Reklama

Jak oblékat holčičku do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pifinka
Kecalka 467 příspěvků 02.09.18 11:41
Jak oblékat hočičku do školky

Ahoj holky, zítra mi jde dcerka 3,5r poprvé do školky a já přemýšlím, co jí dávat na sebe. Nakoupila jsem šatky z úpletu, punčošky a legínky, ale říkám si, když půjdou ven aby jí sukýnka nepřekážela. Jak oblékáte vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

unuděná
Kelišová 5365 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 11:45

Me dcera zacala chodit ve 2,5,cili to bylo jeste tezsi vymyslet,aby zvladala prevlekani.Takze vetsinou leginy,delsi tricko a pokud chtela,tak sukynku,kterou si na ven sundavala.Pun­cochace asi poradne nezvladne ani ted (3,5r)… :think:

pikola
Neúnavná pisatelka 18944 příspěvků 02.09.18 11:51

Punčošky a legínky? jako ponoožky? Oblíkám dítě normálně, ne na parádu ale pohodlně. Pokud má sukni tak většinou kromě parna leginy aby nekoukal zadek.

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 02.09.18 11:55

Cestou do školky legínky nebo kalhoty, které jí převlečeš v šatně a dáš jí legínky. Do poličky popřípadě tepláčky (horší oblečení na lítačku), když půjdou na písek, aby v tom oblečení od písku pak nebyla ve třídě. Do třídy legínky a tričko plus sukýnku, když bude chtít, tu si na procházku sundá. Punčocháče dávám až když je velká zima, mrazy. V těch je ve třídě a ven si na ně obleče ještě kalhoty. Jinak oblíkání jsem neřešila, protože učitelky jim pomáhají. Jestli přemýšlíš jak usnadnit oblíkání, tak ani ne tak dceři, jako učitelce :) Mně spíš vadilo, že v chladnějším počasí šla dcera do školky v riflích, teplejších kalhotech, do třídy si oblékla legíny a když šly na procházku, tak byla v těch tenkých legínách, venku byla fakt zima.

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 11:55

Nosí legíny a tričko a tím, že někdy chce sukni tak ji má taky. Na procházku sundá sukni, navlékne na legíny softky a jde ven.

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 11:57

Punčochy nám nedoporučovali, že i starší děti s nima bojujou, radši převlést do tepláků a punčochy jen na ven.

Pomka
Kelišová 7317 příspěvků 02.09.18 11:58
@Aspera píše:
Punčochy nám nedoporučovali, že i starší děti s nima bojujou, radši převlést do tepláků a punčochy jen na ven.

No ale když s nima děti bojujou, tak je jednodušší je jim je nechat celý den, ne? U nás teda nikdo nic neříkal, děti mají punčocháče v zimě skoro všechny.

lecijasek
Závislačka 3878 příspěvků 02.09.18 12:01

Legíny a tričko. V šatně má sukni, kdyby chtěla dělat parádu. Nenosí ji????
Na ven, když je teplo, tak chodí, jak je. Když je chladno, tak natáhne softshelky nebo v zimě oteplovaky. Do školky se nenosí parádní oblečení, často se ušpiní od barev, jídla… Oblečení má být pohodlné a takové, které si dítě samo obleče. Nejhorší jsou knoflíky vzadu na tričku apod. A ideálně obrázková trička, jinak nepozna, kde je předek ????

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 12:01
@Pomka píše:
No ale když s nima děti bojujou, tak je jednodušší je jim je nechat celý den, ne? U nás teda nikdo nic neříkal, děti mají punčocháče v zimě skoro všechny.

To nám právě vysvětlili, že chodí na záchod a už mají problém je natáhnout a jednou denně na procházku jim pomůže učitelka a při odchodu rodiče.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 02.09.18 12:02

@Pifinka uplne nevim, co jsou „satky“, ale jsetli myslis saty a punčocháče ? Dost neprakticky. Idealni triko a leginy nebo sukne. V tom jde z domu a ma to pak ve tride. Pak kdyz jdou ven, staci prevleknout jenom spodek, vrsky se vzdycky nechavaji.

Alušáček
Závislačka 3075 příspěvků 02.09.18 12:03

@Pifinka Dcera nosí legíny a trička,obcas k tomu navlikne sukni,když je teplo má sukni bez legín,nebo kraťasi,v zimě naopak na legíny navlikne kalhoty. Upletove šatičky bych nedávala,hlavně ne s dlouhým rukávem,bude ji horko.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 02.09.18 12:08

Dáváte do školky na cestu riflíky?a chodí v nich dítě i pak na procházku?

Bábrdl
Generální žvanilka 20920 příspěvků 02.09.18 12:11

Šatky jako šátky, nebo jako zdrobnělina od šatů?

Mně se odsvědčily tuniky (delší než triko, kratší než šaty) a legíny.

amka.82
Kecalka 399 příspěvků 02.09.18 12:11

Rifle jsou úplně zbytečné, chodí v leginach a jde v nich přímo do třídy a pak když jdou na písek či procházku, tak si vezme tepláky. Rifle nejsou moc praktický do školky :)

Taciras
Extra třída :D 10817 příspěvků 02.09.18 12:13

Ahoj, punčošky se nám teda neosvědčily, dávám tepláčky a taková šatičková trička (dole s volánkem, ale dlouhé klasicky), ty jsou fajn. V létě teda kraťásky nebo sukýnku, ale teď už na to zase není počasí. Touhle dobou jde do třídy v tepláčkách, pak jde v těch samých ven (nemusí se převlékat) a když přijdou z venku, tak se převlékne do čistých, co má nachystané na „potom do třídy“).

Když se ochladí, tak opět tepláčky a na ven se převlékne do softshellových kalhot, které se velmi osvědčily, hlavně se nemusí denně prát od bahna, trochu ušpiněné je stačí setřít mokrým hadrem a vyprat jednou za týden.

Když je pak hodně velká zima, tak má kombinézu, kterou si oblékne právě opět přes ty tepláčky, takže má vlastně jeden kus, co musí oblékat. Má v poličce akorát náhradní pro případ, že by přišla mokrá, ale většinou je nepoužije.

S punčocháčkama je jenom samej problém, děcka si to moc oblékat neumí, navíc nezapomeň, že na spinkání se zase komplet převlékají, snažila jsem se v maximální míře jim to zjednodušit.

Jo a jako matce dvou dětí se mi ještě osvědčilo oblékat je stejně (typově, ne vzhledem), takže jsem neřešila, že jedno má tenkou mikinu, druhý tlustou, tak co na ní, aby tomu jednomu nebyla zima a druhýmu vedro… starší je kluk a mladší holčička, takže mají vzhledově každý jiné oblečení, ale vždy je to stejný typ, oba mají stejně tlustou flísovou mikču, oba mají jednu chlupatku, oba mají dvě teplákové mikiny a tak dál.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama