Problémy s adaptací ve školce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:31
Problémy s adaptací ve školce?

Dobrý den, předem se omlouvám za dlouhý popis situace, pokud to někoho nebaví číst, tak ať to nečte :mrgreen: Můj tříletý syn (3 roky mu byli v červenci) právě nastoupil do státní MŠ. Předtím chodil do soukromé školičky a to jen 8× měsíčně na 4 hodiny. V soukromé školce s ním nebyl žádný problém. V pondělí nastoupil do státní MŠ…první den jsem se po odpoledním příchodu do školky (vyzvedávám syna po obědě) od paní učitelky dozvěděla, že prý kousal ostatní děti. Když jsem se začala šokovaně vyptávat na detaily, tak mi učitelka řekla, že si vlastně hrál na zvířátko a předstíral, že kouše děti do ruky. Nicméně doma jsem to se synem snažila řešit. Další problém byl v tom, že s učitelkou prý nekomunikoval. Přiznávám, že syn je oproti vrstevníkům s řečí trochu pozadu..má velkou slovní zásobu, mluví v krátkých větách, ale v souvětích a delších větách se ještě nevyjadřuje…i když se moc snaží. Od narození mu čteme a i přes to začal syn mluvit až ve 2,5 letech. No a jasnou odpověď ze syna člověk často ani nedostane. Nicméně si umí říct o základní věcí, jako je pití, wc, jídlo, spánek…apod. Na záchod také chodí sám, tak problém není. V soukromé školce byl v kolektivu 7 dětí, teď je v kolektivu 20 dětí. Druhý den ráno byl syn po cestě do školky syn nervózní, po cestě mi mačkal ruku a musel jít dokonce 2× na velkou…po příchodu do školky jsme šli do šatny. Seděl tam chlapeček, ukázal na mého syna a řekl: " Tati to je ten chlapeček, co včera zlobil" Syn začal trochu natahovat…předala jsem ho učitelce, ještě jsem mu dala pusu na rozloučenou a syn odešel do třídy. Asi po pěti vteřinách se rozlítly dveře, vyběhl z nich syn a s brekotem volal:" Maminko, maminko já nechci"Po obědě jsem si ho šla vyzvednout s manželem a paní učitelka řekla, že už to bylo o hodně lepší, že dokonce i komunikoval. Jediný problém byl prý v tom, že na školním hřišti běhal i k jiným skupinkám dětí ( jsou tam totiž i děti, co s ním chodily do soukromé školky). Dneska syna vyzvedával manžel a učitelka mu hned u vchodu řekla, že syn zlobil, že " plácal" ostatní děti a že vydával nevhodné „vzteklé“ zvuky a co s ním má jako dělat 8o Jsem z toho v šoku. Nevím, zda je syn na školku a tak velký kolektiv připravený, nevím, co děláme špatně…strašně mě to trápí :( Ještě nedávno jsem si říkala, jak je syn šikovný…mluvení se každým dne zlepšuje, vzdorovité období přechází, krásné mi pomáhá v kuchyni - dokáže se mnou stát i dvě hodiny u plotny a pomáhat mi s vařením, miluje míchání a přidávání ingrediencí. Krásně se stará o našeho pejska a rybičky, manželovi pomáhá na zahrádce… s o rok starší holčičkou ze sousedního města se stále objímá a pusinkuje. Hodně času trávíme venku, na hřišti…je teď opravdu zlatíčko, až se někdy divím. Samozřejmě je to i pěkný rarach a vymýšlí lumpárny…agresivní však doma nikdy nebyl a není. Akorát si myslím, že má problém, co se týče sociální interakce…a prostě se neumí začlenit do kolektivu nových dětí a to i díky nedostatečné komunikaci…on prostě neumí říct: " Ahoj chlapečku, chceš si se mnou hrát" Nějak si představuji, že by to tak mohlo být. Je mi ho líto, je mi líto učitelky…chápu, že jí to asi štve. Od včerejška se i syn začal v noci počůrávat, předtím byl cca půl roku bez nehody, v noci s ním chodím na WC 1× kolem půlnoci. Včera se počůral po dvou hodinách spánku. Dnes ráno opět při předávání plakal, vedl ho manžel. Nevím, co mám dělat. Bojím se, co mě čeká v následujících dnech. Připadám si jako neschopná matka, která neumí vychovat svého syna :,( Myslíte, že mám vydržet nebo mám raději přestat syna do školky dávat? Každý, komu jsem se s tím prozatím svěřila, je také v šoku. Jak říkám…syna všichni znají jako živého, ale hodného citlivého kluka. Máte některá podobnou zkušenost? Vždycky je mi to líto, když učitelka chválí před rodiči jejich děti a u pak jde ke mě, aby mi sdělila, jak syn zlobil. Nevím, jak to řešit, jak říkám doma se takhle nechová :nevim: Děkuji za Vaše odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:35

Jo a omlouvám se za překlepy a pravopisné chyby, vím, že se to tady poslední dobou dost řeší :lol: Příspěvek jsem napsala a nečetla jsem to po sobě, četla jsem ho až po jeho uveřejnění.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 05.09.18 20:40

Asi bych ho tam dávala na adaptaci tak nějak jako u té soukromé školky. Pokud tedy nemusí být na celý den..

To s těmi zvuky.. :mrgreen: :mrgreen: „Těším se“ až půjde do školky můj syn (je ted nemocný, tak čekáme na zdraví :D ) Ten vydává zvuky dinosaurů i se jako dinosaurus pohybuje, řve jako oni apod.. a nejde mu vysvětlit, že děti neví, co to dělá a že se ho bojí a ať to nedělá :D To si asi něco vyslechnu :D Já paní učitelky párkrát viděla na školním hřišti, takže na mě už první dojem neudělají :D Navíc, jsem doma s mladším, nevadí mi tedy syna stáhnout, pokud bude nejhorší.. Ale to předbíhám.. Chce to víc času no 8) i když, to počůrávání… A co syn? říkal, co se děje ve školce nebo něco vyprávěl?

smajlik345
Kecalka 471 příspěvků 05.09.18 20:42

Jestli máte možnost být s nim doma já bych ho stáhla ze školky. On není na školku zvyknutý což by ani nevadilo, určitě by se z adaptoval. Ale měla bych strach aby to na něm nějak psychicky nezanechalo následky i když to počuravaní už k tomu vede. Vadilo by mi kdyby mi učitelka říkala co syn udělal špatně i před ním a i ostatní dětí jak na něj ukazují že on je ten zlobivý. Radši bych ho stáhla a bud až další rok a nebo do jiné školky. Aby si ho dětí nepamatovali jako zlobivého ( i když zlobivý není a je to jen díky tomu že není na školku připraven )

sediza
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 05.09.18 20:47

Nechte svého syna normálně se vyvíjet. Často statní školka dělá z dětí svými až nesmyslnými pravidly a normami z dětí poslušné vojáčky/ovce. Nemyslim si, že všechny děti musí hezky způsobně sedět u stolecku a hezky si malovat nebo na zahradě chodit jen mezi určitými dětmi, když zrovna potká kamaráda. Dospělý člověk by šel kamaráda také pozdravit. Ja mam syna spokojeného v lesní školce. Ne, nechovaji se tam jako zvířátka. Taky si myjí ruce pred jídlem a po toaletě, ale mohou tam mít normalní socialní interakce a rozhodně nikdo neřeší zvuky, které dítě v ramci hry vydává. A prvni tyden školky takhle traumatizovat třileté dítě tím, ze zlobí. No …prostě statní skolka.

ivito
Kecalka 207 příspěvků 05.09.18 20:48

Můj syn teď dinosaury také zbožňuje, bohužel i zvukově občas napodobuje :mrgreen:

Příspěvek upraven 05.09.18 v 20:50

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 05.09.18 20:49

Ahoj. Určitě vydrž. Od toho jsou školené učitelky, aby si s takovými dětmi poradily. Vím, že ti je ho líto, ale on se musí prostě jen adaptovat. Těžko budeš řešit odpoledne problém, který vznikl někdy během dne. To musí řešit paní učitelka. Komunikuj s nimi, popř. synkovi vysvětli co se smí a co ne. Určitě by ho mrzelo, kdyby se s ním děti nekamarádily. Můj syn měl ve školce taky problémy. Ne s dětmi, ale s paní učitelkou, kterou neměl rád. Ráno jim tam trhal obložení na zdi, kterého se nechtěl pustit :lol: . A já brečela po cestě domů. Hrůza. Pak šla učitelka do důchodu, přišla nová a bylo po problému. :palec: :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:50

Děkuji za odpověď, nad lesní školkou vážně uvažuji, pokud se nepodaří adaptace ve školce státní…našla jsem jednu školku kousek za naším městem a jejich program mi je hodně sympatický. Škoda, že jsem o ní nevěděla dřív.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:51

@sediza Když se s ním bavím o školce, tak se těší a říká mi, že jsou tam děti a že chce do školky. Dinosaury také miluje.

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 05.09.18 20:54

PS: Je zvláštní, že když dítě houká jak o život a předvádí dejme tomu sanitku nebo hasiče, je to naprosto normální. Ale když předvádí T-Rexe je to špatně. :think: Kluk bude zřejmě hlavička :D :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 20:58
@smajlik345 píše:
Jestli máte možnost být s nim doma já bych ho stáhla ze školky. On není na školku zvyknutý což by ani nevadilo, určitě by se z adaptoval. Ale měla bych strach aby to na něm nějak psychicky nezanechalo následky i když to počuravaní už k tomu vede. Vadilo by mi kdyby mi učitelka říkala co syn udělal špatně i před ním a i ostatní dětí jak na něj ukazují že on je ten zlobivý. Radši bych ho stáhla a bud až další rok a nebo do jiné školky. Aby si ho dětí nepamatovali jako zlobivého ( i když zlobivý není a je to jen díky tomu že není na školku připraven )

To mě na tom mrzí nejvíc, že je tam tři dny a už má nálepku „zlobivý“. V našem městě jsou školky dvě..obě státní, obě vede jedna ředitelka. Jedna je školka rodinného typu, je menší, kolektiv dětí tvoří max. 10-15 dětí + 1 učitelka a 1 asistentka. Do této školky jsme si původně žádali, protože se nám líbila víc. Paní ředitelka nám sdělila, že to vezme v potaz a 28. 8. jsme se dozvěděli, že syna umístila do té větší školky, kde mají třídy po 20-25 dětem + 1 učitelka + 1 asistentka. Důvod umístění do větší školky nám nesdělila. Ano máte pravdu, nechci syna zbytečně traumatizovat :,( S manželem jsem z toho úplně špatní, snažíme se hledat nějaké řešení. :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 21:02
@Ebbi77 píše:
PS: Je zvláštní, že když dítě houká jak o život a předvádí dejme tomu sanitku nebo hasiče, je to naprosto normální. Ale když předvádí T-Rexe je to špatně. :think: Kluk bude zřejmě hlavička :D :mavam:

syn dokonce umí ty dinosaury od sebe rozeznat a umí pojmenovat asi pět druhů :lol: Jinak paní učitelka je mladá slečna, 25let, bezdětná..syna prý schválně celý den pozorovala a všimla si těch divných zvuků, co vydával :D Manžela to teda rozesmálo.

Russet
Extra třída :D 11702 příspěvků 05.09.18 21:08
@Andrea.Tom píše:
Asi bych ho tam dávala na adaptaci tak nějak jako u té soukromé školky. Pokud tedy nemusí být na celý den..To s těmi zvuky.. :mrgreen: :mrgreen: „Těším se“ až půjde do školky můj syn (je ted nemocný, tak čekáme na zdraví :D ) Ten vydává zvuky dinosaurů i se jako dinosaurus pohybuje, řve jako oni apod.. a nejde mu vysvětlit, že děti neví, co to dělá a že se ho bojí a ať to nedělá :D To si asi něco vyslechnu :D Já paní učitelky párkrát viděla na školním hřišti, takže na mě už první dojem neudělají :D Navíc, jsem doma s mladším, nevadí mi tedy syna stáhnout, pokud bude nejhorší.. Ale to předbíhám.. Chce to víc času no 8) i když, to počůrávání… A co syn? říkal, co se děje ve školce nebo něco vyprávěl?

To je dobrý, syn zas vykřikuje týdůtýdů a hraje si na policajta a křičí zloděj! Nebo drmolí hlášení z nádraží a jezdí s vláčky. Ve školce se celkem začlenil, ale čekám brek tak za týden až dva.

Russet
Extra třída :D 11702 příspěvků 05.09.18 21:10
@Anonymní píše:
syn dokonce umí ty dinosaury od sebe rozeznat a umí pojmenovat asi pět druhů :lol: Jinak paní učitelka je mladá slečna, 25let, bezdětná..syna prý schválně celý den pozorovala a všimla si těch divných zvuků, co vydával :D Manžela to teda rozesmálo.

Určitě není s dinosaury jediný, viděla jsem to u spousty dětí. Beru to jako dobrý znamení. Děti mají prostě fantazii a každou chvíli jsou něčím jiným. Pokud nebude na děti zlý, brala bych to s humorem. Počůrávání je blbé, ale třeba za týden bude líp.

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 05.09.18 21:11
@Anonymní píše:

Bože to je … no hlavně že má čas sledovat jen to jedno dítko. Ještě že se malýmu líbí dinosauři a ne kupř. Ordinace v růžové zahradě 1. To by si paní učitelka vyslechla. Samý pen.s a vag.na :lol: :lol: :lol: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >