Jakou matraci?

199
10.11.09 18:47

Jakou matraci?

Zdravím všechny, a vítám každou vaší zkušenost či radu. Už jsem bezradná při výběru matrace pro syna. Do teď spal v postýlce (140×70), je mu už 3 a čtvrt roku a teď řešíme matraci do postele. Zaujala mě matrace v Jysku taštičková s kokosovou a pllyuretanovou vrstvou, nyní za poloviční cenu (2750,–Kč). Zdála se mi dost kvalitní. Oběhla jsem několik obchodů, všude mají taštičkové matrace dost drahé, proto pro děti doporučili PUR pěny, ale to byl asi jediný důvod. Pěnové se také pohybovaly kolem 3000,–Kč. Takže stejná cena. Nyní jsem viděla ještě jednu pěnovou, levnější. Váhám, jakou koupit. Máte někdo zkušenost? Díky,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1384
11.11.09 08:08

Ahoj kvítko, matrace s kokosovým vláknem jsou jedny z nejtvrdších matrací. Obecně se doporučují pro lidi vyšší váhové kategorie, kteří vyžadují spaní na tvrdé matraci. Životnost těchto matrací je ale poměrně nízká, údajně tak 2 roky - tedy po takové době by se měla měnit. Navíc by tahle matrace neměla být uložena na lamelovém roštu, ale na pevné podložce, protože jinam se to kokosové vlákno láme, čímž se zas snižuje životnost matrace.
Já bych asi volila matraci z tzv studené pěny, případně v kombinaci s línou pěnou (líná pěna jsou třeba matrace dormeo), tyhle se dají pořídit od 3000. Teda ty ze studené pěny. Výhody studené pěny oproti PUR pěně - jsou prodyšnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9868
11.11.09 09:44

Zjišťovala jsem si to docela dost - dětem doporučují pružinové matrace, ideálně taštičkové. Důvod? Lépe větrají a dobře se jim přizpůsobí. Rošt ideálně laťový, prodyšný. No a matrace se mají tak za deset let vyměnit…

Adli a Pepi mají levné z IKEA, teď budeme kupovat další, ale dostane ji asi Adli, její zdědí Elinka - Adi je velká a těžká, dostane tvrdší spaní, konkrétně toto, Holky mají jako první matrace ten starší ekvivalent těchto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2204
9.5.16 15:35

Holky jaká matrace je lepší pružinová nebo pěnová? Chceme koupit z Ikei tu nejlevnější variantu, takže bud ten polyuretan (pěnová) výška 10cm nebo tu pružinovou výška 16cm.. Chceme to do poschodovky pro dítě… Takže tam není rošt… Která bude lepší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
9.5.16 15:42
@brulinka píše:
Holky jaká matrace je lepší pružinová nebo pěnová? Chceme koupit z Ikei tu nejlevnější variantu, takže bud ten polyuretan (pěnová) výška 10cm nebo tu pružinovou výška 16cm.. Chceme to do poschodovky pro dítě… Takže tam není rošt… Která bude lepší?

pokud by to byly plastové pružiny, je to jedno, ale kovové pružiny kombinovat jedině s ochranou proti tekutinám. Pružiny bývají kovové a co si budem povídat, žádná extratřída, takže pokud se dítko počůrá, nebo prostě jen rozlije nějaký nápoj, když je v postýlce, začnou pružiny reznout. Polyuretan se dá proprat, případně tlakovým paročističem vyčistit. Takže čas od času tím i zničit roztoče. Ti by se ale měli držet spíš v potahové textilii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18255
9.5.16 23:47

Nekupuj pružinové matrace. Na spaní nejsou vůbec vhodné. Vinutí pružin dělá paseku v energetickém poli těla a je jedno zda jsou plastové nebo kovové. Polyuretan je na spaní výborný. Po pěti letech by jsi měla matraci vyměnit ať výrobce udává životnost jakou chce a pak doporučuji pořídit už alespoň 16cm matraci. Pro malé dítko je 10cm OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
10.5.16 09:28

Nebo latex. To je prakticky prirodni material

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2204
10.5.16 11:08

Děkuji za informace, hned jsem o něco chytřejší… A nevadí ten polyuretan, že nebude mít ze spodu rošt? ale desku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
10.5.16 12:15
@brulinka píše:
Děkuji za informace, hned jsem o něco chytřejší… A nevadí ten polyuretan, že nebude mít ze spodu rošt? ale desku..

No pomerne jo. Chtelo by to aby ta deska byla aspon derovana. Tak cca 10-15 cm od sebe rastr der s prumerem zase cca 4 cm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18255
10.5.16 12:47

@brulinka Výrobce uvádí podmínky uložení matrace. Pokud by jsi měla úplně odkryté boky a matraci jednou týdně vyvětrala, dá se přimhouřit oko, ale perforovaná deska je rozhodně lepší. Jinak hrozí vznik plísní, ale to je u každé matrace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22304
30.10.17 13:12

@brulinka Ahoj, prosím tě, koupila jsi nakonec tu pur matraci? jak jsi spokojená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22304
30.10.17 13:15

Co říkáte na tento popis matrace? Nemůžu dát odkaz… emimi nedovoluje… je to matrace od českého výrobce Grossmann.

Luxusní PUR matrace Compact pro opravdu kvalitní a hodnotný spánek. Matrace je vyrobena ze značkové německé pěny EuroFoam, která se svými vlastnostmi blíží významně dražším matracím vyrobených ze studené pěny. Matrace zajišťuje velmi dobrou cirkulaci vzduchu okolo těla a tím napomáhá odvodu přirozené vlhkosti.

Matrace Compact má střední tuhost a je tak vhodná pro naprostou většinu zákazníků. Je také oboustranná, což významně prodlužuje celkovou životnost. Součástí balení je antibakteriální potah obsahující výtažek z rostliny Aloe vera vhodný i pro alergiky a astmatiky, který je prošitý termorounem pro lepší odvod vlhkosti a zaručuje perfektní větrání matrace.

Proč si pořídit matraci Compact? √ Vynikající ortopedické a hygienické vlastnosti √ Vyrobeno z kvalitního certifikovaného materiálu √ Dlouhá životnost √ Vyrobeno v ČR

Specifikace matrace Compact:

12 cm komfortní pěna 25kg/m3 se střední tvrdostí H2

13 cm celková výška matrace

Nosnost 110 Kg

Matraci lze polohovat

Vhodné pro alergiky

Dodáváno v několika různých rozměrech

Doporučené uložení na pevný nebo lamelový rošt s minimálně 18 lamelami

Matrace je balena ve dvou vrstvách LPDE fólie proti ušpinění během přepravy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25467
30.10.17 13:40

@3HE Mužu dát kontakt do soukromých zpráv ohledně koupi matrace, manžel dělá v prodejně s postelema, matracema a roštama. ;) Poradí, pošle informace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22304
30.10.17 15:13

@Jančakecalka to by bylo fajn :-)
ale potřebuji to brzy… manžel už teď „nadává“, že se nemůžu rozhodnout :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25467
30.10.17 15:26

@3HE Máte to v soukromé zprávě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu