Reklama

Kolik má mít zubů?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucissek1
Povídálka 13 příspěvků 13.09.18 10:06
kolik má mít zůbů?

Zdravím :)
chci se zeptat, syn bude mít v lednu 3 roky, měl teď dva dny horečky dva dny bez teplot včera horečka dneska bez teplot. Předtím říkal že ho bolí bříško (měl průjem) a dneska z něho vylezlo že ho bolí zuby… Má 20 zubů ale našla jsem, že to má dole na jedné straně vzadu zas nateklé. Myslíte že mu teda rostou zase zuby? Kolik má být mléčných zubů?
Moc děkuji za odpovědi :)

Reklama

Reakce:

Hobitka
Závislačka 3262 příspěvků 13.09.18 10:19

Mlecnych 20. Pak se prorezavaji trvale sestky. Ale u trileteho ditete jsem o tom jeste neslysela. Nema tam spis nejaky zanet dasni?

Lucissek1
Povídálka 13 příspěvků 13.09.18 10:21
@Hobitka píše:
Mlecnych 20. Pak se prorezavaji trvale sestky. Ale u trileteho ditete jsem o tom jeste neslysela. Nema tam spis nejaky zanet dasni?

Právě vůbec nevím… Mám s ním zajít k jeho doktorce nebo k zubaři?

Lucissek1
Povídálka 13 příspěvků 13.09.18 10:22
@Hobitka píše:
Mlecnych 20. Pak se prorezavaji trvale sestky. Ale u trileteho ditete jsem o tom jeste neslysela. Nema tam spis nejaky zanet dasni?

chs.jasmin
Kelišová 7465 příspěvků 13.09.18 10:32
@Lucissek1 píše:
Zdravím :)
chci se zeptat, syn bude mít v lednu 3 roky, měl teď dva dny horečky dva dny bez teplot včera horečka dneska bez teplot. Předtím říkal že ho bolí bříško (měl průjem) a dneska z něho vylezlo že ho bolí zuby… Má 20 zubů ale našla jsem, že to má dole na jedné straně vzadu zas nateklé. Myslíte že mu teda rostou zase zuby? Kolik má být mléčných zubů?
Moc děkuji za odpovědi :)

Ahoj,

20zubu ve 3 letech je konečný počet. Nemuže mít zánět nebo poranění dásně? :think: Až mezi 6-10rokem se mění zuby za stále a pak je 28zubů.

Jogrr
Závislačka 4243 příspěvků 13.09.18 10:57

Mam 1,5 leteho a ma 20 zubu. A krom toho ma jeste jeden navic, dle doktora anomalie, ale ma ho

Hobitka
Závislačka 3262 příspěvků 13.09.18 10:57
@Lucissek1 píše:

Jestli si na to vylozene stezuje, asi bych zasla - mozna zkus pro zacatek zavolat zubarce a zeptat se. Jinak synovec mel uz ve 3 letech strasne zkazene zuby, musel dostavat az Nurofen na noc, aby vubec usnul, pak mu to trhali a vrtali v celkove narkoze. Kazy nevidis?

Hobitka
Závislačka 3262 příspěvků 13.09.18 10:59

@Jogrr Jojo, zubnich anomalii se najde dost. U nas mame zase opozdene prorezavani, 20 zubu nema jeste ani kluk 4,5r.

bloesty
Kecalka 221 příspěvků 13.09.18 11:05

@Lucissek1 Mlecnych je 20, to ma dobre a na sestky je jeste brzo (ty prozezavaji v sesti letech s toleranci plus minus rok). Pokud tam ma kaz, muze to byt od toho, kratka horecka, bolest zubu a pak celkove zlepseni a vznik otoku, to je velkem typicke pro zanet zubu. Muze to byt ale taky nejaka viroza, ktera se projevi bolesti dasne. Doktorce bych to urcite ukazala.

Denisa 2018
Povídálka 11 příspěvků 21.09.18 21:31

Jak to dopadlo? Syn měl šestky ve třech letech. Zubařka se ani nedivila, mě nenapadlo, že by to bylo divný. Ale on měl první zuby už ve čtyřech měsících. Ve dvou se mu zduřely dásně a pak najednou nic a před čtvrtým měsícem tam byly. Ale prý se i se zubama občas dítě narodí.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >