Reklama

Předškolák ve smíšené třídě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
silona
Kecalka 142 příspěvků 03.09.18 10:14
Předškolák ve smíšené třídě

Stěhovali jsme se a 5letá dcera dnes šla poprvé do nové školky. Bohužel 2 předškolní třídy jsou plné (28 dětí) takže je ve smíšené třídě. Je tam cca 7 předškoláků a zbytek čtyřletí. Po obědě ještě spí. Bude možnost chodit na plavání ale tím to asi končí. Je mi líto, že přijde o program co mají starší děti, školka v přírodě, různé pracovní listy, výlety atd. Stalo se vám to také? Nebylo to dítěti líto?


Reklama

Reakce:
 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9971 příspěvků 03.09.18 10:20

@silona U nás dcera v předškolní třídě byla, ale kamarádčin syn je červencový a kvůli dělení striktně podle věku byl v druhé třídě, i když bylo jasné, že do školy půjde (je extrémně šikovný i na svůj věk; ale ani to nepomohlo, aby ho dali do předškolní).

Bylo jich tam prý víc, asi čtyři, a paní učitelka to respektovala: dávala jim zvláštní úkoly (pracovní listy) a uzpůsobovala jim režim. Školku v přírodě se snažila kamarádka zajistit, ale nakonec to nevyšlo: byl jako náhradník, kdyby někdo onemocněl, ale z předškolní třídy nakonec jeli všichni. Pokud jde o výlety, asi bych se pokusila domluvit se třídou předškoláků, jestli by ho mohli brát s sebou; jak to dělala kamarádka, nevím.

 
Verunecka289
Závislačka 3287 příspěvků 03.09.18 10:21

U nás jsou taky smíšené třídy, ale s předškoláky tam normálně pracují, dělají úkoly atd :nevim: proč by o to měl prijít?

 
Katerina308
Kecalka 462 příspěvků 43 inzerátů 03.09.18 10:26

@silona Syn je také ve smíšené třídě, předškolák ještě není. S předškoláky pracují samostatně. Vidím to i na vystavených pracech, kde s nimi trénují barvy, tvary atd. Po obědě chodí všichni „spát“, Ti kteří neusnou během pohádky cca30minut, tak si jdou pak hrát nějaké „tiché hry“.

 
Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 31670 příspěvků 03.09.18 10:29

Kluk taky nebyl v předškolní třídě. Ale na výlety jezdila i ta jeho třída, na lyžák mohl jet v pohodě taky. Ano po obědě ta jejich třída chodila spát, což jsem brala jako výhodu. A učitelky dělali i v té mladší třídě s předškolními dětmi přípravu na školu. Takže o nic nepřišel.

 
Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 42166 příspěvků 03.09.18 10:44

U nás teda byly všecky třídy věkově smíšené a jak jsou na to zvyklí, umí s tím pracovat a opravdu se těm cca sedmi předškolákům mezi mladšíma dokázali věnovat individuálně a nadstandardně, tahala domů hromadu pracovních listů… Jednou týdne měli všichni předškoláci z celé školky společnou přípravku. Takže když se chce, jde to bez problémů.

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 03.09.18 11:19

Tak my máme jednotřídku, takže od ani ne 3 letých až po ty odkladové a zvládají s nimi všechno, včetně výletů, plavání a lyžáku. Nicméně přípravu do školy by s nimi měli dělat určit, co se výletů a dalšího týká, to bych zkusila domluvit.

 
unuděná
Kelišová 5365 příspěvků 1 inzerát 03.09.18 11:31
@Slečna Ferka píše:
@silona U nás dcera v předškolní třídě byla, ale kamarádčin syn je červencový a kvůli dělení striktně podle věku byl v druhé třídě, i když bylo jasné, že do školy půjde (je extrémně šikovný i na svůj věk; ale ani to nepomohlo, aby ho dali do předškolní).Bylo jich tam prý víc, asi čtyři, a paní učitelka to respektovala: dávala jim zvláštní úkoly (pracovní listy) a uzpůsobovala jim režim. Školku v přírodě se snažila kamarádka zajistit, ale nakonec to nevyšlo: byl jako náhradník, kdyby někdo onemocněl, ale z předškolní třídy nakonec jeli všichni. Pokud jde o výlety, asi bych se pokusila domluvit se třídou předškoláků, jestli by ho mohli brát s sebou; jak to dělala kamarádka, nevím.

Přesně takhle jsme to měli loni se synem. Je srpnový a byť bylo jasné, že do školy půjde, byl ve smíšené třídě kvůli tomu věku. Ale věnovali se jim hezky, do školy normálně dnes nastoupil, jen bohužel nemá žádné kamarády ve třídě, protože krom jedné holčičky dostali všichni odklad, nebo ještě ani neměli věk na školu..

 
Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 03.09.18 11:32
@Verunecka289 píše:
U nás jsou taky smíšené třídy, ale s předškoláky tam normálně pracují, dělají úkoly atd :nevim: proč by o to měl prijít?

U nás stejně :pankac:

 
aknah31
Neúnavná pisatelka 15337 příspěvků 03.09.18 14:15

Syn byl loni taky ve smíšené tride. U nas ani zadne jine nejsou. Pracovali s predskolakama normálně i tak.
predskolaci si.chodili lehnout a po pohádce vstavali na úkoly. Ve tride jich bylo 9 tak s nima ucitelka pracovala zvlast. Kdyz byl program pro predskolaky sloucili se vsichni předškolaci ze vsech trech trid bylo jich 33 a odjeli. Ostatní deti zůstali ve dvou třídách. nebylo to spatne, kdyz uz mame jen smisene tridy.
Nicmene syn z duvodu vady reci-VD dostal odklad a uz jsem ho ve smisene tride nenechala. Dneska nastoupil do PT v zs.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >


Reklama