4,5 roku - vzteklý a neposlušný

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 06:47
4,5 vztekly a neposlusny

Uz to nezvladam. Mame jedinacka, chtrla sem u druhe, coz uz jsem si tozmyslela, kdxz nezvladam jedno. Nekdy je zlatej a vetsinou ne. Neco mu zakazu, a on “ale JA chci”, zacnu vysvetlovat proc to nejde a on opet “ ale JA chci” takhle dokole. Posledne me i po zom vysvetlovani obesel a proste to udelal. V tu chvili sem to nevydrzela zarvala ne a dala mu na zadek. On se otocil vlepil mi facku s kopl do me. V tu chvili sem mu facku vratila. Plesklo to, ale zadna rana ze by to s nim nejak hnulo to vubec. Jeste zacal brecet a vstekat se ze ale JA chci a porad dokola. Porad si jen jeco vymrcuje a kdyz neni po jeho zacne neuveritelny jecak. Bojim se s nim chodit do obchodu a vetsiho seskupeni lidi. V praci uz jsem radeji nez s nim. Manzel se taky dnazi vychovat ale vzdy mu povoli. I kdxz uz sme o zom nescetnrkrat mluvili :zed:

Reakce:
sediza
Závislačka 2791 příspěvků 29.07.19 07:04

Lékem je důslednost (obou rodičů). Ne fyzické tresty, ale vysvětlování. Přeji hodně trpělivosti.

divine woman
Extra třída :D 12690 příspěvků 29.07.19 07:18

Nesmíš povolit ty ani manžel. Nikdy. Jinak ničeho nedosáhnete. Zatím jste si vychovali rozmazlence, který si dělá co chce a navíc bije vlastní mámu.

chaela
Ukecaná baba ;) 2490 příspěvků 29.07.19 07:31

Nebij ho. Místo toho buď až nechutně důsledná. Když rekneš ne, tak prostě ne. Věc mu seber, činnosti zabraň… já to „ne“ musím občas zopakovat desetkrát, načež se prudce zvednu a to už kluk ví, ze je zle a šlape jak hodinky. Před nejsou dobou právě po onom prudkém tvrdnuti následoval trest. Zabavení hračky, odvedení do pokoje, zabavení bonbonu…proste to, co jsem po něm chtěla a neposlechl. Teď už často stačí jen naznačit, ze se zvedám a je to. Mám zkušenost, ze děti mnohem líp reaguji na činy, než na slova. Ale ty činy nemusí být bití.

lucynka25
Extra třída :D 10259 příspěvků 29.07.19 07:41

Dite potrebuje pevne hranice od vsech stejne. Nikdo nesmi ustopit.
Taky mam trochu problemy s dcerou, ale precetla jsem dost knih a vim, kde jsme udelali chybu, aplikuji to na ni azda se být vic v pohodě.
Nebo zajdi k psychologovi, poradi jak z toho ven.
Fyzicke tresty plodi dalsi nasili a nic nevyresi.

kačka39
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 29.07.19 07:52

Asi je někde veliká chyba, když 4leté dítě dá mámě facku a kopne ji. To si prostě nesmí dovolit. Musíš mu dát janě najevo, že on je ten, kdo tě bude poslouchat a ne ty jeho. Nemusíš ho bít, ale nesmíš nikdy ustoupit.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 29.07.19 07:56

Dcera na zadek dostávala. Nyní jsou ji tři a naposledy dostala plácnuté, podotýkám plácnuté, nedostávala seřezeno apod.pro rýpalky, že třeba týram své dítě, naposledy asi před půlrokem. Měla ale nastavené hranice, musela poslechnout. Zrovna včera jsem se bavili s mužem že už je to daleko lepší s ní, bývala dost vztekla když něco chtěla a nedostala. Ted se s ní hezky domluvíme, ale neříkám i ted má svoje dny a občas nechce poslechnout.

Oriseka
Stálice 58 příspěvků 29.07.19 08:11

A jak se chova ve skolce? Tam posloucha?

M-A
Kecalka 455 příspěvků 29.07.19 08:14

U nas funguje, ze reknu ze budu pocitat do tri a v nejhorsich stavech u dva a pul, vetsinou uz po jedna, stejne udela to co chci, sice si treba dupne tak reknu mam taky dupnout? Nevim kde se to vlastne vzalo, jednou jsem to zkusila, a fungovalo, sama nevim co bych delala dojit do te trojky :lol: :lol:
Kdyz prejde amok vysvetluji proc jsem to tak chtela nebo nechtela, proste tu situaci uz v klidu probrat… nebo kdyz treba v obchode „ja chci“, to je sice hezky, ale nejde to, clovek nemuze mit vse co chce… nebo kompromis nabidnout, nejake reseni pripustne pro obe strany :nevim:

Kotatko03
Echt Kelišová 8876 příspěvků 29.07.19 08:16

Možná, že ty fyzické tresty jsou kontraproduktivní, nemyslíš? :nevim: Děti mívají období vzdoru, ale ve 4,5letech už by to mohl mít za sebou. :roll: :mrgreen: Každé dítě je jiné a na každé platí něco jiného, ale mně se osvědčilo: vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat a hlavně v klidu, jakmile ta potvůrka vycítila, že mi začínají téct nervy, ještě přidala. Já měla systém, vysvětlím poprvé, vysvětlím podruhé, vysvětlím potřetí s tím, že pokud neposlechne/bude se to opakovat pak nastane to a to = trest - odpoledne nebude žádná mlska/nepůjdeme tam a tam…volila jsem vždy takový trest, který přijde v zápětí, během dne. A hlavně, trest jsem dodržela a mohla se vztekat sebe víc. Velmi rychle pochopila systém a srovnala se, ale je pravda, že jí tou dobou byly necelé tři. Obávám se, že ve 4,5letech už s tím budeš mít mnohem více práce, ale nic není ztracené. :palec: A pak ještě jedno doporučení, když cítíš, že ti tečou nervy, seber se, odejdi třeba do vedlejšího pokoje a pokus se uklidnit. Já takhle chodila na balkon a počítala :oops: :mrgreen: věděla jsem, že jakmile se neuklidním a nesrovnám, akorát bouchnu a budu reagovat tak, jak bych normálně nereagovala a akorát to bude ještě horší. Ale jak píšu, každé dítě je jiné, možná že toto na to tvoje fungovat nebude :nevim: ale zkus :palec:

milwinka
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 29.07.19 12:25
@Anonymní píše:
Uz to nezvladam. Mame jedinacka, chtrla sem u druhe, coz uz jsem si tozmyslela, kdxz nezvladam jedno. Nekdy je zlatej a vetsinou ne. Neco mu zakazu, a on “ale JA chci”, zacnu vysvetlovat proc to nejde a on opet “ ale JA chci” takhle dokole. Posledne me i po zom vysvetlovani obesel a proste to udelal. V tu chvili sem to nevydrzela zarvala ne a dala mu na zadek. On se otocil vlepil mi facku s kopl do me. V tu chvili sem mu facku vratila. Plesklo to, ale zadna rana ze by to s nim nejak hnulo to vubec. Jeste zacal brecet a vstekat se ze ale JA chci a porad dokola. Porad si jen jeco vymrcuje a kdyz neni po jeho zacne neuveritelny jecak. Bojim se s nim chodit do obchodu a vetsiho seskupeni lidi. V praci uz jsem radeji nez s nim. Manzel se taky dnazi vychovat ale vzdy mu povoli. I kdxz uz sme o zom nescetnrkrat mluvili :zed:

Zakladatelko, mrkni na tento článek: https://supermamy.maminka.cz/…i-pocit.html
přesně jak tady píšou…zlatí dvouletí, nejzteklejší jsou čtyřletí. Jsou hluční, otravní, ukřičení a pořád se vztekají. A na rozdíl od dvouletých už mají i lepší slovní zásobu a dokáží argumentovat. Naprostý souhlas.

Přesně tohle co píšeš bylo i u nás doma. Syn měl kolem 2,5 let mírné období vzdoru, pak po třetím roce byl zlatý, ale kolem 4,5 let hrůza, začal být drzý, odmlouvat, stále něco chtěl a nedokázal se smířit s tím že to nejde, dokázal kvůli tomu šíleně vyvádět..taky jsem se úplně styděla s ním někam chodit… A když jsem mu dala na zadek, tak mi to taky oplatil.. Bylo to fakt příšerný. Nejvíc se mi osvědčilo zůstat během jeho záchvatů v klidu, naprosto v klidu mu opakovat že ne, nejde to.. Pokud mě chtěl bít tak hned zasáhnout, chytit mu ruce a říct v klidu že ne, že nikdo se nebije. Pokud už mě praštil tak byl pak bez pohádky (na které mu hodně záleží) a to jsme si dopředu domluvili, toto si několikrát ověřil a byl pak bez pohádky tak pak konečně pochopil že tudy cesta nevede. Jinak v tom amoku to prostě nějak přežít, být v klidu, zabránit bití a ničení věcí, ale jinak ať se klidně vyzuří..a pak když už je v klidu tak to s ním probrat, že se mi to nelíbilo co dělal a jestli ho napadá jak by to mohl příště udělat jinak. Třeba se ho zeptat proč tak ječel, on mi třeba pak řekl že tu věc strašně chtěl a že se mě prostě snažil strašně přemluvit, že pořád doufal že mě přemluví protože mu na tom hodně záleželo…tak jsem mu vyvětlila zase svoje důvody proč to nešlo, vysvělila jsem mu že mě opravdu nepřemluví ani ječením. Pak taky hodně vysvětlovat, že i já mám spoustu přání co bych chtěla teď hned a taky to musím nějak zvládnout bez toho a dát mu konktréní příklady. Jinak nejdůležitější je ta důslednost. Takže pokud dítě něco chce, tak si nejdřív pořádně rozmysli, co mu odpovíš…třeba něco chce, ty si rozmysli jestli je nutné mu to zakázat, pokud to není nutné, tak mu to dovol hned napoprvé, ale pokud je nutné mu to zakázat tak na tom opravdu trvej a nenech se přemluvit ječením..jak si zvykne že tě třeba párkrát přemluvil ječením, tak příště bude ječet ještě o to déle… A dopředu se s ním domlouvej když někam půjdete jak to bude… např. když jdete do obchodu, tak se třeba dopředu domluvte že mu třeba koupíš jednu sladkost, třeba se domluvte i co konkrétního - např. lízátko a že pokud bude v obchodě hodný tak že mu to ráda koupíš, ale pokud by v obchodě zlobil, tak že to lízátko budeš muset vrátit. A na zlobení taky pomáhalo počítat do tří. U nás už je to o dost lepší, syn má 5,5 a už se dost zklidnil, ale před rokem to byla fakt hrůza.

Váš příspěvek
Reklama