6+4tt pouze gestační váček

7
24.4.21 13:56

6+4tt pouze gestacni vacek.

Ahojky holky, dnes jsem byla na pohotovosti, kvůli silným bolestem podbřišku a zad. Na pohotovosti mi řekli, že je to normální (děloha pracuje) a po ultrazvuku to vypadá dobře, ale vystrasili mě, že tam mám v 6+4tt pouze gastacni vacek. Ovulace byla 20 dní po prvním dnu posledni menstruace. Takze moje těhotenství je mladsi. Jen mě znepokojuje, že tam byl jen vacek. Jak jste na tom vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
362
24.4.21 14:02

@NikolDH v 6+3 jsem byla na pohotovosti kvůli krvaceni. Doktorka mi rekla, ze v gestracnim váčku nevidi ani embryo pól a ze tomu moc šance nedává. Taky nevidela důvod krvaceni.
O tyden pozdeji tam bylo embryo se srdickem odpovídající 7+4 a velký hematom.
Pockala bych do další kontroly, zvlášť pokud je tehoenstvi mladsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53259
24.4.21 14:12

Takže jsi vlastně 5+5. Jako je-li to jisté, mohlo by být vidět víc, ale flintu do žita bych neházela a vyčkala na další kontrolu. U mě 6+0 dr. říkal, že chce vidět spoň 15mm váček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.4.21 16:37

@ugluk já dnes měla gestacni Vacek 14×6mm veliký. To je v norme?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.4.21 16:38

@Dorianne jak se řeší hematom?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
24.4.21 17:07

Já měla v 6+3 jen žloutkový váček a později se ukázalo, že těhotenství je o týden mladší. Teď jsem 31. týden a vše v pohodě :).
Na další kontrole uvidíš, ale zatím nevidím důvod se znepokojovat. Stres navíc fakt nepomáhá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53259
24.4.21 17:12
@NikolDH píše:
@ugluk já dnes měla gestacni Vacek 14×6mm veliký. To je v norme?

Snad jo, v tomhle týdnu jsou tam skoky ze dne na den. Zatni zuby a vyčkej další kontroly, tam už bude o hodně víc jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
362
24.4.21 17:14

@NikolDH nejde léčit, jen se ceka, až se vstreba. Ja mam už skoro mesic PN, muzu jen odpočívat. Nesmim nic tahat, uklízet, chodit na prochazky. Je riziko, ze když se hematom utrhne, tak s sebou vezme i gestracni vacek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.4.21 17:39

Tak doufám, že to bude v poho a že se tam miminko se :srdce: objeví. Na kontrolu dle dr. Bych měla jít až za mesic, ale dle doporučení na pohotovosti bych tam měla jít už za týden. Tak se tam v pondělí raději objednám. Ale je to hrozný, to čekání. Nejdříve mě strašili mimodeloznim a teď tohle. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1568
24.4.21 18:31

@NikolDH U syna viděla doktorka tou dobou jen gestační a žloutkový váček, v dalším těhotenství jsem šla k jiné doktorce pro jistotu až 7+0, byl tam vidět jen prázdný gestační váček. Doktorka hledala, hledala, nic. Ale nevzdala to, poslala mě se znovu vyčůrat a bum, objevila se tam dokonce dvojčata i se srdíčky. Držím pěsti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.4.21 18:53

@Suzínek to je pěkný :potlesk:. Já na pohotovosti vyčuraná byla. Uklidňuji se, že mám těhotenství mladší a že by to mohlo být ok. Doufám v to. Je moje první těhotenství. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
24.4.21 18:57

@Suelinda Žloutkový nebo gestační váček - prý je to rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10954
24.4.21 19:03
@NikolDH píše:
Tak doufám, že to bude v poho a že se tam miminko se :srdce: objeví. Na kontrolu dle dr. Bych měla jít až za mesic, ale dle doporučení na pohotovosti bych tam měla jít už za týden. Tak se tam v pondělí raději objednám. Ale je to hrozný, to čekání. Nejdříve mě strašili mimodeloznim a teď tohle. :,(

Počkala bych do další kontroly nejmíň 14 dní, jinak budeš zase v nervu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1568
24.4.21 19:34

@NikolDH Ano, je to rozdíl, nejdřív je vidět gestační váček (na utz tmavý flek), v něm je pak vidět žloutkový. To já byla taky, ale evidentně stačila čtvrt hoďka v čekárně :D Jasné, to taky může být :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
24.4.21 19:50

@NikolDH rozdíl to určitě je, ale v tomto týdnu jeden den může být gestační váček a další ten žloutkový. Takže vyznění mojí zprávy se nemění. Nic není ztraceno a uvidí na další kontrole :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat