Špatné večerní usínání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 19:21
Špatné večerní usínání

Pěkný večer.

Máme čytřletého syna, u kterého prakticky od narození bojujeme se spaním. Aktuálně jsme ve fázi, že klidně v jedenáct ještě skáče po pokoji, ale ráno se nedá vytáhnout z postele. Několikrát přijde - pití, wc, podrbat záda… Pokud nechodí, tak si zpívá, dělá kotrmelce, skáče, staví tunely, nosí do postele hračky.
Zkoušela jsem i s ním usínat, ale to dopadlo tak, že já jsem usnula a on mi trhal vlasy, dloubal do očí…
Máte nějaký tip, jak naučit dítě usínat? Teď chodíme do práce a do školky a já bych potřebovala, abychom se vyspali. Syn kolikrát usíná později než bych usnula já. Navíc se s manželem už ani nevidíme, protože lítáme kolem syna.
Odpolední spaní na to nemá vliv.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 07.09.18 19:24

Ja teda nemam zkusenosti s tak starym ditetem ale asi bych byla duslednejsi a dala na zadek. Proste se jde spat a hotovo. Nedovolila bych skakat vsude mozne :nevim:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 07.09.18 19:28

Myslim si ze ze u tak stareho ditete je to tak ze zkousi co si muze dovolit a co ne.. nastavila bych hranice za ktery se nepujde a proste dodrzovat to kazdej vecer dokud si nezvykne a hlavne si na tom trvat a opakovat to. Pamatuju si ze kdyz sem byla mala a delali sme se segrou v pokojiki bordel, mamka priletela jak tajfun ze byli v pozoru i deti u sousedu (ne nemlatila nas) a spali jsme raz dva a uz jsme si to.nedovolili ptz jsme se bali ze zase prijde :lol: svoji mamku nadevse miluju, hodnejsiho cloveka opravdu neznam

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 20:07

@Renca8 opakujeme to každý večer. Neprochází mu to. Dostal na zadek a to rozhodně ne symbolicky. Večer se u nás i často křičí. Ten den to pomůže, ale další den to je stejné. Pomáhá to, že ho rozbrečím - třeba tím, že mu seberu nanosené hračky, nebo jeden z mnoha poštářů, které má v posteli (a nespí na nich), ale to taky není řešení.
U něj to není o tom, že pořád lítá k nám, on leží chvíli, pak přijde, pak zase 20 minut leží v posteli (u toho tuneluje, válí se a dělá kotrmelce) a zase přijde a čím je unavenější, tím se to zhoršuje. On se neumí uklidnit a vypnout. Jak má víc podnětů, tak to je o to horší. Někdy pomáhá i to, že ho večer manžel drží na klíně, aby nemohl lítat a syn se tím uklidní, ale to nepomůže denně a hlavně už musí být načatý.

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 20:13

Moje dcera (3,5) je podobny trdlo a kdybych ji nechala,skace nam po byte jeste o pulnoci.Ale nenecham.Rezig­novala jsem na to „naucit ji samostatne sinat“.Sedim u jeji postele,drzim ji za ruku nebo hladim po zadech a dusledne dbam na to,aby lezela a mlcela.Obcas ji taky musim okriknout,ci rozbrecet (jako vazne,ozkouseno i u babicek),ale neexistuje,aby vymejslela kraviny.Ma starsiho brachu a ten vedle ni usina hned,tak protoa mozna jsem hodne dusledna.Kdyz spi ve skolce,tak ji nekdy necham koukat na pohadky o trochu dele,nez brachu (treba do 20:30),ale jakmile se lehne do postele,tak se spi (nebo v klidu lezi).

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 20:15

jo a tohle mrskani a neschopnost se uklidnit jsem resila mnohem driv,uz kolem roka a pul tim,ze jsem ji zkratka znehybnela.Lehla jsem si k ni,objala ji a nenechala blbnout.Ted uz staci u ni sedet.ale aktualne se tu taky vali z boku na bok a to je utavena jak blazen :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 20:20

@unuděná když jsem u něj, tak mele a mele. To bych mu musela dát roubík. A přiznávám, že nemám denně čas u něj denně 2 hodiny sedět.

Hrabě Dooku
Kecalka 199 příspěvků 07.09.18 20:20

naplácat na zadek je takovej českej folklor, ze kterýho by si nedělal nic ani Malý Bobeš…něco jak hudry hudry na maličkýho .....

ale takový tenoučký konec pružného lískového prutu, jehož namočeným konečkem bych přetáhl přes holý zadek jedinkrát během několika nanosekund vzpurného hrdinu/ku … .

podruhý bych mu ten lískáč s namočeným koncem jenom ukázal a drobeček by předl jak kočička … .

je mi jasný že v Norsku by mi je všechny hned odebraly

tulipán
Závislačka 3153 příspěvků 07.09.18 20:26

Ono fakt jedine co pomuze, tak trvat na lezeni a nemluveni. Postupy se u ruznych rodicu lisi. Muj syn nesnasel, kdyz jsem ho proste chytila - ne hrube a bolestive, ne jako trest, ale kdyz nechtel lezet v klidu, tak jsem klid zaridila ja. Chtel, abych ho pustila, tak jsem mu vyhovela. Pokud zacal blbnout, tak jsem ho zase chytila/ objala/ pritiskla k sobe. Chtel se tulit, ale ne byt v pevnem obeti, takze opravdu poslechl a do par minut tloukl spacky. Hodne pomuze nenechat se strhnout ke kazani a rozkazum, spatne rodicovske nalade. Jeste doplnim, ze jsem delala spankovou hygienu, dodrzuji casy spani a vecer poctive ctu a pak dam prostor na vypovidani se a tajnosti, probereme zazitky dne.

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 20:26
@Anonymní píše:
@unuděná když jsem u něj, tak mele a mele. To bych mu musela dát roubík. A přiznávám, že nemám denně čas u něj denně 2 hodiny sedět.

opet znam.na mleti nereaguji,pripadne durazne okriknu „tise!“.Ono to dite,pokud bude lezet a nebude moci delat nic jineho,nez mluvit,na coz nebude odezva,to dlouho nevydrzi :nevim: pokud je tedy unaveny.Jasne,ze pokud spi 2hodiny odpoledne,tak tezko usne v 8,ale to uz je na tobe,jako matce,vyhodno­tit,kdy je unaveny.Od cca 3let u nas navic funguje vyhruzka,ze pokud bude povidat a delat blbosti,pujdu vedle.Ted je uz tma,takze samozrejme zadne jasani ze strany ditete :mrgreen:

tulipán
Závislačka 3153 příspěvků 07.09.18 20:28

@Hrabě Dooku Pan/pani je trochu uchyl, ze… Doufam, ze bezdetny/a.

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 20:29
@tulipán píše:

nereaguj na trolly a uchyly ;)

tulipán
Závislačka 3153 příspěvků 07.09.18 20:31
@unuděná píše:
nereaguj na trolly a uchyly ;)

Mas pravdu. Ale bylo fakt fuj.

unuděná
Kelišová 5550 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 20:37
@tulipán píše:
Mas pravdu. Ale bylo fakt fuj.

to jo,ja precetla pulku a preskocila to :? a to jinak na ten zadek taky klidne dam a vycitky z toho opravdu nemam ;)

Hrabě Dooku
Kecalka 199 příspěvků 07.09.18 20:42
@tulipán píše:

bohužel se mi omylem podařilo vychovat dvě dcery, které už vylétly z hnízda - jedna dělá v Berlíně v marketingové firmě a druhá v zahraniční firmě v Praze, kde nikdo česky v práci nemluví

- -

Jako úchyl jsem se snažil je především vést k finanční gramotnosti a zodpovědnosti .

Na ně jsem totiž ani ten lískový prut nepotřeboval použít jak byly samostatné a chápavé - takže ani nedokážu zhodnotit svoje schopnosti otce…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Heroinová Tereza oslavila v cele smutné výročí. Nakazila svého právníka?

Další soud a další zklamání. Češka Tereza (22), která je v Pákistánu obviněná... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >