Proč Vaše děti chodí pozdě spát(?)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 08.09.18 20:58
Proč Vaše děti chodí pozdě spát(?)

Zajímá mě, proč rodiče nedávají děti spát včas :-) okolo mě snad nikdo nedodržuje nějakou večerní hodinu a děti chodí spát jak se jim zlíbí..v lete klidne i 23 apod…výsledkem je že deti jsou unavené pochopitelně jak ve školce/škole tak na kroužkách, usínají v autě, autobuse…rodiče nemají žádné večery pro sebe, žádný klid.. mí známí co si na děti stežují argumentují tím, že dětem se nechce, neusnou apod… já mám dceru 1.5 a syna 6 let a každý den bez vyjímky po večerníčku vyčistime zuby, pyžamo, stahnu jim žaluzii aby měli tmu a 19.30 zavírám detský pokoj. taky syn každý den na mě zkouší kdeco a často se i vzteka a brečí že spatnechce…ale usne do 15 min pak…přece si děti do řekněme 10 let nemužou rozhodovat v kolik hodin budou chodit spat.. stejne jako jestli si budou cistit zuby..když ty deti vidim někdy tak je mi jich líto a je to chyba rodice si myslím..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
vertunka
Závislačka 4727 příspěvků 08.09.18 21:01

My dáváme dceru každý den spát ve stejnou dobu cca půl osmý. Teď je devět a ještě si zpívá, mura jedna. Ale je v posteli v pokojíku. Je ji dva a půl roku, přes den nespí, dnes ušla 4km a stejně nespí. :nevim:

kvaček
Extra třída :D 13512 příspěvků 08.09.18 21:02

U nás proto, že moje děti potřebují spánku mín a pokud bychje nahnala třeba před 8 do postele, tak by se mi tam převalovaly do 10 a dél.. Mám to vyzkoušeno.. Proto kluky dávám spát tak po 9 až čtvrt na 10 a usnou do 10 min..
Jeden má už 9 let druhý teda 5 let.. vstávvají i o víkendu okolo 7 h.. mladší ve školce nespí…

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 08.09.18 21:05

mám dvě děti- 4,5 roku a 1 rok. Zavedli jsme pravidlo, že jsou nejdéle v 19hod. v posteli.
A moooc mi to vyhovuje. Vstávají v 6-6.30, což mi vyhovuje taky ;)

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 08.09.18 21:06

Moje usíná kolem půl desáté. Ale taky vstává až po osmé, o víkendu kolem deváté. Chodí do školky a nespí tam.
Mě to třeba vyhovuje, protože můžu být dlouho večer venku a ráno nemusíme brzy vstávat. Až bude chodit do školy, tak se to předpokládám posune.
I jako mimino usínala kolem osmé. Mě by zabilo kdyby vstávala třeba v 6 ráno :zed:

Příspěvek upraven 08.09.18 v 21:07

kvaček
Extra třída :D 13512 příspěvků 08.09.18 21:07

U nás pokud si lehnou tak stejně se převalují hodinu a neusnou.. proto mají třeba knížku a nebo já jim čtu a nebo pohádku a zhasínám po 9..
Jinak to nějak neřeším.. Nám to vyhovuje , prostě potřebují spánku míň .. Kdyby mi kluk ráno vyspával a nebo i ve školce , tak neřeknu, ale ani ve školce nespí

iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 08.09.18 21:07

Děti když je volno nebo víkend a nevstavame, tak chodí později. Koukame třeba na animaky. Přes týden musí být do osmé v posteli.

AstraG
Závislačka 4417 příspěvků 08.09.18 21:07

Za mě teda nějaký nucený spánek je hloupost, korigovat nějaký čas o. k., ale zahánět v létě 6 letého kluka v sedm do postele spát a nazdar bazar? Synovi bude teď 9, v létě chodil domů cca 21-21:30, lítal celý dny s klukama venku a chodil domů za tmy, no a? Najedl se, vykoupal a v deset byl tuhej jako špalek. Ráno vstával v pohodě a většinou po deváté už na něj zvonili kluci. Dcera má 6 let, ta chodila spát dřív, ale proto, že je tak zvyklá, takže většinou před devátou sama zalezla. Od začátku šk. roku najeli na klasický režim, kdy už jsou v 6:30 ve škole i v školce a chodí spát tak ve 20:30. Večer nejsme s mužem zvyklí ponocovat, a taky většinou kolem 22:00 už spíme.

Příspěvek upraven 08.09.18 v 21:10

axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 08.09.18 21:08

@kvaček a dělají nějake sporty ? u 9ti leteho budiž…a tak pokud spí do 7 tak ta 21 jeste jde… to je 10 hodin to beru jako minimum.. ale co je pod 10 je pro deti pod 6 let málo a dítě tim trpí

Fíková
Kelišová 5488 příspěvků 08.09.18 21:09

U nás taky je dcera od malička nejpozději v 8 v posteli. Mám ráda večer klid. :)

Kriss Tina
Kelišová 6065 příspěvků 08.09.18 21:09

Já dávám mezi 9 a 10 když teď chodí do školky, malej toho tolik nenaspí a když ho dám brzo tak mi bude strašit v 5 ráno :nevim: dřív chodil i dyl když sme nemuseli ráno vstát, mě víc vyhovovalo, když šel spát pozdě a dyl vstal a já se mohla ráno trochu vyspat, než aby šel spát v 8 a já měla „klid“

Příspěvek upraven 08.09.18 v 21:11

nika1988
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 08.09.18 21:10

@axelina jee toto mi dela zle,pritom ta pravidelnost jim prospiva.My to se synem meli vselijake,snazim se to teda dodrzovat navic kdyz uz je skolka.Taky obcas zuri a prosi,vyliza z postele,ale nesmim uhnout.Ted to bylo nejhorsi v lete,dlouho svetlo,kolikrat se mi same nechtelo jeste domu(syn ma pred spanim silene ritualy)takze kdyz se zdrzime uz se nam ten cas protahuje

Jogrr
Závislačka 4343 příspěvků 08.09.18 21:10

Asi by zakladatelka rada cetla pochvalu, jaka je skvela, ze se ji dari davat decka na cas do pelechu :think:
Mam 1,5 leteho, usina kolem pul devate a vstava v 8h, spi v tahu a driv davat spat nebudu, protoze rano odmitame bstavat driv :mrgreen:
Dneska usel pres 5 km sam, zavrsil to koupanim v mori a vyslapem do kopce domu a stejne usnul jako jindy.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 08.09.18 21:10

My děti dáváme mezi 7-8.zalezi jak stíháme… V létě max v 10 jsme doma, výjimečně například 1×letni kino nebo opekacka u známých, noční prohlídka zamku.. Za celé léto dohromady 4×?máme 4letou..... 9m.chodi spát mezi půl 7 půl 8......jeste čteme pohádky, tak někdy chodí dřív, nebo usne později, ale už leží v posteli.....

pikola
Neúnavná pisatelka 19441 příspěvků 08.09.18 21:10

@axelina No ale jde přeci o to, v kolik pak děti vstávají, to nejde přece jen tak zevšeobecnit v kolik mají chodit spát.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >