Divoký takmer trojročný chlapec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
autorka44
Stálice 83 příspěvků 01.09.18 10:07
divoký takmer trojročný chlapec

Už som písala sem, že môj syn je dosť hyperaktívny a zlostný. Teším sa na dovolenku s ním. :-) Je aj na svoj vek dosť múdry, tak neviem, či by nebolo vhodné, aby navštevoval nejaký kurz pre deti. Ale aký? Pohybový, aby si vybil energiu alebo taký, kde sa niečo nové dozvie? Len neviem, či tá druhá možnosť je aj pre tak malé deti. Alebo stačia kurzy, ktoré bude mať v škôlke? Skúsime ho dať do súkromnej a uvidíme, čo z toho. Problém je, že nechce spolupreacovať, na všetko je niééééé a povie to s takým krikom, ako keby som bola hluchá. Je ale možné, že s cudzími spolupracovať bude. Zo športov ho baví futbal, respektívne kopanie do lopty, potom už aj rád kreslí, číta písmenká - tak niečo v takom štýle. Alebo zase skôsiť plávanie? Chodil pred rokom, no to sa skôr oboznamoval s vodou. Ďakujem

Reakce:
Mollify83
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 01.09.18 10:58

No rozhodně bych volila buď školku nebo kroužky, oboje dohromady je většinou dost i na starší. Jinak kroužky Montessori nebo zpívání a tanečky jsou i pro mladší. Chodila jsem s oběma syny cca od 18m 2× v týdnu. Starší jde teď do školky, tak ho nechám a uvidím jak se bude adaptovat, kroužky mají pak i při školce. S mladším budu chodit zase na Montessori dílničku a na Hraní a zpívání ????

autorka44
Stálice 83 příspěvků 01.09.18 11:15

No, len čo s tými jeho zlostnými výbuchmi? Niekam ho dám na kurz a sa tam bude váľať po zemi, lebo nebudú robiť tam to, čo chce on. Inak ale to miešanie MŠ a kurzov súhlasím, že nie je ok. Alebo v škôlke nebude niečo chcieť robiť a bude scéna. Aj keď som čítala, že zlé deti doma, sú v škoôlke dobré.

Limi123
Závislačka 3658 příspěvků 01.09.18 11:25

My chodime na Sokol, tam se vyblbne a bavi ho to. Moc bych to neresila, chodte tam, kde to bude bavit i tebe a co mate blizko. Spis bych volila v tomto veku sporty nebo hrani.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 01.09.18 11:46

@autorka44 to nezjistíš jinak než že to zkusíš ;) ale obecně platí, že bez rodičů se chovají jinak ;)

autorka44
Stálice 83 příspěvků 03.09.18 15:15

No, ked bude v MŠ celý den, tak asi neviem, či je dobrý nápad ho dať aj na krúžok, iba ak by v MŠ bol pol dňa…a ešte, on posluchne žiaľ až vtedy, ked na neho človek skríknem - čo ja nie som nadšená, ale keď pri niekoľkokrát opakovanej prosbe - napríklad seď poriadne, keď ješ, si robí srandičky, tak musím skriknuť - potom síce sa rozplače, ale sedí - prečo to nejde bez toho, prečo neposlúchne, ked sa mu to povie potichu a s kľudom?

Limi123
Závislačka 3658 příspěvků 03.09.18 23:27
@autorka44 píše:
No, ked bude v MŠ celý den, tak asi neviem, či je dobrý nápad ho dať aj na krúžok, iba ak by v MŠ bol pol dňa…a ešte, on posluchne žiaľ až vtedy, ked na neho človek skríknem - čo ja nie som nadšená, ale keď pri niekoľkokrát opakovanej prosbe - napríklad seď poriadne, keď ješ, si robí srandičky, tak musím skriknuť - potom síce sa rozplače, ale sedí - prečo to nejde bez toho, prečo neposlúchne, ked sa mu to povie potichu a s kľudom?

Kdyz chodi do MS, dala bych ho na nejake cviceni rodicu s detmi, at travite ten cas spolu a ne zase kazdy sam.

Zkus neopakovat, jen stat, cekat a MLCET. A nenechat ho si hrat. Poprve to bude trvat, nez pozadavek splni, ale melo by se to zlepsovat. Neposlechne proto, ze je ve veku, kdy deti testuji, co si jeste muzou dovolit a co uz ne.

autorka44
Stálice 83 příspěvků 28.11.18 22:35

Ja mám pocit, že manžel mi vôbec nepomáha. Napríklad poviem synovi, aby si vyzliekol nohavice, že sa ide spať, on namiesto toho behá po posteli, po byte, keď mu ideme nohavice vyzliecť my, tak sa smeje, nedovolí…a manžel na neho ani len hlas nezvýši, že by dal na zadok, to ani pomyslieť, keď som so synom niekdy večer sama, tak omnoho rýchlejšie ho prezlečiem, ako keď to má na starosti muž. Ja sa na to vyseriem a aby som si ušetrila nervy, budem so synom si ja umývať zuby, ja ho budem prezliekať, odvádzať do škôlky sama, chodievať s ním von, pokiaľ netreba ísť niekam autom…načo mi je taká „pomoc“? Sama to zvládnem lepšie, šupnem na zadok a hotovo…by som bola zvedavá, keby s ním bol muž sám a mal by ho dať spať, ako by si poradil…Napríklad niekedy si odmieta dieťa po WC umyť ruky a keď mu ich ideme umyť my, tak vrieska, kope, skrátka bráni sa.. .skrátka robí si z nás oboch debilov a to ma tak serie…a môj muž stále iba po dobrom, ani o jeden decibel hlas nezvýši, na zadok nedá

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >