Reklama

3letá a školka - nechápu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 12:52
3letá a školka - nechápu

Dobry den, mam 3apul letou dceru a doma pulrocni miminko. Takze do skolky vicemene nemusi, jsem doma. Zatim byla spolecenska, vyhledavala deti kolem, chodila si hrat k sousedum kde bylo dost deti, nikdy nechtela domu a kdyz uz jsme ji odtahli, tak s krikem, ze tam chce jeste byt. Normalne mluvi, bavi se vymysli lumparny. Proto jsem byla v klidu, ze ve skolce, kde vetsinu deti zna (mame malou vesnickou skolku) bude uplne v pohode. Ze se nemusim bat nejakych problemu s brecenim apod. Jenze dneska mi ucitelka rikala, ze byli skoro cele dopoledne na pisku a hraly si vsecky deti, jen ta nase s ni celou dobu sedela na lavicce, nechtela si hrat a celkove je takova zakriknuta. Coz u ni neznam vubec. Tak jsem na vazkach, co ted delat…jestli ji nechat doma nebo ji tam posilat a utrepe se to :nevim: mate s tim nekdo zkusenosti? Posilali byste dal do skolky? Chodi jen na 4 hodiny a hned po obede ji vyzvedavam

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24591 příspěvků 05.09.18 12:55

Nechápu, proč hned plašíš. Ani nebrečí. Ano, posílala bych ji do školky, pokud se neukáže, že na ni není zralá, což sezení na lavičce první den fakt neznamená.

ivašot.
Kelišová 6245 příspěvků 05.09.18 12:56

Jestli je jen zakřiknutá ale nebrečí tam, tak bych do školky určitě posílala dál. Co ti říká doma, vypráví o školce, ráno tam jde v klidu?
Je to pro ty prcky něco jiného, než když si hraje u sousedů a ví, že maminka je za rohem.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 05.09.18 12:56
@Anonymní píše:
Dobry den, mam 3apul letou dceru a doma pulrocni miminko. Takze do skolky vicemene nemusi, jsem doma. Zatim byla spolecenska, vyhledavala deti kolem, chodila si hrat k sousedum kde bylo dost deti, nikdy nechtela domu a kdyz uz jsme ji odtahli, tak s krikem, ze tam chce jeste byt. Normalne mluvi, bavi se vymysli lumparny. Proto jsem byla v klidu, ze ve skolce, kde vetsinu deti zna (mame malou vesnickou skolku) bude uplne v pohode. Ze se nemusim bat nejakych problemu s brecenim apod. Jenze dneska mi ucitelka rikala, ze byli skoro cele dopoledne na pisku a hraly si vsecky deti, jen ta nase s ni celou dobu sedela na lavicce, nechtela si hrat a celkove je takova zakriknuta. Coz u ni neznam vubec. Tak jsem na vazkach, co ted delat…jestli ji nechat doma nebo ji tam posilat a utrepe se to :nevim: mate s tim nekdo zkusenosti? Posilali byste dal do skolky? Chodi jen na 4 hodiny a hned po obede ji vyzvedavam

Včera tu proběhla podobná diskuze,kdy maminka musela do práce a nešťastná z toho,že jí malý ve školce celý den probrečí. Já osobně bych jí dala ještě čas,zeptala se jí, co ji trápí,jestli nemá nějaký problém. To,že se drží učitelky bych přikládala tomu,že byla zvyklá být s tebou a hledá za tebe ,,náhradu" ve chvíli,kdy tam nejsi. Pokud si vytvoří důvěru k učitelce,brala bych to jako plus. Každé dítě je jiné,třeba potřebuje jen čas,než se začlení.

IvePr
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 05.09.18 12:56

Ja bych to jeste zkusila…nekdo si zvyka dele… A dle me dite kolektiv a trochu jiny rezim potrebuje… To mu ty doma nedas. At si rika kdochce co chce… Nekdo si bude myslet ze ses macecha co je doma na rodicaku a cpe decko do skolky, ale ta skolka mu da i neco jinyho nez ty doma. Vsak nemusi chodit kazdy den…

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15245 příspěvků 05.09.18 12:58

Tedy, upřímně mě zaráží, kolik lidí dle nynějších diskuzi by něco vzdali hned po prvních dnech. Osobně bych tam dítě posílala a toto řešila nejdříve za měsíc.

ivašot.
Kelišová 6245 příspěvků 05.09.18 13:02
@Cuddy píše:
Tedy, upřímně mě zaráží, kolik lidí dle nynějších diskuzi by něco vzdali hned po prvních dnech. Osobně bych tam dítě posílala a toto řešila nejdříve za měsíc.

Přesně. Navíc se neděje žádné drama. Pokud by dítě probrečelo celý den, tak je to samozřejmě něco jiného. Ale tohle mi připadá jako celkem obvyklý průběh adaptace.

chaela
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 05.09.18 13:04

Já mám podobný problém. Syn, taky 3 a půl, hodně společenský, děti vyhledává, o každým hned tvrdil, že je to jeho kamarád. Hezky si s nima umí hrát, umí se podělit, počkat… A dnes, stejně jako včera, prý ve školce celý den brečel. Ne ze smutku, ale vztekal se vždy, když nebylo po jeho, což tam asi je dost často v tom počtu dětí. Doma toto nedělá, maximálně se naštve, ale že by začal brečet, to jsem nezažila. Je mi z toho smutno, mám už od včera blbou naladu. Chápu, že se musí naučit fungovat v kolektivu, je to lepší, než kdyby plakal smutkem, ale i tak. On se takto nikdy nechoval, na děti je zvyklý, na hlídání beze mě taky. Tak snad se to ustálí. Je to hrůza.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 13:13

Do skolky jsem ji davala hlavne proto, ze ja ji doma to same nedam. Tam si hrajou, maji program…co ji dam doma ja? Nechci to vzdavat hned, vcera se tam tesila a dneska rano tam jit nechtela, ale sla. Jen me hodne prekvapuje to, ze s detma normalne vychazi venku, jak jsme nekde v hernicce, tak to same. V okoli jsou dva tabory - jsi doma, ona je mala, necpi ji do skolky a druhy zas, ze si zvykne a bude ji to tam bavit. Vlastne vsecky tri dny se zvedla a sla do satny a zacala si balit veci, ze jde domu, ze je ji smutno. :nevim: vcera pry dokonce museli zamknout branku na zahradce, protoze jim odchazela domu :D tak ja nevim. Chci, aby si tam pohrala, doma se nudi a v zime to bude jeste horsi…

vertunka
Závislačka 4577 příspěvků 05.09.18 13:14

Holky klid. Vždyť jsou to první dny. Moje malá se zase dneska pocurala ve školce. No ale nehrotim to, normálně jde zítra zas. Až se pocura po desátý tak to budu řešit. Ale ty začátky jsou těžký.

Verun83
Echt Kelišová 8606 příspěvků 33 inzerátů 05.09.18 13:16

Zakriknute dite bych vubec neresila. Tak dnes proste nemela naladu na kolektiv a ani bych to pred ni nerikala. Ja se deti jen pozitivne ptam, jak se meli, co jedli, co delali.

terien
Kelišová 7441 příspěvků 05.09.18 13:27

Dítě první 2 dny ve školce nejuchá radostí tak ho hned stahneme a bude doma? A co tam bude celý dny dělat s mámou a miminem? Kdybys nebyla doma s druhým tak jsi v práci a holka ve školce už půl roku.

katrih
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 05.09.18 13:29

dcera když šla do školky, proseděla takhle stranou celý týden, nebrečela, jen seděla a koukala, po tom týdnu nastal zlom a už nechtěla pomalu ani domů :mrgreen:

Kajak18
Kecalka 210 příspěvků 05.09.18 13:42

Moje malá (3 roky)je dnes potřetí ve školce. Loni chodila dvakrát týdně do takové malé školky a vše úplně v pohodě. Teď se do nové školky pořád strašně těší, dnes mě ukecala, že tam chce i spinkat. No vše vypadá super, ale při vyzvednutí si vždycky od paní učitelky vyslechnu, jak ju neposlouchá a jen tam zlobí. S ostatníma dětma si nehraje a vše si dělá sama. Včera jsem z toho byla špatná, ale přes noc se mi to rozleželo a furt si říkám, že si jen musí zvyknout a hold si zvyká tímhle hloupým stylem. Snad jí to brzo přejde a najede na režim co jsme zvyklí z minulé školky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 13:45
@katrih píše:
dcera když šla do školky, proseděla takhle stranou celý týden, nebrečela, jen seděla a koukala, po tom týdnu nastal zlom a už nechtěla pomalu ani domů :mrgreen:

Neco takoveho jsem chtela slyset :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama