Reklama

Školka a rýmička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

japato
Kecalka 160 příspěvků 1 inzerát 12.09.18 13:42
Školka a rýmička

Maminky, prosím o vaše zkušenosti z vašich školek - kdy ještě dítě do školky poslat a když už nechat doma? Syn má plný nos, ale nic mu neteče, nesmrká… Já osobně rýmičku moc neřeším, když k tomu není nemoc nebo to není hodně silná rýma, ale ve školce se asi netoleruje žádná rýma, byť maličká, že? Jaké máte zkušnosti?

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 12.09.18 13:45

No zatím pořád pouze s rýmou do školky nedávám, ale nechodím do práce. Až začnu, tak prostě děti půjdou, pokud bude čirá, to bych taky mohla bejt doma celou zimu.

smurfka
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 12.09.18 13:50

Dávám do školky i s rýmou..pokud není zelená..kapesníky tam mají k dispozici..
pokud má ale nos plný a nic mu neteče..tak učitelky mu nesmí nic do nosu stříknout..takže klidně ho tam dát, ale asi se mu bude blbě dýchat. :think:

Nastys
Neúnavná pisatelka 19936 příspěvků 12.09.18 13:52

U nás se jde i s rýmou. To by snad jinak byl pomalu celý rok doma. Nejde v případě zelené, žluté :nevim:

Keyllah
Echt Kelišová 8993 příspěvků 12.09.18 13:52

@japato s klasickou rýmou a pouze rýmou do školky dávám -) ale musí být bez teplot, nekašlat a jednat se o takovou tu klasiku, kdy jen smrká. Ale ona už se sama vysmrká, nenechává kapesníky nikde válet a umývá i ruce. Ale to co vídávám občas ráno v šatně :think: :roll:

Hadumi
Extra třída :D 13413 příspěvků 12.09.18 14:05

Zrovna jsem o tom měla diskusi s pediatrou. V mš mi řekli, že čirou rýmu neřeší, barevnou už ano. Pediatra se tomu od srdce zasmála a řekla mi, že čiré jsou nejdřív všechny a právě ta čirá je úplně nejvíc nakažlivá - prostě dítě pšíkne a okolo to chytnou všechny (skoro). Takže mi řekla, že je nesmysl rozlišovat dle barev, dítě by do mš nemělo jít s čirou.
PS:ale já s čirou dávala, když jsem byla na rd, tak ne.

sall7
Kecalka 151 příspěvků 10 inzerátů 12.09.18 14:06

Já teda s lehkou rýmou dávám do školky. První rok jsem jako poctivka nechavala doma a po 14 dnech léčby jsem v šatně potkala 3 děcka zasoplené a chrchlající jak starej chlap. Takže já mám děti léčit, abych je poslala zdravé do nezdravého kolektivu?? díky ne.. :pocitac:

Keyllah
Echt Kelišová 8993 příspěvků 12.09.18 14:14
@Hadumi píše:
Zrovna jsem o tom měla diskusi s pediatrou. V mš mi řekli, že čirou rýmu neřeší, barevnou už ano. Pediatra se tomu od srdce zasmála a řekla mi, že čiré jsou nejdřív všechny a právě ta čirá je úplně nejvíc nakažlivá - prostě dítě pšíkne a okolo to chytnou všechny (skoro). Takže mi řekla, že je nesmysl rozlišovat dle barev, dítě by do mš nemělo jít s čirou.
PS:ale já s čirou dávala, když jsem byla na rd, tak ne.

Hlavní otázkou je, jestli by mi pouze na „čirou rýmu“ bez teplot a kašle dal pediatr OČR tak na týden? :think:

Keyllah
Echt Kelišová 8993 příspěvků 12.09.18 14:17

Jinak perlička, máme ve městě tři školky -) v té naší už je rýmička, ve druhé průjmy se zvracením a ve třetí vši. Jsem vykoupila lékárnu, ale přemýšlím jestli to k něčemu bude. Dcerka už samozřejmě rýmu má, dnes se rozjela i u mladšího, takže čekám, co bude. Je rýma na OČR? jenže to bych ji měla doma co měsíc, když slyším, jak to ve školní šatně chrchle a smrká :think: navíc je předškolačka, takže nevím, jestli je rozumné brát ji domu „pro jistotu“ než se třeba nakazí a jestli by to vůbec šlo :think: ach jo, teprve druhý týden a už to jede…

smurfka
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 12.09.18 14:20

@Keyllah na rýmu bez teplot nikdo očr nedá..( leda pedi která je zároven známá a napíše do diagnozy ještě něco ) :?

MyDestinka
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.09.18 14:22

Minulý týden jsem prcka stáhla ze školky po 4 dnech. Měl rýmu a v noci mu naskočila teplota. Tu měl jen jednu noc a následující půlden. Šel až dnes, ale ráno ve školce prskala snad půlka šatny, tak jsem zvědavá, dokdy vydrží tentokrát :mrgreen: blbý je, že mám 14 dní do porodu a chytla jsem to taky :roll:

Keyllah
Echt Kelišová 8993 příspěvků 12.09.18 14:23
@smurfka píše:
@Keyllah na rýmu bez teplot nikdo očr nedá..( leda pedi která je zároven známá a napíše do diagnozy ještě něco ) :?

no jo no, to ale pak ty dítka i s tou rýmou do školky musí, protože bez OČR s nima doma zůstat může málo kdo :think: Děvčata, dáváte nějaké vitamíny nebo něco na podporu imunity, co se vám fakt osvědčilo? A když už je ta rýma? Něco pro lehčí a rychlejší průběh? nemáte? :lol: jsem celkem nenáročná ;)

smurfka
Nadpozemská drbna 29591 příspěvků 12.09.18 14:25

@Keyllah celý rok dávám dětem vit B, C a rybí tuk. Když už chytnou rýmu ihned od první chvíle lepím náplasti z tiande proti rýmě..

andelinka1
Kecalka 126 příspěvků 12.09.18 14:31

Také jsem se na školkové třídní schůzce musela zasmát. Prý nechte si je doma ještě alespoň týden po nemoci (i rýmě).
Se zbytkovou rýmou do školky dávám, bych se z ní doma zbláznila. Nedávám s kýcháním a vdovou rýmou. Stejně vzápětí přitáhne domů něco dalšího.

Keyllah
Echt Kelišová 8993 příspěvků 12.09.18 14:33
@smurfka píše:
@Keyllah celý rok dávám dětem vit B, C a rybí tuk. Když už chytnou rýmu ihned od první chvíle lepím náplasti z tiande proti rýmě..

dík za tip…my dáváme imunoglukan/flo­radix a snažíme se prostříkávat mořskou vodou. Ty náplasti fungují?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >