jen stresuješ. Hodně pomáhá se uvolnit a při porodu se soustředit na miminko. Když budeš pořád zaťatá, protože se budeš bát bolesti, neuvolníš pánevní dno a jednak si zhoršíš bolest, druhak porod potrvá déle, protože budeš miminko držet svaly v sobě.

To zvládneš :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 09:02

mela jsem 2 vyvolavane porody.
prvni ve 39+3/druhY 38+2
ten prvy byl „super“.
rano zavedli tbl, pred obedem se mala narodila. byl to muj druhy porod a proti prvnimu malina
treti porod, tedy druhy vyvolacany.. byl ale nejhorsi . rekla bych, ze mi meli dat preindukci a pak indukovat.
maly spatne rotoval.
drzim palce!

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >