Problém s usínáním u předškoláka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
1pipa
Kelišová 6120 příspěvků 22.07.19 22:37
Problém s usínáním u předškoláka

Ahoj. Jak to mají vaší předškoláci s usínáním? Můj téměř šestiletý syn má problém večer usnout. Chce jít k nám do postele, pořád sebou ve své postýlce šíje, jde vidět, že už sotva drží víčka a ne a ne spát. Teď spal ukázkově asi 14 dnů a od včerejška opět hrůza. Dneska usnul až po 22hod. Ráno ho nemůžu vzbudit do školky. Musím ho budit v 5.30. Jsme domluveni, že může spát občas u nás a v noci (ještě k tomu se budí skoro každou noc) ho beru taky k nám. Už uvažuji, jestli nemá nějakou spánkovou poruchu. Minulý rok jsme řešili neovladatelné záchvaty vzteku a paniky a noční děsy. Od té doby na sobě změnil spoustu věcí, strašně moc toho dokázal, ale to spaní ne a ne a já nevím, jak mu s tím pomoct :think:.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 22:45

U nás to stejné, i když je unavený a dám ho brzy spát, stejně usne až v deset i později. Ale u nás došlo ke změně poslední rok, když začal ve školce odpočívat. Nespí po obědě od dvou let, takže při odpočinku ve školce kouká do stropu a od té doby večer problém s usínáním.

Uživatel je onlineCaboverde
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 22.07.19 23:04

Vím, že nemáš asi jinou možnost, ale mít dítě ve školce i přes léto je hrozné. My jsme divná domácnost, mám skoro šestiletou a v žádné školce nikdy nebyla, mimo asi hodiny, kdy jsme tam byly společně. Postel má vedle naší manželské, takže leží hned vedle mě. A do 5 let s námi dokonce spala v jedné posteli. Kluka je mi líto a nedivím se mu.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2358 příspěvků 22.07.19 23:54

Mam taky sestileteho kluka. Má svůj pokoj a když tam usne u pohádky, tak stejně přijde v noci k nám. Do školky vstával 5:50, spát chodil po osmé. O prázdninách nechodí a spíme všichni i s tatínkem na velkém gauči. Spí celou noc a nebuď mě v šest. Nemůžete mu přesunout postel k vám? Asi se prostě v pokoji sám boji. Já taky nerada spím kdekoli sama, blbě usínám a budim se.

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 23.07.19 03:54

Noční světýlko, plysaka do postele - syn má už tři kterýma se obklopí než usne. Večer osprchovat studenou vodou, přečíst pohádku, zhasnout, rozsvítit noční světýlko, dát plyšáka do ruky a dobrou. Je dlouho světlo tak se špatné usíná dřív. Pomáhá odpoledne jít do parku ať se vyběha a trochu vyčerpá. na zklidnění před spaním je super medunkovy čaj. Synovi je šest a v noci k nám nechodí

Kbelar
Povídálka 27 příspěvků 23.07.19 05:20

Naše šestiletá dcera spí s náma v jedné mìstnosti, máme malý byt. Je to de facto dětský pokoj, do kterého my si chodíme na noc lehnout. Má svou postel, chodí spát sama, o prázdninách v devět, jinak v osm a usíná okamžitě.
K vaší situaci, nepovažovala bych ji za špatnou. Tipla bych si, ale je to opravdu jen tip z dálky, že jediné, co syn potřebuje, je spát nějakou dobu s Tebou a to s úplnou pravidelností, ne jen někdy, podle nálady nebo náhody. Prostě zìskat jistotu, že máma tu je pro něho vždy. Přirazila bych mu postýlku k Tvé a řekla mu, že to tak bude, dokud on sám bude chtít, že vyhánět ho nebudeš a ani nijak slovně hodnotit, že tam je nebo tak. Takovýto „no tak pojď teda, ale už naposled“. Je to malej kluk. :hug:

Jana206
Nadpozemská drbna 28316 příspěvků 23.07.19 05:54

Taky bych preferovala spaní v jedné místnosti, zvlášť u jedinacka. Musí být šílené trvat na, spaní ve svém pokoji, když sám nechce. Jednou se to zlomí. Do puberty s vámi spát nebude.

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 23.07.19 06:08

Mám 8 letého kluka a pořád spí se mnou v pokoji. Zvládne to i sám, ale ten spánek je o dost horší. Večer ho chodím uspat, přečteme spolu pohádku a když jsem vedle něj, tak pak usne většinou do 5 minut (chodí spát cca v 8:30). Když usíná sám, tak mu to trvá mnohem dýl. Takže bych to nelámala přes koleno a nechala ho s vámi. Tobě je taky jistě příjemnjěí, když spíš v pokoji s chlapem než sama.

1pipa
Kelišová 6120 příspěvků 23.07.19 13:03

Tak jste me uklidnily, ze to je vcelku normalni. Spaní u nás není problem, jenže má ještě o dva roky staršího bráchu a musím brát ohledy i na něj. Mladsi uz si prosel spoustou problemu a ja se mu venovala samozrejme hooodne. Ted se zda, že jsme vše postupně zvládli a já chci, aby přijal skutečnost, že nemůže být vše jen podle něho ale že je třeba brát ohledy i na bráchu, kterému by to mohlo být líto. A máme rok na to, aby se připravil na velkou změnu a to je nástup do školy. Musí se naučit větší samostatnosti a trošku se ode mě odpoutat bude pro něj asi taky přínosné. Nějak to vymyslim, aby to bylo fajn pro oba i pro mě s manželem. Jinak samozřejmě jsem tu pro něj když potřebuje…obzvlášť v noci a veče, po tom co jsme zažívali bych nedovolila, aby mel pocit, že je sám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 15:56

@1pipa Je to období, kdy se dítě začne něčeho konkrétního bát (z filmů, videí, řečí ostatních).. Mám to samé teď doma. Syn 6,5 let a bojí se stylem, že i na wc ho musím doprovodit. Před půl rokem klidně šel na záchod sám v noci, teď hrůza.
A na vině je pár videí na Youtube z hry Roblox, kde panáček utíká před nějakými strašidly.
Bohužel tahle hra, kde se najde ledacos, takhle malé prcky opravdu zajímá, je tam snad vše, od autíček, mašinek, jejich ovládání, katastrofy (přežij tsunami, zemětřesení atd.), různé skákačky atd.. až po tahle strašidla, tyhle malé prcky opravdu bere :zed:

AnastazieB
Echt Kelišová 8836 příspěvků 23.07.19 16:19

@1pipa Víš, ono to odpoutávání jde lépe těm, kteří jsou „nasycení“. Pokud to dítě už odmala „odháníš“ (nebo se o to snažíš), tak je taky možné, že se to osamostatnění dost protahuje. Každé dítě je jiné, některé je samostatné už odmala, některé naopak potřebuje tu blízkost déle.

1pipa
Kelišová 6120 příspěvků 24.07.19 09:50
@AnastazieB píše:
@1pipa Víš, ono to odpoutávání jde lépe těm, kteří jsou „nasycení“. Pokud to dítě už odmala „odháníš“ (nebo se o to snažíš), tak je taky možné, že se to osamostatnění dost protahuje. Každé dítě je jiné, některé je samostatné už odmala, některé naopak potřebuje tu blízkost déle.

Samozřejmě nikoho od mala neodhanim. To jsem nikdy nedělala :zed:. Spíš naopak. Od miminka má spíš zvýšenou péčí a pozornost. O tom tu ale psát nechci. Potřebovala jsem se spíš poradit, poptat se, jestli mají stejne staré děti taky podobne problémy s usinanim. Dochazime k psycholozce a věřte, že ohledně výchovy, toho jak řešit problémové situace, smutky, strachy, vzteky, amoky apod. jsem toho už přečetla spoustu, vyslechla a konzultovala milionkrat. Nejsem typ rodiče který jen rve, trestá a nevyslechne. Hodně si s dětma povídám a podporuju je. Ale taky si nemyslím, že bych měla dělat všechno podle nich. Pro mě je důležité aby taky uměli poslechnout staršího, zvykli si, že musí umět ustoupit a respektovat určitá pravidla.

Váš příspěvek
Reklama