5měsíční miminko nechce pít tekutiny

6.8.15 17:46

5 měsíční miminko nechce pít tekutiny

Dobrý den, chtěla bych se poradi. Mám 5 měsíčního chlapečka a už dva týdny nekojím a je na nutrilonu a začali jsme zavádět i nějaký ten příkrm ale jen málo. Problém ale je, že v těchto horkách mi nechce pít vůbec čajík i vodu jsem zkoušela a vůbec to nechce. tak nevím jestli se mám obávat, že jiné tekutiny nechce aby nebyl dehydrovaný nebo jestli máte někdo nějakou radu jak jinak nato? Předem děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9020
6.8.15 17:49

Pokud nechce, tak mu to nenuť ;-). Asi mu UM stačí. Můj syn začal pít až asi v 11m a jen trochu. Do té doby jsem jen kojila, ani v létě nechtěl nijak zvlášť často.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
6.8.15 17:50

@LittleKitty dávej vodnatější stravu - jestli má příkrm, tak hodně tekutý - buď přesnídávku, klidně naředit vodou, nebo masozel příkrm - co nejvíc vody.. bojovala jsem takhle s mým prckem, taky odmítal :zed: dokud čůrá a chová se normálně, je to v klidu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1586
6.8.15 17:53

Tak mu nařeď mléko, aby měl dost tekutin. Dcera začala akceptovat jiné tekutiny než mléko až tak v 15 měsících. Když bylo vedro tak jsem jí do 200 ml dala třeba 1-2 odměrky UM a bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Elenentka
6.8.15 17:59

Moje dcera taky nechce pit, prijde mi ze cim vetsi vedro tim min ji i pije, a tim myslim i UM… Vodu i caj odmitala.
No puvodne jsme si rikali ze ji nebudem ucit na sladky, zadny stavy a tak, ale pila opravdu tak malo ze jsem byla ochotna vyzkouset cokoliv abych do ni v tehle vedrech dostalatekutiny - takze redim ovocne stavy, a uplne otocila, tohle ji opravdu jede. Redim hodne, do 200 ml vody cca 30 ml stavy (kupuju nedoslazovanou od hippu).

• Nahlásit
  • Citovat
brko
6.8.15 18:19

Vše už tu holky napsaly, ještě dodám, abys kontrolovala fontanelu-je-li propadla, potřebuje miminko více tekutin.

• Nahlásit
  • Citovat
6.8.15 18:24
@brko píše:
Vše už tu holky napsaly, ještě dodám, abys kontrolovala fontanelu-je-li propadla, potřebuje miminko více tekutin.

A prosím co je fontanela?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
6.8.15 18:31

@Elenentka dělám to podobně, teda spíš hamánka, občas něco odštavíme a v posledním týdnu 100% džusy, bez doslazovaní a konzervantů(a doufám, že se dá věřit tomu, co píšou na etiketě), poměr ředění máme podobnej, i když teda už máme lehce starší miminko… @LittleKitty část lebky, která teprve srůstá nahoře vprostřed hlavičky… zadej do gůglu, tam bude spousta obrázků…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.15 18:48

@LittleKitty my mame problem s pitim odjakziva (zeted mu jsou cerstve dva roky) celou dobu do ted s tim fakt dost bojujem i kdyz musim zaklepat, ze posledni cca 2 tydny se zlepsil. KONECNE!! :-D ale v 5m taky nic jineho nepil. Jen mlicko. Kdyz nechce tak mu to nenut. Nebo zkus strikacku. A vodnatejsi stravu.. a kontroluj fontanelku a rtiky proste zda neni dehydrovanej. Pokud neni, a cura, tak to fakt neres

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.8.15 18:50
@LittleKitty píše:
A prosím co je fontanela?

Fontanela je ta prohluben na lebce, ktera postupne srusta. Nesmi byt propadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13570
6.8.15 18:58

Co zkusit stavicku? jsou od 4 mesice, ja ji malymu obcas trochu naredim samotnou vodu taky moc nechce, vyrabi to asi hipp myslim :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6721
6.8.15 19:22

@LittleKitty my měli totéž. akorát jsme tedy kojili, neb nechtěl žádnou lahev. na UM jsme přešli v osmi měsících a přesto ve vedrech nic víc nepil a skoro ani nejedl. no a ted se rozpil skoro v desíti tři dny zpět (tuk tuk tuk). asi předtím fakt nepotřeboval :nevim: neb ted si fatk potáhne. a to jsme předtím zkoušeli různé lahvičky, hrnečky, klasické kelímky… a džusíky, vody, čaje, slazené čaje, vývary-kompoty z ovoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
10.8.15 12:36

Tak se přidám s prosbou o radu, naše malá má 5 měsíců, kojím. V noci už si dávám budíka po třech hodinách, aby pila aspoň v noci, přes den pije taky co 2,5-3 hodiny. Fontanelku propadlou nemá, suché rty taky ne, ale málo čurá. Počuraná je jen ranní plínka a pak přes den skoro nic. A včera už se jí na plínce objevily uráty. Dle paní doktorky nutno zavodnit, ale malá lahev nechce. Přes lžičku to neumí. A když jsem do ní dostala cca 5 ml aplikátorem na brufen sirup, poblila se. Nějaké rady? Jinak vypadá spokojeně, to je vše ok, ale z těch urátů mám strach, aby netrpěly ledviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3198
10.8.15 12:42

@Romily Zkusila bych pres den vice nabizet kojeni, loni jsem v techto vedrech v podstate kojila skoro furt, dcerka byla loni cca stejne stara jako je ted ta tvoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
10.8.15 12:46

@jezzz Já nabízím, ale malá se odmítá přisát, začne se kroutit a řve. V noci pomáhá, že spí, ale přes den nespí tak tvrdě a když jí vezmu, k vzbudí se. Už ať je po vedrech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama