5. IUI nebo IVF?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Xena25
Povídálka 11 příspěvků 17.12.18 16:18
5. iui nebo IVF?

Ahoj ženy, právě jsem 3. den po 4. iui s anonymním dárcem. Vzhledem k počtu neúspěšných inseminací samozřejmě přemýšlím nad tím, co dál, pokud ani tato nedopadne. Doktorka by už 5. iui nezkoušela a šla by již do IVF, ale já bych měla být v pořádku a dárce je určitě, jinak by ho přeci nevzali. Co myslíte vy? Zkoušeli byste dál, když může být až 6 pokusů, nebo byste již s ivf neváhaly? (Dárce byl vyměněn za jiného po 2. neúspěšné iui, čili teď mám druhého).
Moc děkuji za vaše názory.

Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 17.12.18 16:21
@Xena25 píše:
Ahoj ženy, právě jsem 3. den po 4. iui s anonymním dárcem. Vzhledem k počtu neúspěšných inseminací samozřejmě přemýšlím nad tím, co dál, pokud ani tato nedopadne. Doktorka by už 5. iui nezkoušela a šla by již do IVF, ale já bych měla být v pořádku a dárce je určitě, jinak by ho přeci nevzali. Co myslíte vy? Zkoušeli byste dál, když může být až 6 pokusů, nebo byste již s ivf neváhaly? (Dárce byl vyměněn za jiného po 2. neúspěšné iui, čili teď mám druhého).
Moc děkuji za vaše názory.

Ahoj.

Pokud Tě netlačí věk, tak bych IUI ještě jednu šanci dala, ale psychicky bych se připravovala na IVF.

Xena25
Povídálka 11 příspěvků 17.12.18 16:31

@tininas
Je mi 26, čili v tom by problém nebyl. Na druhou stranu si říkám, že u mě opravdu nějaký problém být může.. Na ultrazvuku přeci nepoznají vše. Jaké všechny testy by měly být na klinice provedeny? Říkají, že jsem zdravá, ale v podstatě jen víme, že pravidelně ovuluji a mám prý „krásnou sliznici“.

tininas
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 17.12.18 16:37
@Xena25 píše:
@tininas
Je mi 26, čili v tom by problém nebyl. Na druhou stranu si říkám, že u mě opravdu nějaký problém být může.. Na ultrazvuku přeci nepoznají vše. Jaké všechny testy by měly být na klinice provedeny? Říkají, že jsem zdravá, ale v podstatě jen víme, že pravidelně ovuluji a mám prý „krásnou sliznici“.

Ahoj.

Tak to bych podstoupila ještě diagnostickou laparoskopii. Zjistí např. různé srůsty, případně je může i lékař rozrušit.

Helca83
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 17.12.18 16:50

Ja bych sla do IVF. Mam za sebou 4 IUI, moje znama 3, nikdy se nic nepovedlo, obe mame deti i prirozene. Mam trochu pocit, ze tento postup CARy flakaji a ze nemusi dobre pohlidat ovulaci. Taky nevim, jak se chova sperma po rozmrazeni, treba v tom muze byt take potiz. Na IVF je precijen vetsi sance a z toho, co pises, tak rozumim ze material od an.darce je rozmrazovany vzdy, nebo ne? :nevim:

Xena25
Povídálka 11 příspěvků 17.12.18 18:41

Moc děkuji za reakce. Žádná vyšetření mi nenavrhovali vzhledem k tomu, že se jim vše zdálo v pořádku a nebyl důvod myslet si, že to nepůjde. Tehdy. Nicméně ted po té 4. iui už si říkám, že je asi něco špatně no.
@Helca83 : Ovulaci, myslím, jsme chytili celkem pěkně a vždy jsem měla i Ovitrelle, aby byla jistota. Ano, vždy se rozmrazuje. Ani to jinak nejde, když je to od dárce, nebo se pletu?..

Helca83
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 17.12.18 18:48

@Xena25 Bohuzel myslim ze mate pravdu, ze uz to s darcem jinak nejde, v minulosti slo… a jak jsem psala, domnivam se ze to snizuje pravdepodobnost, a Ovitrelle? Tezko rict :nevim: Je otazka jak CAR hlida dorustani folikulu a na kdy ordinuji Ovitrelle, protoze nekomu mohou praskat u 20mm a nekomu az u 24 mm a to mate 2 dny rozdil :nevim:

Xena25
Povídálka 11 příspěvků 17.12.18 18:57

@Helca83 Aha, už tomu rozumím. No, obávám se, že když není možnost to zkoušet několik dní po sobě a je pouze jedna jediná šance v měsíci, stejně asi skončím na začátku února u IVF. Mám z toho smíšené pocity, ale obávám se, že ani 4. iui nepřinese vytoužené dvě čárky.

Helca83
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 17.12.18 22:33

@Xena25 Drzim Vam palce, samozrejme je IUI pro zenu min narocne z hlediska hormonalni pripravy, ale my to vzdali a pujdeme do IVF, nez cekat a doplacet za neco, co nam opakovane neprineslo uspech (platili bychom za darce a za metodu selekce partnerovych spermii, sance jsou nizke a pokudto parkrat zopakujeme, jsme na cene doplatku IVF). Skoda ze nemuzete pouzit “zivy” material, tam verim ze kdyz se to udela v CARu a pak navic pojisti doma, ze to klapnout muze. :mavam:

suzka1
Stálice 98 příspěvků 03.01.19 10:44

Ja bych doporucila urcite dalsi vysetreni-hormonalni profil z krve, pruchodnost vejcovodu (me to delali pomoci rentgenu), zarucene vysetreni reprodukcni imunologie a treba i genetiku. To, ze ovulujete a mate krasnou sliznici, to jeste vubec nic nemusi znamenat. IVF uz je zasah do tela i do penezenky a bez techto vysetreni bych do toho nesla. Sla bych do soukromeho caru a v pripade, ze by se neco nasla v imuno, doporucuji jedine mudr. Malickovou. Imuno jsem lecila jednou v podoli a prisla jsem o 9 mesicu zbytecneho snazeni, 4 iui bez vysledku a navic jsem ziskala vahu o 10kg navic, protoze mi nasadili lecbu a vice se uz moc nezajimali.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >