42. týden těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rive
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 29.11.17 08:11
42. Týden těhotenství

Ahoj,
jdu se jen vypovídat a jestli bude mít někdo něco povzbudivého, tak budu ráda.
Jsem podruhé těhotná, dcera se narodila 41+2 a bylo to náročné, v porodnici jsem byla od středy, voda mi praskla ve čtvrtek ráno a malá se narodila v pátek v poledne.
Těšila jsem se na druhý porod, že to bude rychlejší, bez hrozby vyvolání, jenže jsem 41+1 a neděje se vůbec nic, čípek 1cm, na další kontrolu jdu v pátek a v pondělí na vyvolání a z toho mám strach, že to víc bolí, když nejsou připravené cesty, tak to častěji končí císařem, kterého se bojím jak čert kříže.

Holky, jaký jste měly vyvolávaný porod?
Já pořád doufám, i když už jsem zkusila všechny zručené rady, které mají porodu pomoc a pořád doufám, že když se dcera narodila pár hodin před plánovaným vyvoláním, tak to tak má v plánu i syn.

A ještě, co vám zabíralo na žáhu? Kdyby mě tak brutalně nepálila, tak ani nevím, že jsem těhotná, ale teď mám pocit, že už jsem proleptaná až na záda :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 29.11.17 08:23

Zkusila jsi ricinový koktejl?

Kamarádka na tom byla asi před měsícem stejně a další den porodila přirozeně a krásně :kytka:

Lekninka91
Extra třída :D 10276 příspěvků 29.11.17 08:24

@Rive Mně porod vyvolávali týden po termínu, večer v deset zavedena tableta, další den během dopoledne mi dali dvě na spolknutí, ve dvanáct píchli vodu a malý se narodil 14:39.. Jako prvorodička nemám srovnání, jestli to bolí nějak víc než když se to rozjede samo :-D Na žáhu jsem střídala gastrofruit a sklenku mlíka, ale to je vždycky tak jen na chvíli :? :mrgreen:

Tichošlápek
Extra třída :D 10146 příspěvků 29.11.17 08:25

Na zahu rennie ;) jinak obě děti jsem rodila 42+0. Jeden porod vyvolavany, nedopadl dobre, druhy prekotny, následky ještě horší. To si pomalu nevyberes. Ale zkusenosti jiných ti moc nedají - je tam příliš mnoho faktoru. Spousta holek tu porodila po vyvolávací tablete za tři hodiny a pohoda jazz. Držím palce ať mrne spolupracuje

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 29.11.17 08:32

Na zahu rennie, jim ho taky na kila :-). Ja mela porod vyvolavany, trval 18 hodin, ale ve finale to nebylo tak hrozne.

Hadumi
Extra třída :D 13420 příspěvků 29.11.17 08:47

Pro mě byl vyvolávaný dost rychlý, zvrhl se v překotný, po půl tabletě jsem byla za chvíli na 4 cm, to se rozhodli, že mně převezou o patro výš na porodní sál, po cestě jsem měla 2-3 kontrakce, pak jsem vylezla na „kozu“ na jednu kontrakci praskla voda a na druhou vylezlo dítě. Vůbec jsem netlačila, šlo tu úplně samo, bez jakéhokoliv poranění. No, ale dítě si to vyvolání dost vyžralo, pro něj to bylo hodně moc rychlé. Radši císař než vyvolání.

Rive
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 29.11.17 08:47
@sladke-mameni píše:
Zkusila jsi ricinový koktejl?Kamarádka na tom byla asi před měsícem stejně a další den porodila přirozeně a krásně :kytka:

Ten jsem zkusila včera, jen jsem se pozvracela a tím to haslo :lol:

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 29.11.17 08:48

@Rive Já měla první porod bez vyvolání a bolelo to jako čert, protože malá špatně rotovala. Druhý porod byl vyvolávaný a trval od zavedení šest hodin. Ale těch posledních dvacet minut byl docela očistec. Do té doby dobrý. Teď mě čeká taky vyvolávaný porod a taky se bojím. Včera mi dělali Hamiltona. Kdyby to nepomohlo k porodu, tak by prý aspoň porodní cesty mohly být víc připravené na tu vyvolávačku.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8096 příspěvků 29.11.17 09:02

Měla jsem pocit od vyvolávaný a dle mě v pohodě :) V 8 půl tabletky zhruba od 9:30 kontrakce, které byly v pohodě okolo 12 už to začalo být výživné zhruba okolo 13:30 píchnutí vody a v 15:51 byl malej na světě. Nejhorší byla doba od tak 14:45 :)

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 29.11.17 09:04

Pokud je všechno v pořádku, vyvolání bych odmítla a počkala, až se porod rozjede sám. Chodila bych jenom na kontroly.
První porod jsem měla vyvolávaný bezdůvodně a byl rozhodně horší než další dva spontánní. Císařem ten první naštěstí neskončil, ale pravděpodobnost je tam slušná.

Uživatel je onlineŠarlota4
Echt Kelišová 9739 příspěvků 29.11.17 09:13

Ano vyvolavali 3 dny kdy jsem mela ukrutny kontrakce celou dobu a dole se nic nedelo. Pak nasledovalo pichnuti vody a oxytocin - hruza. Pak akutni cisar. Vyvolavat zacali ve ctvrtek a dite se narodilo v nedeli vecer. Byla jsem 42+1. Nicmene diky bohu az kdyz me otevreli, zjistili, ze mam nejaky problem a ze bych sama neporodila. Ale plodovka byla jeste ok.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1696 příspěvků 29.11.17 09:23
@Rive píše:
Ten jsem zkusila včera, jen jsem se pozvracela a tím to haslo :lol:

Chápu :mrgreen: No popravdě pokud by nebyl nějaký úplně akutní problém (a to by bylo spíš na CS už) tak bych se vyvolání vyhnula. Můj vyvolávaný porod byl hrůza, plno komplikací a jen zázrakem nemá syn žádné (aspoň zatím viditelné) trvalé následky. Držím palce :kytka:

scentini
Závislačka 3405 příspěvků 29.11.17 09:27

Ja mela preindukci, odpoledne zavedeny 2 tycinky na roztazeni delozniho hrdla. V 9 vecer to zaclo, bolestli celou noc, ale dalo se to zvladnout. Rano jsem dostala tabletky. Za hodinu uz horsi bolesti.Asi v 10 jsem dostsla epidural a oxytocin. To se trochu zlepsilo, ve 12 uz slo do tuheho :mrgreen:. Nejhorsi pro me bylo kdyz me doktorka rukou pri kontrakci roztahovala. Ke konci jsem tlacila asi 45 minut. Dcera se narodila ve 3 odpoledne, byla jsem 41+3. Po druhy tsky nechci prenaset, bojim se toho silene.

katuska84
Kecalka 420 příspěvků 29.11.17 09:59

@Rive Ahoj…ja jsem 34 tt s tretim mimicem a rikam si…ze mit porod jako byl ten druhy by bylo super. tbl v 8hod, mala se narodila pred polednem.
v srovnani s prvnim porodem to bylo uplne „nic“. tak to hodnotim ale az s odstupem casu.

ted se nevyhneme vyvolavanemu taky, nebo mozna sekce..coz bych nerada.
velko roli hraje psychika..kdyz jsme jeli na to vyvolávání mela jsem pocit, ze jedu na popravu..a ted to bude asi stejne mam. veliky strach…z me bolesti. :nevim: :roll:

Heivka
Závislačka 3137 příspěvků 29.11.17 10:11

Mě vyvolávali porod v termínu, syn měl velkou hlavu a velký váhový odhad a měli strach, že by při přenášení nemusel projít porodníma cestama. Takže porod mi vyvolávali tři dny, než jsem se začala otevírat (nejvíc mě štvalo že trčím v nemocnici) pak samotný porod si moc nepamatuju, ale protože při monitorech měli podezření na nereaktivní dělohu tak mi doporučili epidural a oxytocin, samotný porod trval přes 16 hodin, ale výsledkem je zdravý kluk (3,95kg a obvod hlavy 38cm - bez vyvolávání v termínu by asi opravdu neprošel) manžel povídal, že to prý byl docela masakr a po každém připíchnutí epiduralu jsem tak na půl hodiny usnula, já si pamatuju jenom bolest při nástřihu a to se doktorka hodně snažila aby stříhat nemusela a tu úlevu když syn vylezl, takže i při vyvolávaném porodu můžou hormony zafungovat a vymazat paměť.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší Zemanův fanoušek: Zavařuje mu okurky a tapetuje si jeho fotkami pokoj

Pokoj, ve kterém žije, si tapetuje fotkami hlavy státu. K poslednímu září... číst dále >

Úsměv, reformy a ženy! Co skrývá saúdský princ bin Salmán?

Teprve minulý rok se stal korunním princem Saúdské Arábie, a to v podstatě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >