5-letý nejí ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alena27
Kecalka 340 příspěvků 13.09.18 13:56
5-letý nejí ve školce

Dobrý den. Jduza vámi pro radu, zkušenost, cokoliv. Syn je předškolák, má diagnostikovanku vývojovou dysfázii řeči a dysfagii-nepokouše jídlo. Chodí do klasické státní školky(23dětí+1u­čitelka) už 3rokem. Díky tomu že jídlo nepokouše tak mu z domu nosím jídlo já. Mám jídelníček co mají ve školce a podle toho dělám i já oběd jen v jeho upravené verzi. Vždycky tu byl ve školce problém s obědem nikdy ne doma nebo na návštěvě, to vždy všechno sjedl a nebyl problém. Přes prázdniny opět jedl vše co jsem mu dala na talíř a nebyl problém s nástupem do školky opět nejí obědy. Dneska to došlo tak daleko že mi učitelka volala abych si pro syna dojela protože má velmi silný průjem, obědu si dal prej 2× do pusy a víc nechtěl. Dojela jsem pro něj a ptám se ho co ho bolí a on že zadek(pochopitelně) ale břicho ne. Dojeli jsme domů a syn bez řečí a s chutí pojedl celý oběd a když jsem se ho zeptala zda ho něco bolí tak že ne. Nevím co s ním. Jsem bezradná. Slibování že něco dostane když pojí oběd ve školce nefunguje. Dojíždět pro něj každý den před obědem nebo po obědě je nesplnitelné. Dát ho do soukromé školky je nemožné. Poradíte? Děkuj.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 13.09.18 14:10

Můj syn ve školce taky obědy nikdy nejedl, dle jeho je měli hnusné… Tak holt musel vydržet do svačiny.

Vidí učitelka problém v tom, že nejí? V kolik ho vyzvedáváš jindy? Nemohly by učitelky zkusit ho dát někam do tiché místnosti, bez ostatních dětí, třeba mu dělá problém přítomnost ostatních

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 13.09.18 14:22

nech ho bez jídla..hlady neumře..moje mladší taky nejí..snídaně si zobne, obed nepojí, svačinky asi taky moc ne..ona celkově prostě jí jen určitá jídla..neudělám nic..prostě ve školce nejí..kdyby hlad byl, něco by určitě pojedla, takže tak..doma o víkendu taky sní třeba jen polévku nebo trochu druhého..tlačit do krku jak huse jí to nebudu..
prostě učitelkám řekni, že teda když jíst nechce, at nejí a at ho ani nenutí, prostě nabídnout, když řekne ne, tak odnesou..třeba má stres z toho že by to musel sníst, že se bude někdo zlobit..tak prostě at mu to nechají na stolku a nevšímají si ho..když si nezobne, zase to odnesou a bez řečí nějakých a je.. :nevim:

lucenka
Vesmírná mluvilka 32539 příspěvků 13.09.18 14:26

@Alena27 tak předně bych dítěti nedala nic k jídlu, když má silný průjem.

A když ve školce nechce jist, tak ať nejí. Hlady neumře.

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 13.09.18 14:35

Ja tam vidím nějaký problém ve školce. Buď má na jídlo málo času nebo ho třeba ruší ostatní děti, učitelka na něj spěchá. Doma jí úplně sám? Nekrmíte ho nebo mu jídlo nějak neupravujete?
Zkuste vyzvedět na obou stranách, jak tam obědy vypadají a co synovi vadí.
Třeba by pomohlo, kdyby učitelka dala synovi jídlo jako prvnímu nebo mu nějak pomohla. Muže při jídle pít? Potřebujete víc informací.
Nemůže ho tam učitelka třeba nějak zesměšňovat kvůli těm vadám?
Kdyby nic nepomohlo, tak bych dala vydatnou snídani a třeba s sebou ovocnou/ zeleninovou kapsičku. To by mohl vycucnout bez problému ne? A pak doma velkou svačinu a večeři.

Alena27
Kecalka 340 příspěvků 13.09.18 14:43

@Janina81 Učitelka vidí problém že nejí, ale nijak nenutí. Tento týden jedl jen asi 1× obed a to měl krupičku protože děti měli švestkové knedlíky a on by je nepokousal. Celkově i doma potřebuje delší dobu na jídlo a to asi ve školce není čas-nevím. Učitelka mi jen řekla když nejedl oběd že ho pobídne když nic tak že veme lžičku ať zkusí olíznout, když ani to tak to jídlo nepojí ale nenutí. To že nechce před ostatníma jíst mě taky napadlo ale bohužel žádnou takovou místnost nemají a židličky se stolkama mají na počet dětí takže ho dát někam sednout samotného asi nepůjde.

beruska777
Kecalka 284 příspěvků 13.09.18 14:45

Asi mu vadí něco v té školce, když tam nejí a doma to klidně sní, ten průjem mohl být i z nervů.

Alena27
Kecalka 340 příspěvků 13.09.18 14:51

@quinsley Na jídlo asi má možná málo času, doma mu to děsně trvá ale pojí všechno. Doma když se podaří že jsme všichni doma tak jíme spolu. Krmit ho určitě nekrmíme, to nepřipadá v úvahu. Do jídla mu nijak nezasahuju. Jídlo mu upravuju na tu jeho konzistenci jelikož jak jsem psala má dysfagii-nepokouše jídlo, ale do školce má to samé jídlo co děti, JEN mnou udělané doma a upravené na jeho konzistenci. Ale tohle jí doma a bez problémů, jakmile to má ve školce tak to nepojí. Učitelka ho si myslím nezešměšňuje, když se ho ptám tam paní učitelka je hodná, nekřičí. Pití má k dispozici.

Limi123
Závislačka 3529 příspěvků 13.09.18 15:32

A kdybys mu to mixovala do takove te plnitelne kapsicky? A kucharky by mu to do ni jen ohraly?

Murka
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 13.09.18 18:41

Má ve školce asistenta? Mohlo by to pomoci, aby se v době oběda věnoval jen jemu. Možná bych uvažovala o pořízení malého stolku na vlastní náklady, aby mohl sedět sám stranou. Je dobře, že ho učitelka nenutí, to je základ. Čím ve školce jí? V tom jsou dost rozdíly, starší dcera ve školce jedla tři roky jen lžící a teprve v předškolní třídě měli vidličku. U mladší v jiné školce měli jako tříletí vidličku, a od čtyřech let normální příbor. Třeba by mu pomohlo jíst svým příborem/vidlič­kou/lžící.
Každopádně nad plným talířem hlady neumře, tak ať to učitelka neřeší, chceš - najez se, nechceš - nutit tě nebudu, budeš mít hlad.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2235 příspěvků 13.09.18 19:11

A co kdyby ho cvičně zkusila nechat najíst buď dřív nebo později než všechny ostatní?

Alena27
Kecalka 340 příspěvků 13.09.18 20:27

@Murka Asistenta nemá. I když má podpůrný stupeň 3 tak nemá žádnou jinou diagnozu k té dysfázii, a jak mi vysvětlovala paní z SPC pokud nemá dítě autismus, ADHD, ADD, apod. zvládá samoobsluhu tak na asistenta nemá nárok.

Bubla_Bučková
Závislačka 3814 příspěvků 13.09.18 20:49
@smurfka píše:
nech ho bez jídla..hlady neumře..moje mladší taky nejí..snídaně si zobne, obed nepojí, svačinky asi taky moc ne..ona celkově prostě jí jen určitá jídla..neudělám nic..prostě ve školce nejí..kdyby hlad byl, něco by určitě pojedla, takže tak..doma o víkendu taky sní třeba jen polévku nebo trochu druhého..tlačit do krku jak huse jí to nebudu..

Ty jo, parádní přístup a moc se nevidí! :potlesk:

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 14.09.18 09:45
@Bubla_Bučková píše:
Ty jo, parádní přístup a moc se nevidí! :potlesk:

jako ironie nebo fakt :mrgreen: ?
jako já už jsem to vzdala..ona taková byla od malička..Starší ten sní všechno, i když mu třeba nechutná, tak je fakt že alespon ochutná, sní pár lžiček a řekne že to nechce, že mu to nechutná, oka to beru - dostane něco jiného.. ( on teda vypadá jak kostra, přitom sní třeba i tři knedlíky k omáčce a na veču dva chleby a ještě chce přidat třeba další dva..
mladší ta od malička nic, prostě ona to ani neochutná, a to mě štve..ona hned řekne že to nebude, že to nechce a ani neví jak to chutná..ale už to prostě neřeším..nechce oběd? nedostane až do večere vůbec nic ( žádné ovoce, zeleninu, bombonky, nanuky nic )..a to je pak takový hlaďák, že večeři pojí raz dva.
Jako nevím no..stravování a zažívání asi nic moc..ale prostě donutit ji nejde, tak co mám dělat :nevim:

Bubla_Bučková
Závislačka 3814 příspěvků 14.09.18 09:53
@smurfka píše:
jako ironie nebo fakt :mrgreen: ?
jako já už jsem to vzdala..ona taková byla od malička..Starší ten sní všechno, i když mu třeba nechutná, tak je fakt že alespon ochutná, sní pár lžiček a řekne že to nechce, že mu to nechutná, oka to beru - dostane něco jiného.. ( on teda vypadá jak kostra, přitom sní třeba i tři knedlíky k omáčce a na veču dva chleby a ještě chce přidat třeba další dva..
mladší ta od malička nic, prostě ona to ani neochutná, a to mě štve..ona hned řekne že to nebude, že to nechce a ani neví jak to chutná..ale už to prostě neřeším..nechce oběd? nedostane až do večere vůbec nic ( žádné ovoce, zeleninu, bombonky, nanuky nic )..a to je pak takový hlaďák, že večeři pojí raz dva.
Jako nevím no..stravování a zažívání asi nic moc..ale prostě donutit ji nejde, tak co mám dělat :nevim:

Ne fakt, můj styl… :palec: Tady furt čtu hysterii „nic nejí“ (rozuměj ráno jen jogurt, ke svačině ovoce, oběd hlavně přílohu, svačina banán a večeře jen250ml mléka) A přesně, nejradši by to do dítěte cpali jak do husy :zed: samozřejmě vše za předpokladu, že je dítě jinak prospívající…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >