4měsíční miminko - uspávání přes den

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
susacek
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 14.12.09 11:56
4m miminko - uspavani pres den

ahoj holky,

tohle ted soucasne resim. Rveme a ndavame. Ale u nas se nebreci kvuli prdikum, hladu nebo nude. To mu vyhovim. U nas se breci kdyz se ma jit spat. Hlavne pres den. Jeste donedavna to bylo v pohode. Usinal v houpacce, v lehatku nekdy u prsa. Ted objevil kouzlo usinani u kozy a prijde mi, ze to vylozene vyzaduje. Vzdycky kdyz vidim, ze je ospaly(tre si ocicka, ziva), tak ho odnesu do postylku, chvili mu zpivam a hladim ho. Ale staci odejit - spusti se rev. Uplatnujeme metodu - nechat rvat a jednou za 5 minut prijit a pohladit. Vecer to pomaha, po chvilce rvani a vztekani se staci ho chytit za rucicku a spi (ale proc to vztekani, ze). Pres den nepomaha nic. Je schopny prorvat hodinu, kdyz za nim prijdu - neuklidni se. Ale staci vzit do naruce - a je klid. Ale zase na rukou neusne.
Jinak v postylce ho „nutim“ jen spat.Nehraje si tam, pres den ho tam nenechavam na dlouho. V noci tam spi v pohode. Jen rano ho beru k sobe abychom chvili „dospali“. Vecer mame porad stejny ritual - koupani, krmeni, usinani - ve stejnou dobu. Spolehlive mi pres den usne u prsa, v kocarku, v satku a v aute. Jenze obcas je ospaly i driv nez se jde ven, a chci aby spal ve sve postylce. Ted mi prijde ze z ni ma stres. Staci ho tam dat - spusti se rev ikdyz jeste pred chvili byl vysmaty. Co s tim?
Jinak je Dejvi klidne miminko, umi si sam hrat pod hrazdickou, vydrzi se chvili sam houpat v houpacce. Skoro nebreci. Tak co pak to je? Ze by prvni vzdor?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.09 12:02

Mě malý v tomto věku taky spát doma v postýlce přes den nechtěl a dodnes nechce. Přes den jedině v kočárku. Tam usne vždycky, občas se sice taky rozčiluje, ale stačí chvíli pohoupat a spí. Nemáš dát malého do kočárku na zahradu, na balkon nebo jen pod otevřené okno?

Novire
Neúnavná pisatelka 19847 příspěvků 14.12.09 12:13

První vzdor ve čtyřech měsící??? Neblázni… Podle mě je malý na to, abys ho nechávala vyřvat a vracela se tam jen po pěti minutách. Nedivím se, že v postýlce ječí, když ví, že půjdeš pryč.
Malá mi přes den spí v šátku, kočárku, nebo uspávám u prsa v ložnici v posteli. Neřeším to, podle mě má nárok a já jsem vděčná za to, že se mi takhle daří synchronizovat oběma spaní po obědě…

Handulinka
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 14.12.09 12:54

rozhodne bych takovyhleho malickyho drobecka nenechavala vybrecet, nejdriv v 7 mesicich, spis ani to ne. Uspavam u nas v posteli po kojeni se pritulime, v tomhle veku to bylo uplne v pohode rychlovka. Ted uz spis po kojeni v kocarku, do peti minut spi a je spokojeny. S nakou vyukou bych pockala a urcite nenechavala maly mimi vyrvavat…

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 14.12.09 14:10

A proč po tom zpívání odcházíš??Já od začátku uspávám v postýlce. Dávám ruku, ale jsem tam dokud neusne. :hug: Je to čím dál tím lepší. ano, ze začátku to trvalo někdy dlouho ( 30 min), ale dneska stačí 5 minut a je vlimbu. Je klidná, ví že tam jsem a to jí stačí.
V tomhle věku odejít od mimi je zaručený řev, řev a nic než řev. :cert: Tvé dítě se nechová divně ani nezlobí ani nevzdoruje - je to naprosto přirozené.

Evikule
Závislačka 3006 příspěvků 14.12.09 14:23

Vzdor určitě ne :lol: . Naše treperenda je opět nespavec jako první synek. Usíná během dne po chvilce v náručí, v kočárku no problem. V postýlce sama? :lol: :lol: :lol: Ani náhodou. A navíc v náručí teda musíme hodit přes ksichtíček plínku, aby neměla na co koukat…to doporučuju. Doufám, že časem bude stačit plínka v postýlce, ale po zkušenostech od prvního nespavce, moc nedoufám. :mrgreen: Vydrž, jednou spinkat sám bude. U nás to přišlo z čista jasna v 18ti měsících, až jsem se bála, jestli není nemocnej. :lol: :wink:

stofi
Kelišová 5328 příspěvků 16.12.09 12:34

Právě ted jsem uspala malýho, ze začátku usínal sám, ale teď jakmile ho dám do postýlky, začne ječet, dole s postýlkou hrkat nejde,tak u něho stojím, plínu má hozenou přes oči, nahazuji dudlík a popřípadě hladím, nebo držím za ruku, nahoře v ložnici už s postýlkou hrkám, jak divá :mrgreen: , a pochvilce to zabere. Včera jsem po dlouhé době zase svázala do zavinovačky (pořád sebou šil) a po chvíli byl klid.
No a dneska uspávám v náručí…
Vyřvávat bych nenechávala, je to ještě miminko :wink:
Malá byla stejná, sama usínat se naučila až v roce.

Lenka2602
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.09 18:05
usínání

Ahoj, mému malému je 20 týdnů. Postýlku má pouze na spaní v noci (spinká ukázkově), přes den mi v ní zabral jen vyjmečně a když už, tak se brzy vzbudil. Celkově mi přes den moc spinkat nechce, dokonce ani za jízdy v kočárku. Uspávám ho v přitulení a přikryju mu lehoučce hlavičku plínkou - dělá to divy. Nejdůležitější je, aby cítil, že jsem mu nablízku, pokud se probudí, stačí mu vzít ručičku do dlaně a okamžitě spinká dál, ale nikdy to nebývá déle než na hodinku.

veronka
Povídálka 16 příspěvků 29.12.09 20:56

Ahoj, my máme doma úplně ten samej problém.Můj David má sice 3 měsíce ale taky mi v postýlce skrátka cez den neusne a když se mu to povede tak maximállně na pul hodky. Takže já ho pěkne obleču, šupnu ho do kočárku a už je při otevřeným balkonu, bez nejakýho kolíbání, sotva ho tam dám a už spinká. Naopak večer po koupání a po jídle mi usína sám v postýlce, vykouká se na kolotoč a pak najednou zaklapne a vydrží spát do 4 do rána, pak se nabaští a spinká ještě do 7-8 hodin takže paráda :-D

derida
Extra třída :D 13114 příspěvků 30.12.09 21:30

Holky dobré téma, my bohužel uspáváme na rukou, přes den malá spí v kočárku, dopoledne 4 hodiny a odpoledne 2 hodiny, ale za stálého vožení, někdy se podaří, že spí hodku ve stojícím kočáru. Ale jakmile přijde večer, musím jí vzít na ruce a houpat, usne tak do 5 minut, ale nevím proč, vždy po hodině se vzbudí a začíná uspávání a pokládání do postýlky, někdy usne až kolem 23hodiny. Takže z večeru nic nemám. Nemáte nějaký fígl??? Jak vám vůbec spí děti přes den?? nespí třeba moc a proto večer je vyspaná???
Jinak si také myslím, že na praktikování vyřvávací metody je brzo. Já se chystám odbourat chování až po půl roce.

marmulka
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 03.01.10 19:46

Štěpa i teď Ondrášek mi před den v postýlce nespali. Buď v kočárku za jízdy, někdy se povede(la) i hodinka, když ho zaparkuju. Doma mám starý kočár, Štěpa mi usínal dobře v lehátku, to Ondra ne.Ale u obou fungovala zaručeně plínka přes oči a dudlík. Ondra se s ní mazlí. Někdy stačí, když ho dám do naší postele a odejít, někdy s ním musím chviku být nebo dát do kočárku a houpat nebo chodit po bytě. Prostě jsem se smířila s tím, že ani u Ondry nebude stačit pouze položit do postýlky, pohladit a odejít. Večer je to v poho, to Ondra ani nechce chovat a chce rovnou do postele. Máme kolotoč od Fisheru, kde jsou melodie od Mazarta atd, to poslouchá, muchlá se s plínkou a dudá. Štěpa zas večer usnul jedině u prsu. Takže jsem asi moc neporadila, ono se to stejně pořád mění. jeden den to platí a druhý den je to úplně jinak.

Lenka7569
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.12 15:49
ha to my ani náhodou

Mému klukovi je teď 8 měsíců a přes den je to s usínáním v postýlce taky děs… v kočárku, v autě to je v pohodě… ale statická postel je problém… usíná sám, ale většinou tomu předchází tak 5-10 minutový pláč, protože se mu nedaří usnout a pak je rozčílený o to víc… do 5 měsíců to bylo přes den s usínáním v pohodě… teď?! děsný problém… to musím opravdu vychytat tu správnou minutku, aby usnul bez řevu… a je fakt jedno jestli tam u něj jsem nebo ne…

marsi99
Kecalka 141 příspěvků 25.09.12 10:50

Zdravím tak já mám dceru které za týden bude 5měsíců bouhžel mi jinak než v náručí a neustálím houpáním a chozením po bytě neusne, když neví jak usnout tak knourá a vzteká se tak jí dám do postýlky stím že usne sama od sebe ale bouhžel né musím jím uspat já v náručí a takhle je to od narození

jahoda 2
Extra třída :D 12480 příspěvků 5 inzerátů 20.04.15 10:43
@Novire píše:
První vzdor ve čtyřech měsícíhyperak­tivniche mě je malý na to, abys ho nechávala vyřvat a vracela se tam jen po pěti minutách. Nedivím se, že v postýlce ječí, když ví, že půjdeš pryč.
Malá mi přes den spí v šátku, kočárku, nebo uspávám u prsa v ložnici v posteli. Neřeším to, podle mě má nárok a já jsem vděčná za to, že se mi takhle daří synchronizovat oběma spaní po obědě…

By ses divila, prvni vzdory jsou uz v 10dnech a hlavne u hyperaktivnich/draz­divych mimi/,ktere zivaji kde se da kudy chodim, aletak strasne je vsechno zajima, uz se stavi v naruci, cvici s miminky o pulmroku starsimi a strasne rada by uz lezla, a toto vsecho ji neda spat. U jidla tez misto toho aby jedla tak cuci vsude okolo, pak se neustale protahuje, rve kdyz ji 5min. nevsimam a jdu treba na pitomy WC. V rukach bud cuci nebo spi.Ale uz umi ee, ne, echi kdyz kycha, usmevy a vstek az je fialova, mava neustale rukama, kdyzjizavinu je to lepsi, no proste dela toodte doby kdy rekla Dr. zkuste bez zavinky, no a bylo pak nechtelazavinku, nechtela bez zavinky, nechtela byt nakonec nikde ani na nas ani vedle nas. Proste nikde a nejlip kdyz same navstevy to je schopna i spat a byt klidna, nebo cuci nekolik hodin a pak tak 3h. rve bez priciny.No. dopostylky jsme ji zacly davat na 20h.,nejprv rvala hodinu, pqk pul, pak nekolikrat 20min.,ted uz 5min nekdy nic a spi, ale jen vecer.
Cili tot nocni spani, ted vychytat nejake todenni mimo interakci. Jinak ta mimnka jsou osobnosti uz od narozeni a nerodi se hloupa cili i ten vzdor ci radost a tak muze byt a pozor na vsechno se brzy a radi zvykaji. Takze c nechci aby se tak rychle naucila tak casto zmenim, co chc naopak aby se naucila delam kazdy den stejne.Ale samo stejne rve atd. Proste chce, nosit, tulit nejlepe porad coz nejde, jelikoz chce i svuj klid na spani a co jsem si vsimla noseni v satku oro nas neni, jelikoz mala nesnasi pevne zavinuti a nesnasi kdyz nemuze koukat okolo cili jsme ted koupily na denni spani lehatko rovne ne prohloubene aby mohla koukat okolo, ale stejne po nejake dobe mrci.Musi mit fse tak jak ma mit jidlo, piti, prebaleni pomuchlani a pak asi i svuj klid jak koukam a spani s hyperaktivnimi mim asiopavdu jen zavinuty, mavaji ukama a jeste nevi, ze jsou jejich tak se s nima strasi.Mam upletenou prikryvku do te jsem ji ted zavinula a ona upodivu spi uz 30 min.,tak jsem se konecn i nasnidala. :potlesk: :potlesk: :mrgreen: Je to muj bobanek a miluju ji, ale proste naviky a rezimek hlavne u tehle malich se musi utvorit.
Hlaven mala miminka od 10dnu jsou chytrejsi nez si myslime a zacinaji zjistovat svet kolem seb a tez i co im kdo dovoli.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 20.04.15 14:13

S tím tedy musím naprosto nesouhlasit. Smutné čtení, promin, ale doufám, ze takový přístup k dětem má menšina žen…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >