Do kdy zavinovačka?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.09 21:47
Do kdy zavinovačka?

Do kdy jste používali na spaní v noci zavinovačku? A na co pak přejít. Trochu se toho bojím. Kluk strašně mlátí rukama, přes den kvuli tomu usne max na 20 min. Spí jen v zavinovačce (tu ale nechci přes den dávat) nebo v kočárku - to je zas ve fusaku.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 04.11.09 21:51

Ahoj, Ondra spal v zavinovačce asi do 4 měsíců, pak jsme přešli na spacák a docela to šlo. První noci docela hrůza, pořád se budil tím, jak sám sebe praštil, ale pak si asi nějak zvykl a dobrý…
Nespí tedy pořád, ale to se zavinováním nesouvisí, je prostě nespavec.

Uživatel je onlinePipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 04.11.09 21:54

Snad do šesti, sedmi měsíců… Všichni se tomu už smáli, ale Madla jinak spát nedokázala 8-o

kristynab
Echt Kelišová 9130 příspěvků 04.11.09 21:56

Ahoj,
Madlenka spi v zavinovacce porad, nechala jsem ji usit vetsi.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 04.11.09 22:07

Anežka spala v zavinovačce hodně dlouho (přesně si to nepamatuju). Přišlo mi to lepší než ji přikrývat dekou. Můžu se (opravdu jen ze zvědavosti) zeptat, proč nechceš dávat přes den?

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 04.11.09 22:18

Tak já jsem měla Danečka v zavinovačce jen do pěti týdnů, protože se mi z ní vykopal a prostě vycestoval vrchem ven. On se vůbec v postýlce hrozně hlemýždí a cestuje. V těch pěti týdnech jsem ho přednala do spacího pytle a asi ve dvou měsících dostal peřinku, ale myslím, že u nás nemá žádná přikrývka moc cenu, protože se ze všeho vymotá, vycestuje a pak ho najdu na druhém konci postýlky.

Uživatel je onlinemartyk
Neúnavná pisatelka 17313 příspěvků 04.11.09 23:45

Já zavinovala o 8 měsíců, Karolínka jinak spát neuměla. Už jsem myslela že nám to zůstane do 18 a ono ne :lol:

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 05.11.09 07:49

Mala byla v zavinovacce jen asi do dvou/tri mesicu,pak se z ni vykopala tak jsem koupila spaci pytel a v nem spi doted(samozrejme uz ve vetsim :wink: )

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 05.11.09 08:46

Také jsem měla u prvního syna pocit že budem zavinovat do puberty, ale tak okolo 8-9 měsíce to už pak přestal vyžadovat. Teď už bych byla mnohem klidnější a klidně dítě zavinovala dokud to prostě potřebuje… Zavinovačka nám stačila po celou dobu malá, stačilo mu omotat jen ručičky a převázat šátkem…

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.09 08:53
hkac píše:
Můžu se (opravdu jen ze zvědavosti) zeptat, proč nechceš dávat přes den?

Celý den ho v zavinovačce nenechám, musí se nějak pohybově rozvíjet. Přes den spí naprosto nevypočitatelně, tak když usne, nechci ho do ní teprve motat. Navíc večer je zavinutí takový docela dobrý signál, že je čas spát.

Jana206
Nadpozemská drbna 26547 příspěvků 05.11.09 11:01

To záleží na dítěti a podle mě i na ročním období.

Syn narozený v létě nechtěl být v zavinovačce vůbec,už v porodnici mu ji oddělali z postýlky a dali pod něj zateplenou podložku.Doma pak spal pod přikrývkou-rozdělanou zavinovačkou.

Dcerka narozená na podzim v ní byla do doby,než z ní vyrostla,asi 4 měsíce.Pak měla spací pytel.My jsme si ušili svůj z lehké dětské deky.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 05.11.09 11:10

Moje děti jsou narozené v různých ročních obdobích, takže to u nás rozhodně vliv nemá. Nicméně používání zavinovačky bylo u nás jak přes kopírák - obě jen první měsíc. Pak se začaly obracet z boku na záda, v zavinovačce jim to nešlo, tak se kvůli tomu během noci budily s řevem :roll: Přešla jsem tedy na spací pytel, aby se neodkopávaly a v pohodě. Je ale pravda, že ani jednoho nebudily „šermující ručičky“ :wink:
Zavinovačku bych jinak nechala, dokud by bylo potřeba - však do puberty už by v ní stejně nespaly :lol:

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.09 11:15

My zavinovali v šestinedělí i přes den, ale pak jsem se snažila to odbourat, protože když jsme ho vybalili na koupání a přebalování, tak se strašně bál. Takže přes den jsme to omezovali a v noci zavinovali asi do konce 3. měsíce. Přes léto spal jen tak v overálku pod peřinkou, občas se odkopal, ale nevadilo to, jelikož bylo teplo. Teď na zimu jsme mu koupili spací pytel.

Novire
Neúnavná pisatelka 19850 příspěvků 05.11.09 11:40

Malá má tři měsíce, na spaní se snažím zavinovat pokaždé. V noci je to jasné, přes den už odhadnu, kdy je unavená, zavinu, nakrmím a šup s ní do košíku… Bez zavinutí spí špatně, pokud to odfláknu, tak se budí v noci i 5×, pořádně zavinutá jen 1×.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.09 11:49

Ale mě doma ne a ne usnout. Když jsme se vrátili z porodnice, bylo zrovna krásné počasí. Tak jsem chodila pořád ven. Asi si zvyknul a doma přes den neusne. Ale jen ho dám do kočáru, narazím čepici a dám do fusaku (před tím dodeky), tak spí. Teď, když pršelo, se mu zavírali oči, koukal do blba, byl protivnej, pobrekával, ale ne a ne usnout. Zavinovačka nepomohla. Tak jsem ho dala do korby, pláštěnkku na ní, korbu na balkon, 10 minut jsem simulovala jízdu - s deštníkem v ruce třásla korbou. A bylo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >