Páté dítě

24.4.21 07:55

Páté dítě

Zdravím všechny, vím, že rozhodování je stejně jenom na mně a manželovi, ale zajímají mě názory.. mám děti 15, 6, 4 a 2 roky, teď mi ukázal těhotenský test, že jsem znovu těhotná.. celý dny mám v hlavě jen to, jestli Ano nebo Ne.. je tu někdo, kdo po páté rodil? Kdo má tolik dětí a jak se to zvládá? Děkuji za každou odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
400
24.4.21 08:04

8o Promin, je to samozřejmě jen a jen vaše věc ale toto už je moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2265
24.4.21 08:08

Možná to chtělo pořešit dřív než s pozitivním testem ;). Nicméně asi záleží na věku, vaší finanční situaci a taky zda bys na potrat šla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16437
24.4.21 08:09

Nejsem tak zasloužilá matka, ale pokud to finančně a psychicky utáhnete,, že bys byla na rodičáku ještě nějako dobu, tak už mi to jako takový rozdíl, jestli 4 a nebo 5 neprijde.
Jestli dobře počítám, tak bys před porodem mohla nejmladšího odeslat do školky a mít pak dopoledne jen pro sebe a mimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
24.4.21 08:12

A co třeba ochrana před sexem, aby jsi se nemusela pak rozhodovat… :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1400
24.4.21 08:13

Ja bych se rozhodovala podle věku, zázemí, financí, psychiky… pokud máte už teď třeba sedmimistne auto, velký barák s dostatkem pokojů, finančně v pohodě i tak, ze byste to zvládli, kdybys byla na RD, psychicky dáváš 4 děti v klidu… tak páté má bezva vstupní podmínky. Ale pokud se mačkate ve dvou pokojích, finančně přežíváte a každém večer jsi zralá na sklenku vína, tak ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63693
24.4.21 08:14

@FKristinaF já bych do pátého šla.. On už není rozdíl mít 4 nebo 5..pokud to máte poresene finančně a co se týče prostoru bydlení, tak proč ne.. Já mám 4 kluky, skoro 15, pak 9,6 let a půl roku.. A patemu se nebráním :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63693
24.4.21 08:15
@Danielss píše:
8o Promin, je to samozřejmě jen a jen vaše věc ale toto už je moc.

Proč moc? Pro někoho je moc i jedno dítě.. Osobně bych do pátého šla s klidným svědomím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
24.4.21 08:16

No.. na dnešní dobu věčně zavřených škol a školek, kdy nikdo neví, kdy to skončí a jak často se to bude opakovat, docela odvaha. Každopádně vaše věc. A když odečtu to nejstarší, tak spokojenější jsou podle nějakého průzkumu více rodiče čtyř než tří dětí. Jen doufám, že puberťáka nebudete používat jako chůvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1891
24.4.21 08:31

Hele, finančně jsme na tom dobře, ve dvou místnostech se nemačkáme, děti jsou zdravé a na sklenku vína jsem zralá denně 🙂
Každé dítě zasáhne do chodu rodiny. Já nevím jestli bych si páté nechala (kdyby náhodou…) vždy jsem říkala že ano, teď už se kloním k tomu, že ne. Ale bude mi 42, děti mám odrostlé a energie není co zamlada. Zdraví taky ne. Ještě před 4-5 lety bych nepochybovala.
Tohle si holt musíš zakladatelko rozhodnout sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31280
24.4.21 08:36
@FKristinaF píše:
Zdravím všechny, vím, že rozhodování je stejně jenom na mně a manželovi, ale zajímají mě názory.. mám děti 15, 6, 4 a 2 roky, teď mi ukázal těhotenský test, že jsem znovu těhotná.. celý dny mám v hlavě jen to, jestli Ano nebo Ne.. je tu někdo, kdo po páté rodil? Kdo má tolik dětí a jak se to zvládá? Děkuji za každou odpověď

Proč nepoužíváte antikoncepci, když další dítě je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8327
24.4.21 08:44

Záleží jak jste na tom finančně a prostorově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4835
24.4.21 08:45
@martina.se píše:
@FKristinaF já bych do pátého šla.. On už není rozdíl mít 4 nebo 5..pokud to máte poresene finančně a co se týče prostoru bydlení, tak proč ne.. Já mám 4 kluky, skoro 15, pak 9,6 let a půl roku.. A patemu se nebráním :mrgreen:

Jeje, ze by uz pak holcicka :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
24.4.21 08:46

@martina.se Tolik děti - méně času na každé z nich. Ar už jde o výchovu nebo lásku. A hlavně když nechce řešit dilema, zda mít nebo nemít další dítko mají používat antikoncepci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53469
24.4.21 08:53

Spíš se zeptej, jak budeš zvládat pět dětí a práci. Jestli je někdy práce v plánu?
Ty a tvůj muž musíš vědět, jestli máte slušné zázemí a dost prostředků, ať tolik dětí zvládnete.
Doufám, že jste vzítí, že nejsi pouze kohosi družka při tolika dětech?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat