Reklama

Co umí vaše 4 leté díte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

illon
Povídálka 20 příspěvků 04.09.18 13:04
Co umi vase 4 lete dite?

Ahoj maminky, moc me zajima co umi vase 4 lete dite. Mam holcicku, ktera pořádně nemluvi, nektera slova nejsou poradne srozumitelna. Je pravda, ze je dvojjazycne dite, ale druhy jazyk je na tom jeste hůře. Ze skolky je na me tlak, ze je vyvojove opozdena. :,( namaluje na svuj vek dostatečně hezky, jemna motorika dle lekaru taky nic moc. Jinak je krasna, zdravá, pexeso ji jde, pamatuje si, ale pry na svuj vek toho zvlada malo. Zazil jste to nekdo? Uz jsem z toho moc smutna. Diky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

luca241
Ukecaná baba ;) 1619 příspěvků 04.09.18 13:07
@illon píše:
Ahoj maminky, moc me zajima co umi vase 4 lete dite. Mam holcicku, ktera pořádně nemluvi, nektera slova nejsou poradne srozumitelna. Je pravda, ze je dvojjazycne dite, ale druhy jazyk je na tom jeste hůře. Ze skolky je na me tlak, ze je vyvojove opozdena. :,( namaluje na svuj vek dostatečně hezky, jemna motorika dle lekaru taky nic moc. Jinak je krasna, zdravá, pexeso ji jde, pamatuje si, ale pry na svuj vek toho zvlada malo. Zazil jste to nekdo? Uz jsem z toho moc smutna. Diky

A co doporučují ze školky?Trénovat doma?Návštěvu psychologa?Já mám uz pětiletou a nebudu vypisovat co uměla/umí,jelikož ona byla tak od 2 let jinde než vrstevníci.ted už mi přijde,že se to srovnává,ale i tak by to bylo tobě k ničemu. :kytka:

kve-tinka
Závislačka 4366 příspěvků 7 inzerátů 04.09.18 13:08

Kluk ma 5 a taky zaostava za vrstevniky. Odklad je 100% vec. Chodime na logo,dle ucitelek je jeste hoodne detsky a nesoustredeny. Krouzime kolem diagnosy ADHD

Charlote
Povídálka 41 příspěvků 04.09.18 13:09

@illon Zrovna včera jsem hledala diskuze na toto téma. Mám taky dvojjazyčné, čtyřleté dítě.
Umí napočítat do 15, všechny barvy, zvířata. Slovní zásobu má dobrou. Neumí Ř. Neumí
písmena a čísla pozná jak které. Malovat ho nebaví, ale písničky a básničky mu jdou.
Od září ho chci pomalu učit písmenka a pořádně čísla. Jinak je fyzicky zdatný. Nicméně
co jsem včera pročítala, tak se mi zdá, že je pozadu.

blumen
Hvězda diskuse 41291 příspěvků 04.09.18 13:09

@illon a jak vyrusta? Otec je cizinec nebo jste Cesi zijici v cizine? My to druhe, dcera 3,5 je taky v reci pomalejsi, mluvi, ale neni ji moc rozumet. Zitra jdeme na ORL, zda dobre slysi, pak mam v planu logopeda. Nenemaluje nic, jen cary. Ale umi vymalovavat, pekne strihat, na hristi vynika, jezdi bez kolecek uz 3-4 mesice na kole. U nas spise problem ta rec, kreslit z nas neumi ani jeden, to moc neresim. Ve skolce si nestezuji, pry je to normalni, maji tam hodne cizincu. Jo a rozumi vsemu. Jen kdyz mluvi nemecky, tak si vsichni versinou mysli, ze mluvi cesky. A my taky nekdy hodne blbe rozumime. Gramatiku ma dobrou, delsi souveti nepouziva.

Příspěvek upraven 04.09.18 v 13:18

blumen
Hvězda diskuse 41291 příspěvků 04.09.18 13:14

@Charlote ja teda nemam v planu v tomto veku ucit nic, max., kdyz projevi zajem :nevim: na to ma casu

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 04.09.18 13:15

Já myslím, že to mluvení je hrozně rozdílné - jak mezi pohlavím, tak i geneticky, výchovou apod. Já mám teda jen téměř 3letého kluka, ale do 18m taky nemluvil. Snad jen mama a tata, ale zase pohybově je napřed pořád, ted se třeba naučil stojku o zeď 8o pokud s dítětem normálně mluvíš, tak nevím, jak bys ji mohla víc motivovat, :think: chodíme do MC a tam jsou děti od 3-7 let a mnohdy ani ty 6leté neumí pořádně mluvit, to je fakt"kus od kusu"…

Vendulák
Ukecaná baba ;) 1407 příspěvků 04.09.18 13:17

Mám 4letého syna a tedy žádný problém, mluví krásně, jasné věty, vše srozumitelné, jen tedy ještě ne r a ř. Jemná motorika v pohodě, paměť úžasná! (Ale zase máme problémy se zády a bříškem a třeba za jednu procházku ho 15× sbíráme ze země :( )
Ale mám i teď 7mi letou dceru, nastupovala do školky taky ve 4letech jako teď ten mladší a ta nastupovala s tím, že nemluvila skoro ani slovo (její slovník si pamatuji dodnes - mami, táta, hauí (pes) a tudlududlu (něco malého nebo něčeho málo) a na všechno pořád jen „tady tady“, toť vše), moc jsem se bála jak to bude ve školce zvládat, jak se tam dorozumí a tak, ale nějak to šlo a postupně se školkou se pak po tom čtvrtém roce rozmluvila. U psychologa jsme tenrát taky byli (kvůli nemluvení, ale i kvůli další věci) a u toho vše v pořádku. Poslali nás i na ORL a foniatrii, dle nich opožděný vývoj řeči, ale nic jiného. Pak jsme tedy dlouho sháněli logopeda, nikdo nebral, ale když jsme se dostali, paní byla úžasná a dcera snaživá a začala dělat velké pokroky, odklad ze školy nás tedy stejně neminul, ale nijak nám to nevadilo, teď na jaře byla už z logopedie vyřazená, mluví krásně a do školy teď nastoupila úplně v pohodě.
Jak dlouho vaše dcerka do školky chodí? Jestli jen krátce, dala bych tomu ještě čas, ono je to tam většinou trochu „donutí“ se rozmluvit… držím moc palce :srdce:

Charlote
Povídálka 41 příspěvků 04.09.18 13:19

@blumen Máš pravdu. Já to myslím spíše nenásilnou formou. Ale jak jsem včera četla diskuzi co čtyřletí už umí, tak jsem měla depku. :oops:

Talitha
Extra třída :D 13358 příspěvků 04.09.18 13:21

Můj syn neuměl ve čtyřech skoro nic, nemluvil, nemaloval.
Dnes, ve 14, je nejlepší v matematice, šikovnej, oblibenej, sice dyslektik a dysgrafik, jinak pohoda.

Když mi včera ve školce zase povídali, že se čtyřletý neobléká, nechce, nebaví ho malování, musela jsem se smát.
Podle mě člověk odhadne, zda je to dítě celkově ok a zrovna jen nezapadá do tabulek.
Osobně mě už ty chytrý kecy kde koho, co by zrovna toto dítě mělo teď umět už se..u.

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 04.09.18 13:21

@Charlote

diskuze vůbec nečti, mě připadá, že si z dětí matky dělají spíš cvičené opice :zed: pamatuju si, jak se chlubila jedna a prý „moje dítě umí všechny reklamy v televizi na zpaměť " "hm, to můj neumí, protože se na televizi nedíváme, my chodíme ven a místo biflování říkanek skotačíme na hřišti“ - a tos měla vidět tu reakci :lol: :mavam: Navíc nechápu tu tendenci suplovat práci učitelek.

blumen
Hvězda diskuse 41291 příspěvků 04.09.18 13:23

@Vendulák ale Ty mas jednojazycne deti nebo dvojjazycne? Dle me to je ten hlavni problem, alespon u nas urcite. Diky tomu se vyvoj reci zpomalil. Ono je navic obrovsky rozdil, pokud jsou rodice Cesi anebo jeden Cech a druhy cizinec, to se to to dite uci ten jazyk lepe si myslim. A treba nase mluvi cesky s nemeckym prizvukem, i ma nemecke R :roll: no jsem na to zvedava

Charlote
Povídálka 41 příspěvků 04.09.18 13:26

@ASAndrea Děkuji za uklidnění, máte pravdu holky :kytka: Ho ty čísla a písmena zatím fakt nebaví, nesoustředí se, lámat to nebudu :oops:

blumen
Hvězda diskuse 41291 příspěvků 04.09.18 13:28
@Charlote píše:
@blumen Máš pravdu. Já to myslím spíše nenásilnou formou. Ale jak jsem včera četla diskuzi co čtyřletí už umí, tak jsem měla depku. :oops:

Jako jo, taky srovnavam, ale mne treba moje prijde krome reci primerena veku. A cilene ji fakt neucim pismenka ani cisla, az bude vetsi, treba predskolak, nauci se to hned :nevim: kdyz bude chtit driv, proc ne. Ted jevi sama zajem o hodiny, kolik je hodin, tak mozna casem poridime detske hodiny. Proste prirozene. Zvirata a mladatka jsme se ucili/ucime, to je jasne, barvy umi. Ale nejak po tom nepatram. Do deseti napocitat umi, dal jsme neucili. Ale vim, ze nektere uz pocitaji do sta a i scitaji treba, nehrotim.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 04.09.18 13:33

Dcera (teď 5,5), mluvila hezky, ve větách, jen nemuměla L a Ř, ale sama se je doučila do 4,5 let. „L“ jsem ji tedy učila a hlídala a opravovala, „Ř“ přišlo tak nějak samo. Barvy se do těch 4 let doučila, já očekávala, že je bude umět už ve 3 letech, ale doučila se je až ve školce a to poměrně rychle. Postavu maluje ještě teď mizerně (ještě nedávno malovala ruce jako čáru a pět čárek prsty, bez krku, tělo dlouhej obedélník), takže žádná sláva, ale zvládala hezky kolečka a sluníčko. Počítat jen asi do 10, podepsat se uměla zdrobnělinou, ale to jsem ji naučili, jiná písmenka neznala a ani nezná. Na kole bez koleček začala taky až v 4,5 letech, ale to je spíš tím, že je narozená v prosinci. Vázat tkaničky se taky naučla až v 5 letech. Časové souvislosti plete doteď, jako včera, dnes a zítra, občas se splete i v jídlech - svačina, snídaně, oběd, večeře, ale to spíš, když se nesoustředí a myslí při tom na ptákoviny, když ji napomenu, tak se opraví.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >