5 den s horečkama

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jessinks
Kecalka 163 příspěvků 14.03.18 10:58
5 den s horečkamA

Ahoj maminky, uz je to asi nekolikate tema, ale nemuzu hledat. Malemu bude 10 mesicu a jiz 5 den horecky kolem 39. U dr jsme nejdrive dostali nurofen sirup… Vzdy pak horecky stejne vyletely. Vcera jsme dostali Ant Zinnat 125 mg a stoptusin kapky na kasel. Plus davame paralenove cipky. Stale jsme pri 39 stupnich. Postylka vyvysena, nos vysavame..to, ze nechce jist me neprekvapuje, jen me desi ty horecky stale. Uz jsem zoufala, nespim a jsem hotova. Jak mohu kombinovat leky na snizeni horecky, doma mam " nuforen ( sirup, cipky,) plus mame i panadol sirup, i paralenove cipky,… Zatim davam po 6 h paralenovy, bojim se ze bych do nej prala toho moc. ???????????????? :zed: :nevim: :nevim: :nevim: 8o :,( :,( :,(

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 14.03.18 11:02

@Jessinks o kombinaci léků na teplotu se domluv s dětskou doktorkou. Běžne se ůže kombinovat nurofen a paralen po 4 hodinách, ale u takového prcka bych bez porady s doktorkou neexperimentovala. Jinak bohužel teď to strašlivě lítá. Vydrž, za chvilku bude líp!

Tichošlápek
Echt Kelišová 8804 příspěvků 14.03.18 11:03

Můžeš střídat po čtyřech hodinách paralen a nurofen

ivašot.
Kelišová 5933 příspěvků 14.03.18 11:04

U dětí kombinuji tak, jak píše @nozu, ale taky bych se raději poradila s doktorkou, já už mám děti větší.
Jinak u nás oběma dětem daleko lépe zabíral nurofen než parelen. Takže já jsme se pak na kombinování vykašlala a dávala jen v předepsaných odstupech nurofen.

Jessinks
Kecalka 163 příspěvků 14.03.18 11:07

Dekuju vsem, takze je normalni kdyz horecky trvaji tak dlouho? Vsude jsem cetla max dva dny a po horečka :think:

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 14.03.18 11:07

@Jessinks je to normální. Naopak třeba u šesté nemoci trvají vysoké horečky 5-6 dní. Pak opadnou a dítě se osype.

Soňa Zacharová
Závislačka 3295 příspěvků 14.03.18 11:16

@Jessinks Jak píšou holky léky se mohou střídat po 4 hodinách. Já ještě dělám octové ponožky. Hlavně dbej na pitný režim voda/čaj po lžičkách nebo flaška aby nebyl dehydrovaný.

Jessinks
Kecalka 163 příspěvků 14.03.18 11:24

Nastesti co pet minut chce pit takze pijem pijem, to jedine pozitivni. Spinka hodne :srdce:

sara29
Kecalka 467 příspěvků 14.03.18 11:25

@Jessinks Taky jsme to teď tak měli, obě děti horečky sedum dní, do toho silenej kašel.

Jessinks
Kecalka 163 příspěvků 14.03.18 11:27
@sara29 píše:
@Jessinks Taky jsme to teď tak měli, obě děti horečky sedum dní, do toho silenej kašel.

Taky, silny kasel :,( tak uz mame teploty od soboty, snad uz to bude jen lepsi

sara29
Kecalka 467 příspěvků 14.03.18 11:41

@Jessinks Bude určitě :palec: ten osmi den měla malá 37,5 jen dopoledne a potom jako když utne.Jen ten kašel se táhne. Hlavně že hodně pije a spinká, to ho posílí. Ať je mu co nejdřív dobře, je krásnej broucek :srdce:

Jessinks
Kecalka 163 příspěvků 14.03.18 11:42

@sara29 dekujem, :srdce: ja to chytla taky, ale nemam silu ani cas se tim nejaknzaobirat :mrgreen: hlavne malej at je jako slunicko zas :srdce:

pe-terka
Extra třída :D 14971 příspěvků 14.03.18 11:46

@Jessinks měli jsme to podobné, byt mám děti starší. Nejsem striktní přívrženec homeopatie, ale zabral nám přípravek Paragrippe. U dvou nemocných dětí současně, po jednom dni užívání.
Akorát mě nenapadá, jak to dostat do 10měsíčního miminka. Jedině rozpustit ve vodě.
Nebo zkus šetrné zábaly.

Verun83
Echt Kelišová 8244 příspěvků 33 inzerátů 14.03.18 12:16

Paragrippe je super. Snizuje i horecku. Zkus ho. Dava se po hodine 2 tbl, pro maleho rozpustit ve vode. Me se po nem rychle ulevi. Resi i kasel.

Z.jev
Závislačka 3131 příspěvků 14.03.18 12:43

@Jessinks panadol a nurofen mají každý jinou účinnou látku, takže kombinovat můžeš. Nurofen sirup - tam bývá dávkování podhodnocené, podívej se do příbalového letáku a vypočítej maximální možnou dávku na kg dítěte/den - vychází to polovina váhy dítěte v ml. Mezi jednotlivými dávkami panadolu je odstup 6 hodin, u nurofenu v tom zvýšeném dávkování 8. ATB by měly zabrat do dvou dnů, takže zítra už by to mělo být trochu lepší.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Sparťan Kanga řídil v pantoflích a rozstřelil mercedes, se kterým se chlubil

Ještě nedávno se svým luxusním vozem značky Mercedes chlubil, teď s ním bude... číst dále >

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama