Reklama

Špatně se mu sráží horečky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 12.03.18 22:50
Špatně se mu sráží horečky

Ahoj, syn 1 rok chytnul, rodinnou' chřipku. Manžel měl až ke 40, už je po 5 dnech skoro dobrej, už má jen do 37,5. Dcera začala v pátek, měla okolo 38,5 max a dnes už taky lepší, akorát furt bolí břicho ale to je prý k tomu, říkala naše Dr. A ráno začal horečkovat syn. Jeho teploty ovšem hrozně blbě reagují na srážení (vždycky to tak bylo, u 38,5 to ještě jde ale u něj se stejně chovají i 40 ky a to už je o nervy. ) HODINU i o trochu déle po podání Nurofenu/Panadolu teprve začne lézt o dilecky dolů. Hodinu a půl po to jde dolů víc, tři hodiny po je na minimu a 4,5 hodiny po už zase nahoru. Takže si tělo moc neodpočine. Má to po manželovi, ten to má taky tak, ale aspoň mu to dyl drží. Máte to nekdo taky tak a jak to řešíte? Vím že nurofen je poddavkovany, dala jsem mu teď 3 ml místo 2,5, víc si netroufnu, a bylo to stejný:( Panadol je od 9 kg a on má 9,5 tak ten dávám jeden dle návodu. Čípky, sirupy všechno stejný:( takže jediný na co jsem přišla, že u něj fakt na vzestup nečekám a i v noci po 4 h - 4,5 h vstanu a cpu do něj srážedlo. Nechci se znovu dostat do situace že naměřim 40,3 po odectu a budu čekat hodinu, nez se to hne, navíc má srdeční vadu;( co vám pomáhá na dopomoc ke srazeni teploty? Já znám jen zábaly a sprchy ale to je hrozně drsné, to jsem ho sprchovala akorát pri těch 40 a stejně asi krátce protože to nepomohlo…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.18 22:55

Studený zábal, studená sprcha, proste chladit, a hodně pít, i když nechce, tak zavodnit

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 12.03.18 22:55

@Rezii Ja osprchuji jen o neco studenejsi vodou a zabalim do rucniku a v tom rucniku ho nejakou dobu necham a pak dam cipek. Je od 7 kg. Rika se stridat nurofen a paralen po 4 hodinach. Taky mi dr rikala, ze muzu dat nurofenu vic.

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 12.03.18 22:56

Jo, máme o podobně. Když je nejhůř, jsem celou noc na telefonu s dětskou pohotovostí na Bulovce, vždycky mi tam ochotně poraděj a domlouváme, co konkrétě mám dělat.

Petrajtjv
Kecalka 142 příspěvků 12.03.18 22:58

Octove zabaly si zkoušela?

Lucie_Sx
Závislačka 2985 příspěvků 12.03.18 23:01

Asi neporadím, protože horečku nesrážím nijak, ona díky tomu trvá jeden, výjimečně dva dny. Když už je vysoká, dám zábal nebo koupel, do které přidávám postupně studenou, aby to nebylo tak drastické. Srazí to tak o stupeň.

ladai
Závislačka 3656 příspěvků 12.03.18 23:06

@Rezii u mladšího to máme úplně stejně, to dělám celou noc i zabali na ruce, čelo…
A trvá to strašně dlouho než to trošičku sléze
Pak opět vyskočí

Magaly
Povídálka 41 příspěvků 12.03.18 23:06

Znam taky jenom zabaly nebo ochlazovani ve vanicce. Ale vycetla jsem, ze je lepsi dat normalne do teply vody ve vanicce (ona je pro ne pri horecce stejne studenejsi) a teprve pak pomalu sprchou pripoustet studenejsi a snazit se nak zabavit. Nebo zabaly davame jenom na lytka (studenej namocenej rucnik a pres nej suchej). Po cca 10 min. vymenit za dalsi. Opakovat 2× nebo 3×. Zabaly by se ale nemely delat, kdyz teplota jeste stoupa (kdyz ma dite studeny koncetiny a jinak je horky). Ja jsem to nevedela, tak to sem radsi pisu. Nebo me jeste napada tvaroh do ponozek a dat na nozicky a rucicky.

iila
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 13 inzerátů 12.03.18 23:10

Krom výše zmíněných rad mě napadá ještě lehké oblečení, aby to teplo mohlo odcházet. To nám tak před 6 lety poradil doktor na pohotovosti v Motole. No, poradil… spíš tak přátelsky pokáral, že dítě cpu na střídačku ibuprofenem a paracetamolem a přitom i v čekárně ho mám nabalené v teplém overalu na ven (bylo to v zimě a zdálo se mi, že na chodbě to protahuje). Prý je lepší taky využívat fyzikálního chlazení - tedy neoblékat příliš, zábaly, tekutiny atd. Všechno lze vygooglit.

Pam12
Echt Kelišová 8368 příspěvků 12.03.18 23:16
@Lucie_Sx píše:
Asi neporadím, protože horečku nesrážím nijak, ona díky tomu trvá jeden, výjimečně dva dny. Když už je vysoká, dám zábal nebo koupel, do které přidávám postupně studenou, aby to nebylo tak drastické. Srazí to tak o stupeň.

blbost, každý dítě to má jinak. Staršímu nesrážím, ten se přes 39 nedostane a druhý den v pohodě. mladšímu to vylezlo i na 41 z ničeho nic a to už není legrace. I přes srážení první dva dny se pod 38 nedostaneme

Pam12
Echt Kelišová 8368 příspěvků 12.03.18 23:22
@Rezii píše:
Ahoj, syn 1 rok chytnul, rodinnou' chřipku. Manžel měl až ke 40, už je po 5 dnech skoro dobrej, už má jen do 37,5. Dcera začala v pátek, měla okolo 38,5 max a dnes už taky lepší, akorát furt bolí břicho ale to je prý k tomu, říkala naše Dr. A ráno začal horečkovat syn. Jeho teploty ovšem hrozně blbě reagují na srážení (vždycky to tak bylo, u 38,5 to ještě jde ale u něj se stejně chovají i 40 ky a to už je o nervy. ) HODINU i o trochu déle po podání Nurofenu/Panadolu teprve začne lézt o dilecky dolů. Hodinu a půl po to jde dolů víc, tři hodiny po je na minimu a 4,5 hodiny po už zase nahoru. Takže si tělo moc neodpočine. Má to po manželovi, ten to má taky tak, ale aspoň mu to dyl drží. Máte to nekdo taky tak a jak to řešíte? Vím že nurofen je poddavkovany, dala jsem mu teď 3 ml místo 2,5, víc si netroufnu, a bylo to stejný:( Panadol je od 9 kg a on má 9,5 tak ten dávám jeden dle návodu. Čípky, sirupy všechno stejný:( takže jediný na co jsem přišla, že u něj fakt na vzestup nečekám a i v noci po 4 h - 4,5 h vstanu a cpu do něj srážedlo. Nechci se znovu dostat do situace že naměřim 40,3 po odectu a budu čekat hodinu, nez se to hne, navíc má srdeční vadu;( co vám pomáhá na dopomoc ke srazeni teploty? Já znám jen zábaly a sprchy ale to je hrozně drsné, to jsem ho sprchovala akorát pri těch 40 a stejně asi krátce protože to nepomohlo…

nurofen i panadol jsou podle krabičky poddávkovaný. podívej se do příbalového letáku na maximální denní dávku a vypočítej podle kg dítěte. já mám pokyn střídat po 3hodinách s panadolem pokud se teplota pohybuje kolem těch 40

martinka28
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 12.03.18 23:36

Ja teda nevim, ale nasim holkam nurofen nesrazi horecku vubec. Takze uz ho nedavam. Za to vzdycky hned zabere ibalgin sirup. Davam ten a vetsinou ani nekombinuju s paralenem.

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 13.03.18 03:02
@martinka28 píše:
Ja teda nevim, ale nasim holkam nurofen nesrazi horecku vubec. Takze uz ho nedavam. Za to vzdycky hned zabere ibalgin sirup. Davam ten a vetsinou ani nekombinuju s paralenem.

Díky za tip

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 13.03.18 03:04
@Pam12 píše:
nurofen i panadol jsou podle krabičky poddávkovaný. podívej se do příbalového letáku na maximální denní dávku a vypočítej podle kg dítěte. já mám pokyn střídat po 3hodinách s panadolem pokud se teplota pohybuje kolem těch 40

Děkuju to mě nenapadlo, to bude smerodatnejsi.ted jsem si dala budík po 4 A1/4, a ještě že tak, už mi zase bezdotykac ukazoval okolo 38,4 a ručky ještě studený.

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 13.03.18 03:05
@Magaly píše:
Znam taky jenom zabaly nebo ochlazovani ve vanicce. Ale vycetla jsem, ze je lepsi dat normalne do teply vody ve vanicce (ona je pro ne pri horecce stejne studenejsi) a teprve pak pomalu sprchou pripoustet studenejsi a snazit se nak zabavit. Nebo zabaly davame jenom na lytka (studenej namocenej rucnik a pres nej suchej). Po cca 10 min. vymenit za dalsi. Opakovat 2× nebo 3×. Zabaly by se ale nemely delat, kdyz teplota jeste stoupa (kdyz ma dite studeny koncetiny a jinak je horky). Ja jsem to nevedela, tak to sem radsi pisu. Nebo me jeste napada tvaroh do ponozek a dat na nozicky a rucicky.

Dobrý tip, dík!!!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama