Reklama

NEtříletá a školka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 03:57
NEtříletá a školka

Ahoj holky, uz si připadám jak blazen. Máme dceru, v prosinci ji budou tři roky. Cekame druhé, takže do prace nastupovat nebudu. Dcerka ma nerovnomerny vyvoj s tim, ze je intelektove dost napřed (ve dvou letech cca na 3-4), mluva taky trochu nadprumer, sebeobsluha norma, bez plen na den, o poledním klidu vydrží. Když je nekde vic, nekde je méně. Potřebuje posilovat sociální kontakt. Do zacatku prázdnin jsem s ni několikrát do týdne objížděla kdejaké akce s dětmi, aby se otrkavala. A bylo nám doporučeno dat ji do skolky. Když jsem doma, bylo mi jedno jestli ji tam dam na dopoledne.. nebo jen nekdy.. začali jsme tedy s adaptaci.. no, dopadlo to zatím tak, ze se do skolky těší, hned druhy den tam chtěla spat a nechtela domu. Ve středu tam normalne spala a to mi doma jen tak neusne. Když se zeptám učitelky, řekne, ze je v pohodě, žádné velké podrobnosti. Je ve školce o cca 10-12 dětech a dvou ucitelkach. Vschny deti jsou mladší tri let. A teď se to ve mne pere.. připadám si jako strašná mama, ze jsem dala takového prcka do skolky a kor, když jsem doma… Byla jsem přesvědčena o tom, ze to je pro ni nejlepsi, ale po cteni diskuzi tady (do skolky nejdříve ve 4 letech apod) si připadám strašně..

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11466 příspěvků 06.09.18 05:12

pokud je tam dite spokojene, neni co resit. bud za to rada! ja davala deti od roka do jesli a jako strasna matka si neprijdu. byli jsme spokojeni vsichni. dulezite je, co vyhovuje vasi rodine a ne co se pise na emiminu!

Verun83
Echt Kelišová 8606 příspěvků 33 inzerátů 06.09.18 06:01

Je tam spokojena? Je. To by pro mne bylo klicove. To co se tady pise, jsou jen nazory, a kazde dite je jine.

1Bublina
Kecalka 153 příspěvků 06.09.18 06:09

Hlavně to, v kolika letech jde dítě do školky / jeslí, je jen zakořeněno v konkrétní společnosti. V ČR to jsou obvykle 3 roky. V Německu 1 rok. A v Holandsku se mámy vrací do práce tuším už po 3 měsících :nevim: Navíc každé dítě je jiné. Na tohle asi neexistuje univerzální recept.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 06.09.18 06:11

Nechápu,proč hledáš problém,kde není…bylo vám doporučeno dát dítě do školky,je tam spokojená a ty se chceš řídit radami maminek na internetové diskuzi :nevim: . K dítěti se má přistupovat individuálně,každé je originál. Myslíš,že budeš spokojená,když malou ze školky stáhneš a bude ti doma plakat,že chce zpátky?

blumen
Hvězda diskuse 40343 příspěvků 06.09.18 06:19

No a? Kdyz je spokojena, nehledej problem, kde neni.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 06.09.18 07:18

Jsem jedna z tech, které dávají děti do školky az po čtvrtém roce. Svoje děti, které znám a vychovavam. Tvému dítěti byla školka doporučena a svědčí mu. Jiné děti, jiný přístup - co na tom? Hlavní je spokojenost. Myslíš, ze by byla šťastnější, kdybys ji teď ze školky stahla? Ano - tak to udělej, Ne - nech ji tam a bud v klidu

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 3 inzeráty 06.09.18 07:38

Sama jsem dávala syna do školky, ikdyž jsem doma s mladším. Ten je sice starší, v květnu měl 3 roky, ale zase naopak je zavisláček, nesamostatný (on tedy leccos umí, ale doma to zkouší, protože obstarávám malého a on chce taky), hůř mluví,… Já tedy počítala s tím, že se mu tam nebude líbit a necháme ho ještě rok doma, ale překvapivě tam chodit chce. Také jsem měla pochyby, jestli ještě rok nepočkat, když jsem doma. Ale on je úplně nadšený, říká, že má nové kamarády a hračky. Říkej si, že máš obrovskou výhodu v tom, že kdyby se tam malé nelíbilo, můžeš ji kdykoliv ze školky odebrat. Často teď čtu na fb, jak musí dát maminky děti do školky už ve 2 letech, protože prostě potřebují nastoupit do práce a ikdyž to dítě třeba snáší hodně špatně, nic jiného mu nezbývá, než vydržet. A to se mi svírá srdce, ale když se jí tam líbí :)

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 06.09.18 07:41

Ano, tady všechny doporučují dát dítě až kolem 4roku.. Ale proč?! Protože tady člověk od 3.9. nečte nic jiného, že jejich dítě to nevzalo dobře, pořád brečí, počůrává se, kouše, zlobí atd atd.. A to ještě neskončili ;) Takových diskuzí ještě bude…

Jde o to dítě, o toho jedince.. Když píšeš, že tvá dcera se těší, je tam spokojená apod, tak to že ti to doporučili, je jen třešnička na dortu. Tvá dcera je tam spokojená a maximálně se vyvíjí.. To je dost opak toho, co tu člověk pořád čte a proč lidé doporučují, co doporučují ;)

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 06.09.18 07:44
@Terezxx píše:
Sama jsem dávala syna do školky, ikdyž jsem doma s mladším. Ten je sice starší, v květnu měl 3 roky, ale zase naopak je zavisláček, nesamostatný (on tedy leccos umí, ale doma to zkouší, protože obstarávám malého a on chce taky), hůř mluví,… Já tedy počítala s tím, že se mu tam nebude líbit a necháme ho ještě rok doma, ale překvapivě tam chodit chce. Také jsem měla pochyby, jestli ještě rok nepočkat, když jsem doma. Ale on je úplně nadšený, říká, že má nové kamarády a hračky. Říkej si, že máš obrovskou výhodu v tom, že kdyby se tam malé nelíbilo, můžeš ji kdykoliv ze školky odebrat. Často teď čtu na fb, jak musí dát maminky děti do školky už ve 2 letech, protože prostě potřebují nastoupit do práce a ikdyž to dítě třeba snáší hodně špatně, nic jiného mu nezbývá, než vydržet. A to se mi svírá srdce, ale když se jí tam líbí :)

Týýýjo :lol: jako bys popisovala mého syna taky narozeného v květnu :lol: On se sice těší, ale věřím, že ho to přejde, až zjistí co tam budou jíst a že si tam nebudou jen hrát :mrgreen:

stinga
Závislačka 3462 příspěvků 10 inzerátů 06.09.18 07:51

@Andrea.Tom ano, všechny maminky sem píšou, jak jejich dítě špatně snáší nástup do školky, ale proč? Protože ty, jejichž dítě nemá problém, nemají důvod zakládat diskuse

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 06.09.18 08:01
@stinga píše:
@Andrea.Tom ano, všechny maminky sem píšou, jak jejich dítě špatně snáší nástup do školky, ale proč? Protože ty, jejichž dítě nemá problém, nemají důvod zakládat diskuse

No jak vidíš, tak mají :lol: ojediněle, ale mají.. Tady na tom prostě nic nevidím.. Navíc, co jsem napsala je fakt.. Tady se radí, aby chodili do školky je 4letí, protože si mnoho mamin tříletých stěžuje, že to nějakým způsobem nezvládají a dávají to nějak najevo ;) Takže, že tuto mamču hlodá vědomí, že má ve školce ani ne tříleté a ta to zvládá skvěle, a přemýšlí ji dát pryč jen kvůli věku a zdejším diskuzím, tak je to prostě blbost 8)

lea79
Ukecaná baba ;) 2090 příspěvků 06.09.18 08:14

Já dávala do školky dvouletého a to jsem také doma s druhým.Chodí na tři dopoledne v týdnu, pokud to nepůjde, tak ho zase nechám doma. Doktorka mi také doporučila dát ho mezi děti. Přesně jsem řešila, že jsem hrozná matka, když se ho takto zbavím a doktorka mi řekla, že jí to tam říká káždá maminka. Takže buď v klidu, ty znáš svoje dítě nejlépe a pokud je tam spokojená, tak buď ráda. A hlavně uvidíš za měsíc, teď je ještě brzo na nějaké úsudky.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 371 inzerátů 06.09.18 08:26

Když se tam dítku líbí, mají ve školce volno není důvod ho z ní stahovat, nebo se tím nějak zabývat. Každé dítě má období, kdy do školky nechce chodit, někdo dřív, někdo později.

vulpes
Závislačka 4957 příspěvků 06.09.18 09:51

Tak máš na výběr.
Buď se řídit vlastním rozumem a dělat to, co je pro tvoje dítě nejlepší.
Nebo si připadat jako hrozná máma a dělat raději to, co uzná za vhodné část návštěvníků emimina různého původu…

Co ti dává větší smysl?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama