Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
@3HE mezi dětmi máme rozdíl 28m. Říká se, že čím mladší dítě, tím lépe mladšího sourozence přijímá, ale nejsem si tak úplně jistá
. I když je pravda, že mi hooodně pomáhala na to, jak byla maličká, koupala se mnou, podávala plenky, to zase nemůžu říct ![]()
No, tak kdybych teď otěhotněla, což tak asi rychle nebude
, tak už by i tak byl větší věk. rozdíl než máte vy…
Oni ti starší chtějí pomáhat a určitě mají mimi rádi, ale prostě i když se snažíš jakkoli, tak prostě „spadnou z lopatky“ a není celá rodina už jen pro ně, ale musí se o rodiče dělit
Já mám děti s 16letým věkovým rozdílem a ten starší měla taky docela problém to zkousnout
![]()
Já bych asi nezvládla mít děti hned po sobě, on se hodně vztekal atd, ale taky si myslím, že čím menší věkový rozdíl tím to přijme snadněji. Ale to mají všechny mámy můj obdiv, jsem ráda že starší se už sám oblékne dojde na záchod a td
@cica Já moc dlouho nemůžu čekat - je mi 36let a taky bych nerada šla mezi dvěma mateřskýma do práce, už teď je to na hraně, jestli neotěhotním co nejdříve…no a kdyžtak se to nějak zvládne… Jinak co se týká zvládání dvou dětí, tak na to se taky necítím, ale vím, že když zůstanu u dalšího jedináčka (s tím věk. rozdílem jsou to dva jedináčci) tak určitě budu litovat a pak už bude pozdě mít další děti…
Trochu jsme pozměnili téma diskuze
![]()
Tak ono to je vlastně jen „na chvilku“, kdy je to poměrně zabíračka, za rok už si budeme moci s manželem kopnout i nožky na stůl a dát si v klidu kafíčko (doufám
).
Dcerka má brášku ráda, to jo, ale rodiče už nemají tolika času, v tom je ten zádrhel.
Navíc co je u toho malýho roztomilý a všichni se rozplývají, jaký to je šikulka, tak u ní to už je opak, což ona samozřejmě ještě zdaleka nechápe.
Byla teda poměrně i šikovná, samostatná, třeba se dokázala ustrojit i obout už dlouho předtím, než se malý narodil, ale pak jak kdyby to zapomněla… prostě ona je taky maličká a neumí se taky ustrojit, hotovo
.
Teda, ještěže už tuhle dobu máme za sebou, kolikrát stačí, když se přetahují o hračky… třetí bych už asi psychicky nezvládla ![]()
Kámoška má první dvě po sobě-asi po roce a půl-takhle to chtěli, ale teď porodila po dvou letech ZASE!!! bylo to neplánované, asi do 6měs. to nemohla rozdýchat, ale musí to zvládnout, nic jiného jí nezbyde, hlavně říkala, že teď už si dají opravdu pozor!!! ![]()
Bratranec mého muže má dětí pět - čtyři poměrně rychle za sebou a pátý s odstupem nějakých 5-6 let. Když jsem se jeho ženy s úctou ptala, jak to všechno zvládala, když byli malí, tak mi velice skromně odpověděla, že někdy to bylo náročný, ale dá se to ![]()
@cica - no já myslím, že i to zakoktávání a to „co, co, co“ souvisí se žárlením..náš bude mít taky čtyři a to „co, co, co“ znám..když to dělá, vidím, že potřebuje trošku změnu, že je to taková automatická reakce..a to, že se tě ptá na blbosti bych taky přisoudila tomu žárlení, chce si urvat tvoji lásku, protože se najednou musí dělit..asi bych se snažila být mu co nejvíce k dispozici, si s ním povídat, udržovat kontakt..neřešit moc chování, které se ti nelíbí..aby mohl zase najít svou půdu pod nohama.