5ti letá nechce přespat u babičky

296
23.11.15 20:17

5ti letá nechce přespat u babičky

Ahoj, mám dotaz / dilema. Jdu na školení, které je velmi náročné a drahé a bohužel se nám to vše špatně sešlo, manžel tou dobou musí na služební cestu do zahraničí a teta, co mi občas pomáhá je nemocná. Nezvládnu jít na školení a pak vyzvednout děti ze školky. Prarodiče se nabídli, že děti pohlídají u nich doma, u nás doma ne, protože se budu muset večer a v noci učit, abych udělala závěrečnou zkoušku. Byla jsem nadšená, mladší 3letá se těší, ale 5ti letá brečí, že nepojede…Jsem cíťa a tak nevím, zda trvat na tom, že pojede, nebo, že bude doma a já budu muset večer odejít dřív ze školení abych ji stihla vyzvednout…
Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lutonka
23.11.15 20:21

A zkusila sis s ní normálně promluvit? Řekla ti, proč tam nechce? V pěti letech už je s dítětem snad rozumná řeč a nechá si vysvětlit, že ty prostě tentokrát nemůžeš ne?

• Citovat
  • Nahlásit
296
23.11.15 20:23

Ano, zkusila, chápe to, ale brečí, že nechce, že chce být se mnou doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60048
23.11.15 20:25

@Erwinka vysvětlila bych, slíbila jakous odměnu. Je jí 5, už by to měla zvládnout. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
23.11.15 20:27

Trvala bych na tom, aby tam přespala. V pěti letech, navíc když je to výjimečně, by to fakt mohla zvládnout. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
23.11.15 20:27

A co ji říct ze ani ty doma nebudeš, ze jedeš pryč jako tatínek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5483
23.11.15 20:28

A jsou na prarodiče zvyklí? Jestli je vidí 1× do roka a nikdy u nich nespaly, tak se nedivím, že se cuká, ale jestli jsou v běžném kontaktu, tak bych to moc neřešila (resp. asi ani v prvním případě nemáš jiné řešení, ne?). Syn měl taky období (tak mezi 4-5.rokem), kdy nechtěl u babi spát, kolikrát tam ani jet, přitom se vidí často, babi je dokonalá, ale když už tam byl, tak to bylo v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72922
23.11.15 20:30
@jita22 píše:
A co ji říct ze ani ty doma nebudeš, ze jedeš pryč jako tatínek?

Jo, viděla bych to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26580
23.11.15 20:34

Tak záleží, zda babičku zná. Pokud ne, tak bych si sypala sakra popel na hlavu. Pokud ano, tak prostě přespat musí.
Moje tříletá nechce spát u babičky, ale když jsem věděla, že poletím na seminář na dvě noci, tak jsem ji to dva měsíce dopředu opakovala a vysvětlovala a jí to bylo jasné. přespala bez problémů se starší ségrou.

Rozhodně bych si od pětileté nenechala diktovat. Prostě vysvětlit a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6465
23.11.15 20:35

Ja to chapu /dceru/. Starsi syn je to same :-) Asi bych ji nenutila, vyzvednou je prarodice, at jsou s detmi i odpo a vecer a venuji se jim u vas, ty je treba jen uloz a stihnes i to uceni. Noc je dlouha :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6398
23.11.15 20:38

Víš co, na tom, že dcera pláče, není vůbec nic špatného. Dává tím najevo, že jí bude bez tebe smutno, nepotlačuje to v sobě, neobrací smutek proti sobě. To je skvělé, podporuj ji v tom i nadále. Ale! Neznamená to, že u babičky spát nebude. Ty potřebuješ jít na školení a potřebuješ se učit. Nejen že to potřebuješ, ale ty to i chceš. A tak to tak prostě bude. Dcera si u babičky třeba popláče, ale to vůbec nevadí. Promluv si s ní, řekni, že rozumíš tomu, že je z toho smutná, že je to v pořádku, ale že je to pro tebe důležité a prostě to tak bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
23.11.15 21:38

Děkuji všem moc za podporu. Dcera babičku zná, jezdíme tam na prázdniny, babi s dědou hlídají když jsou děti nemocné a hlídací teta nemůže, jen tam ještě sama nespala…Mladší tam jezdí a spí i sama, na vlastní přání…Starší nikdy nechtěla a nebylo třeba, tak jsem ji nenutila. Babi s dědou se už na děti moc těší taky…Dcera je má ráda, vždy se na ně těší.
Já jako dítě jsem k babičce na prázdniny taky dlouho nechtěla a rodiče mě nikdy nenutili, ale měli to s hlídáním asi snažší, hned vedle bydlela druhá babi a teta…My máme oboje prarodiče daleko a jedny ještě pracují…
@Karleon - krásně napsané, děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lutonka
23.11.15 22:09

Je-li to takhle, pak bych dceři neustupovala a opravdu jen pořád opakovala, proč je to potřeba. Třeba i něco slíbila. Ono to bude určitě ok až tam bude.To je jako se školkou-nejistota, strach a jakmile se za maminkou zavřou dveře, tak totální pohoda :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
753
24.11.15 10:45

Jejda :D o tom přece není diskuze, i když moje dítě snad ještě nikdy nic nespalo, ví že až pujdu do porodnice, tatínek jí odveze k dědovi a u něj bude spinkat, když se jí zeptám ted jestli chce spinkat u dědy tak přes to nejede vlak, ale ví že pak bude muset tak to akceptuje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
24.11.15 17:04

Prostě u babičky spát bude a hotovo :-) Vysvětlit jí, že prostě doma být nemůže.. Možná je na tebe prostě víc vázaná než mladší, nebo zkrátka má jinou povahu (znám asi jedenáctiletou, která měla problém spát jinde), ale toto je prostě nutnost, není zbytí… V 5-ti už je dost velká… Kdyžtak slíbit nějakou odměnu, jak už tu někdo radil - že pak třeba něco prožijete spolu, že si na ni uděláte čas potom…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama