Reklama

6ti týdenní mimčo a UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Monika811
Povídálka 31 příspěvků 3 inzeráty 25.08.18 13:48
6ti týdenní mimčo a UM

Zdravím :) máme doma 6-ti týdenní slečnu, je na UM (asi 2× denně si cucne z prsa, ale nevím kolik tak vytáhne, protože mlíčko už nějaký ten týden moc nemám) máme problémy s bříškem a prdíkama, byli jsme na Hippu, ale přešli jsme na Bebu Sensitive, (dáváme i BioGaiu a před krmením Espumisan na doporučení pediatra) zatím jakš takš i když 100%ntní to není… Chtěla jsem se zeptat, nebo možná poradit. Přes den ji dávám 90ml, ale zdá se mi, že by kolikrát vypila víc, nebo že ji to i v danou chvíli stačí, ale podle mě by měla alespoň ty 3 hoďky vydržet, ale to vydrží stěží, tak ji musím dát dříve. Přes noc zase vypije třeba 60ml, protože u toho většinou usne, ale to se budí tak co ty 2-2,5hod…Dali by jste přes den vyšší dávku? Třeba těch 120ml?
Máme 4.150g, takže by měla vypít nějakých 620ml za den, to by i vycházelo na těch 120ml na 5× denně (jak je na krabici uvedeno dávkování) - nebo se dávkováním úplně tak neřídit…??… Ale zase nejsem si jistá, zda by mi vydržela další 4 hod bez jídla, kdybych ji dala tu 120ml, aby to tak nějak vyšlo zhruba.
Asi to moc řeším, nevim… :D je to naše první mimčo, nerada bych ji překrmovala, ale zase nechci, ať má hlad :nevim:
Díky za postřehy, rady a tak.. Hezký den :kytka:

Přečtěte si článek: Umělá výživa kojenců: Které mléko vybrat?

Reklama

Reakce:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 25.08.18 14:18

Já bych zkusila dát vyšší dávku na tu noc. Mi dcera pila přes den spíše menší dávky a i co 2hodiny… když jsem dala vyšší dávku najednou ublinkavala. Je to třeba zkusit. Ale večer jsem dávala větší dávky a spala líp. I když ona i tak byla spáč. Je to třeba zkoušet,ono každé dítko je jiné.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 25.08.18 14:21

@Monika811 buď úplně v klidu, řešila jsem to stejně jako ty… pak jsem se vykaslala na tabulky a všechno bylo úplně v pohodě. Malý mi pije víc než jsou tabulky, navíc 4 hodiny mi přijde fakt hodně… má dneska 2 měsíce a přes den pije co 3 hodiny 120 ml a v noci 2× 150 ml… někdy to vypije někdy ne, ale je mi to jedno, protože je spokojený a neplace. Navíc měl před 14 dny růstový spurt a to měl za 24 hod 7× 150 ml a bylo mi to úplně jedno. Na kontrole v 7 týdnech 59 cm a 5416 g… doktorka říkala ze všechno OK. A malá se ti neprekrmi, to poznáš. Mě malý když nechce tak tlačí jazykem tu flašku ven anebo to jen tak zuzla… navíc co mají mimina v brisku navíc, to vyblijou, takže žádné nervy opravdu! :) užívej si to, dej malé když potřebuje a budete šťastné obe dvě :)

Heivka
Závislačka 2973 příspěvků 25.08.18 16:09

Mám stejně starou a o něco málo větší holčičku na UM a pije 5× denně těch 130 ml (120 voda + UM) o cca 3-4 hodinách s tím že v noci spí v kuse takových 5-6 hodin. Teď začínám uvažovat jestli jí nezačít dávat víc, protože po krmení je chvilku neklidná.

Pocahonta
Kecalka 173 příspěvků 25.08.18 18:01

Zkuste dát více a uvidíte. Měla by vypít za den 150-180 ml na kilogram své váhy. Udělejte třeba UM ze 120 ml vody a uvidíte, kolik si vezme. U nenasytných mimin je někdy ale problém, že vypijí zbytečně moc mléka a bolí je z toho břicho a maminky si mylně myslí, že mají hlad…

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 25.08.18 19:24

Udělala bych jí víc a uvidíš, kolik si dá. Ono na tom UM to člověka furt svádí to řešit, přepočítávat a studovat tabulky, já s tim bojovala celý šestinedělí. Pak jsem prostě udělala dávku a nechala, ať se nají, kolik chce. Na 90 ml v tomhle věku by se mi vyprdla, to už pila dávno víc.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Intuitivní Klusová se opět rozpovídala o dětech! Zajímá to ale někoho?

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol si pozvala na potlach do pořadu V... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama