První syn cvičení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Olcatko
Kelišová 5348 příspěvků 18.07.19 07:42
První syn cvičení

Ahoj, prosím o radu.
Už jsem z toho dost unavená.
Syn 6r, 134 velikost, je na svoji postavu věk poměrně vysoký, máme denně cvičit (rytíř, brouk, pes a další cviky) kvůli jeho špatne koordinaci, balanc, jeho tělo je ne zpevněné.
při běhu Mácha rukama, otáčí hlavou.
cvičení začal bojkotovat. I když si nechá dost vysvětlit sklouzlo to u nás na věčné buzerivani při každé činnosti, chůzi, běhu mu pripominam jak má dobře držet tělo.
Mám celkem 3 děti, nejmladší 3mesice, manžel pracovně pryč a já už mám dost.
Začínám na synovi vidět jen chyby a uvědomuji si to.
Potrebuju ho zas mazlit a milovat, vždy ale přijde jiná činnost.
chodíme jednou za 14dnu na fyzio, kde nám ukáže tyro cviky.
Jinak chodí na baseball a přes zimu gymnastika, ta dost pomohla, ale teď přes léto je to děs, je celej rozevlatej.
nejradši bych ho přihlásila na nějaké cvičení.
Mám dost
Prosím dodejte mi sílu dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smurfka
Vesmírná mluvilka 31659 příspěvků 18.07.19 07:52

A u vas přes léto nic není?
u nás je třeba aspoň ten spartan, ten jede celoročně..je to sice jednou týdně ale aspoň něco..pak možná nějaký sportovní příměstský tábor - ale to už je asi pozdě, i když někdy se děti odhlásí právě třeba i o těch prázdninách.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 18.07.19 07:55

Není u vás možnost jízdy na koni? To by mu mohlo hodně pomoci

Natálka26
Kelišová 5934 příspěvků 18.07.19 08:47

A co plavání? Nešlo by to? Nepomohlo by mu to a zároveň by ho to nebavilo víc než cvičení?

Olcatko
Kelišová 5348 příspěvků 18.07.19 14:44

Hipoterapie mám v jednání, ale je to obsazene.
Plavání, no to by šlo, já sazela na lepší počasí přes léto. Kurz plavání by šel.
Ještě mladší 4r.bude teď chodit na tanec, tanec by ale taky dost zpevnil.
obvolam to plavání. I když na fyzio mi řekla že děti s touhle problematikou jsou náchylný na zahleneni. Když jsem ji říkala že většinou po bazénu je celej zahlenenej.
Na tábor asi ještě sám ne.
Tento rok jde do škol, změny v kolektivu snáší hůř. Tábor nechám na další léto až bude rozkoukanejsi.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16555 příspěvků 18.07.19 14:58

@Olcatko a nam na fyzio rekli, ze plavani je na nezpevneny stred „na nic“, ze tam si to dite obejde jinak. Doporucili atletiku, gymnastiku.

eva.logopedie
Povídálka 30 příspěvků 19.07.19 19:17

Nám pomohla (synovec - v době 5-7 let) balanční cvičení pro děti - cvičili jsme pro zpevnění středu na balančních čočkách. Pro radost z pohybu a uvědomování vlastního těla u nás zafungovala dětská jóga a pro totéž, vč. propojení uvědomování vlastního těla - synovec miloval masáže (dotekem - bez tlaku) podle knížky Masáže dětí a kojenců.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 21:53

Tohle se dnes opravdu řeší?? Za naší generace když někdo měl nezpevněné tělo, máchal rukama při běhu a otáčel hlavou, tak se prostě vnímal jen jako fyzicky méně zdatný a neřešilo se nic.

To je již opravdu takový mega problém, když někdo trochu vybočuje z řady?
Zakladatelko, podívej se, co to s tvým synem dělá. Jaké trauma mu připravuješ, jak srážíš již v tomhle útlém věku jeho sebevědomí. Nedivila bych se, kdyby měl v hlavince zmatek a po večerech potajmu plakal do polštáře.
Dáváš mu najevo, jak je špatný, protože je nedokonalý, jiný. Jak může být nemilovaný, protože nesplňuje nějaké tabulky. Černá to teď v něm jako stigma, které si jeho duše ponese s sebou do puberty a nemusí to vůbec dobře dopadnout.
Zamysli se nad tím, jak se ke svému synovi chováš. Zamysli se nad tím, jestli to již opravdu není přehnané. Tak je jiný.. no a co. Není zpevněný - však on se zpevní, časem, možná, až jej začne zajímat nějaký sport přirozeným způsobem. Nebo taky ne a bude z něj třebas lingvista. Možná jej sport neosloví nikdy, protože prostě na to za a) nemá konstrukci a za b) se mu to definitivně zprotiví právě tímhle nátlakem. Ale pokud se mu vyloženě nehroutí páteř, tak bych to jako tragédii nevnímala. Prostě z něj aktivní sportovec nebude. A vadí to?

milwinka
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 19.07.19 22:13
@eva.logopedie píše:
Nám pomohla (synovec - v době 5-7 let) balanční cvičení pro děti - cvičili jsme pro zpevnění středu na balančních čočkách. Pro radost z pohybu a uvědomování vlastního těla u nás zafungovala dětská jóga a pro totéž, vč. propojení uvědomování vlastního těla - synovec miloval masáže (dotekem - bez tlaku) podle knížky Masáže dětí a kojenců.

Můžu poprosit o tip podle čeho synovec cvičil bilanční cvičení? Tip na nějakou knížku, DVD atd? U nás je taky oblíbená dětská joga, syn (5 let) cvičí podle jogínků z Déčka, stáhla jsem to z ulozto a moc ho to baví. Pak ještě denně cvicime podle knížky „Cvičení pro lepší učení“, to už ho tolik nebaví, ale motivuju ho že bude mít svaly a na to slyší.:-) Pak ještě obcas cvicime na balone podle knížky „Cvičíme s kojenci a batolaty“ -to jako batole moc nespolupracoval, teď už jo. :-)

Olcatko
Kelišová 5348 příspěvků 20.07.19 15:43

Anonymní, děkuji, asi tohle jsem potřebovala slyšet, protože si to uvedumuju.
DOUFÁM, že jsem mu tím nezkazila dětství a bude se snažit ho netlačit a neupozornovat. Zkusím nějak přirozeně rozvíjet jeho talent.
diky

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 20.07.19 16:11

@Olcatko S tulipánem rozhodně nesouhlasím. Ty se hlídej, abys syna jenom neokřikovala a byla i milá máma. Ale nechat ho být, když víš, že má zdravotní problém, by se mohlo vymstít. Spousta lidí musí cvičit celý život, aby je něco nebolelo a mohli normálně fungovat. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 16:20

@Olcatko Zakladatelko, je opravdu super, že si to uvědomuješ. :kytka:
Zmrzačit dětskou duši je hodně snadné, náprava trvá roky, občas to i nejde vůbec.
Dej synkovi najevo, že jeho odlišnost není stigma. Vysvětli mu, že každý máme něco, každý jsme nějak odlišný od těch ostatních a že to je vlastně i dobře, že by svět by byl smutně jednobarevný, kdybychom všichni byli stejní.
Já vím, že někdy je těžké přijmout fakt, že naše děti nejsou perfektně dokonalé. Ale vzpomeň si, když sis synka pořizovala. Chtěla jsi dítě.. Ne perfektní, dokonalé. Ale prostě dítě. Bytost s vlastní duší, která tě bude milovat, i když budeš mít 30kg nadváhu, mastné vlasy a kruhy pod očima, když nemáš vždy skvělou náladu, jsi unavená a tvůj obličej budou zdobit vrásky. Někoho, kdo ti dá najevo bezpodmínečnou lásku, i když sama nejsi dokonalá. Stejně totéž ale ta jeho dušička očekává od tebe.
Přijmi jej bezpodmínečně. Je to tvůj syn. Je, jaký je. Není dokonalý. Nemusí být krásný jako anděl, nemusí být statná jako Spartacus, nemusí být inteligentní jako Einstein.
Každý z nás přichází na tenhle svět nejen s nějakou genetickou výbavou, ale i s čímsi, co bychom mohli nazvat lekce tohoto života pro něj i lidi kolem něj. A úkolem je naučit se s tím žít, pracovat, překlenout se přes to. Jeho i tebe to má něčemu naučit, obohatit vás oba.
Možná tím úkolem je bezpodmínečné přijmutí. Trpělivost. Tolerance.. kdo ví, jaká lekce je to tentokrát. Tvůj syn je, jaký je. Je krásný a podle tvé poslední zprávy vidím, že jej opravdu miluješ. Dej mu to najevo, potřebuje to vědět. Přeji hodně štěstí vám oběma!! :srdce: :hug: :andel:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 20.07.19 16:26
@Olcatko píše:
Anonymní, děkuji, asi tohle jsem potřebovala slyšet, protože si to uvedumuju.
DOUFÁM, že jsem mu tím nezkazila dětství a bude se snažit ho netlačit a neupozornovat. Zkusím nějak přirozeně rozvíjet jeho talent.
diky

Hlavně to ale nezanedbej. Je hezké ho mít rada takového jaký je, ale je potřeba, aby měl dobrý zdravotní stav. Cvičení je to nejmenší, co pro nej můžeš v tomto směru udělat.

eva.logopedie
Povídálka 30 příspěvků 20.07.19 19:36
@milwinka píše:
Můžu poprosit o tip podle čeho synovec cvičil bilanční cvičení? Tip na nějakou knížku, DVD atd? U nás je taky oblíbená dětská joga, syn (5 let) cvičí podle jogínků z Déčka, stáhla jsem to z ulozto a moc ho to baví. Pak ještě denně cvicime podle knížky „Cvičení pro lepší učení“, to už ho tolik nebaví, ale motivuju ho že bude mít svaly a na to slyší.:-) Pak ještě obcas cvicime na balone podle knížky „Cvičíme s kojenci a batolaty“ -to jako batole moc nespolupracoval, teď už jo. :-)

Hledali jsme hledali…a pak chodili na fyzioter k fyziomami. Pár balancnich cviků na úseči pro děti najdeš jistě i na youtube.

milwinka
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.07.19 20:52

@eva.logopedie Díky!!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama